bugün

Ben de bilmiyorum aziZem, 5 ayı geçen ilişkim olmadı.
Gereginden fazla Uzadigi icin.
Taraflardan biri her ne olursa olsun birey olarak insanlarin ozel cizgisini gecmeye basladigi zamanlar bunlar.
(bkz: zaten ayni evdeyiz birak kapi kapali sicayim)
uzun ince yola birlikte çıkmayı beceremedikleri için.
Aldatma, şiddet tarzı nedenleri bir kenara bıraktığımızda monotonluk, katlanamamak, bıkkınlık diyebiliriz. O ilk kıvılcım çaktığı an, yani sevginin sorunları örtpas etmeyi bıraktığı an, ayrılık ateşi güçlenerek yanmaya başlar.
Ömür bile bitiyor ilişki niye bitmesin.
Uzunlukta uzaya uzaya sakız oldukları için.
Benimki karşımdaki kişinin ihmalkar davranmaya başlaması ve çok fazla yalan söylemesi yüzünden bitmişti. Gayet haklı sebepleri olabiliyor yani.
bütün sabrina ragmen vazgecmiyorsa inatlarindan seni görmezden geliyorsa sabrediyorsan. yoruluyorsan. tukeniyorsan. ilişki senin sirtinda gidiyorsa. biter.
çünkü biz erkekler her zaman salaklık yapıp işi bozarız. uzun kısa fark etmez.
3 yıllık ilişkisi biten bendeniz tarafından da yorumlanması gereken başlıktır.

ilişkide bir kere ayrılırsanız o ayrılıkların devamı geliyor. her şey düzelir diye bir umuda kapılıp tekrardan başlamayın ilişkiye. en büyük pişmanlıklarınızdan birisi bu olur ayrıca hayal kırıklığı yaşarsınız.

ha bir de insanlar ilk tanıdığınız zamanlardaki gibi kalmıyor. 180 derece değiştiklerine şahit oldum. Allah kimseyi 180 derece değiştirmesin. amin

edit: evlenme çağına gelmeden uzun ilişkiye bulaşmayın. okulunuzu bitirin, askere gidin gelin. hatta ilişkiyi uzun tutmayın boku çıkıyor. birbirinizi iyice tanıyın. bu süreyi çok uzak tutmayın.

bu arada bana karışamazsın, ailem bile karışmıyor senin ne haddine, istediğimi giyerim, istediğimi yaparım, falan diyen kişilerden size hayır gelmez. o ilişki biter ve psikolojinizi bozduğunuzla kalırsınız.
Kavgalar bitirir diye birşey yok kavganın sebebine baglı bazı ilişkiler kavga dövüsle beslenir. Bendeniz ilişkimde 3 kez terkedilmiş biri olarak en sonunda evlenme ile sonuclanan bir nişanlılık dönemi içindeyim.
2 yıl flört, 1 yıl nişan, 7 yıl evlilik. sonuç : ben seni artık sevmiyorum, başkasına aşık oldum diyen ve çekip giden bir kadın...ortada kalan bir erkek ve 4 yaşında bir çocuk...

uzun ilişki neden biter...iki taraftan birinin götü başı oynamaya başlamıştır da o yüzden bitmiştir. başka sebebi yoktur.
Cunku taraflardan birinin gotu kalkar.
görsel
Karşılıklı çıkar bitmiştir. Sonuçta gerçek sevgi olsa biter miydi?
taraflardan biri ilişkiyi kısaltmak istediği için.
Bazı şeylerin kuralları biz doğmadan önce konmuş. Kadın ve erkek bir süre için birbirine çekici geliyor. Bu sürede evlenip çocuk yaparsanız yapın ne ala diyor doğa. Bu limiti aşınca artık başka insanlara yönelim oluyor ama yıllardır biriken vaatler nedeniyle kimse gitmeyi yediremiyor. Gitmeye kalkan ağır ithamlara uğrayacak bunu biliyor.

Bazen uzun süreli flört veya nişanlılık süresi sonunda mecburiyet hissedip evleniliyor ama uzun soluklu olmuyor.
Çok uzadığı için.
Birlikte olmak için çekilen eziyetlerin, yaşanmışlıklardan büyük olduğunun fark edilmesiyle...
tekrar saydırmaya başlıyorum.

+taraflardan biri sıkılmıştır
+ilişki rutinin rutinine bağlamıştır
+aldatılma vardır büyük oranda
+sonunda evlilik olmamıştır
+aileler engel olmuştur
+araya mesafe girmiştir
+çevrenin komplosuna maruz kalınmıştır
+sağlık sorunları çıkmıştır
+hayat planları değişmiştir.

hangisi uygunsa onu seçin ama bunlardan başkası olamaz.
Tek uzun olan şey ilişkiniz olduğu için olabilir.
Karşındakine hata yapma fırsatını vermezsen biter.
zaman geçiyor, değişiyorsun. isteklerin, beklentilerin, hayata bakışın farklılaşıyor. dün doğru dediğin, bu gün yanlış geliyor.

senin değişiminle onun değişimi paralel olmuyorsa aradaki mesafe açılıyor. isteklerin, beklentilerin, hayallerin karşılıksız kalıyor. onunla yapman gereken şeyleri tek başına yapmaya başlıyorsun.

sona geliniyor sonra. önce hissiyat bitiyor.
ayrılıyorsun.

bir süre üzülüyorsun. sonra yabancın oluyor.
ne tuhaf, onca sene elini tuttuğun, gözüne baktığın insan artık el oluyor...
Bir tarafın menfi ya da müspet bir gelişme istemesi ile biter. Ayrılık ya da evlilik.