bugün

Dördüncü nesil yazar kardeşimiz. Hayırlara yoralım sözlüğe girişini. Hoş gelmiş.
yeni bir dördüncü nesil yazar. galapagoslu iguana abimize saldırdığını duyum aldık. uzun ihsan efendi, efendi ol efendi... *
(bkz: ebrehe)
(bkz: puslu kıtalar atlası)
ihsan oktay anar'ın bizatihi kendisidir. puslu kıtalar atlası, kitab ul hiyel ve efrasiyab ın hikayeleri romanlarında karşımıza çıkar.
Galapagoslu iguana'nın evinde çifte telli oynarken çay bardağını deviren şahsiyettir. Kahkahalarla eşlik etmişimdir kendisine. Spor yorumculuğu tartışmalı karakterdir ayrıca.
ölümsüzlüğü bulmuş kahraman. ihsan oktay anarın puslu kıtalar atlası, kitab ul hiyel ve efrasiyab in hikayeleri adlı eserlerinde değişik karakterlerle karşımıza çıkar. ihsan oktay anar'ın kendisidir bu, içinde bulunmak istediği hikaye ye kendisini yani uzun ihsan efendi'yi yerleştirir.
suskunlar hariç bütün ihsan oktay anar kitaplarında geçen kiş, şahsiyet...
Galapagoslu iguana'nın çağrılarına kulak verip sözlüğe bir türlü iştirak etmeyen yazar. *
(bkz: düşlerin efendisi)
"sizler, hepiniz, içinde yaşadığınız dünya, konstantiniye, herşey sadece ve sadece benim düşüncemde varsınız"
"her şey ben ve benim düşlerimden ibaret olsa da bu dünya da yaşamak zevkli bir şey"

gibi ifadeleri olan karakter.
"burada olmamız, onun bizi burada olduğumuzu düşündüğü içindir."
ihsan oktay anar'ın kitaplarında kendini adlandırdığı şeklidir,
ki umarım bu üyemiz de anar'ın kendisidir(ne hoş olurdu ama?)...