bugün

olmaz, kimsenin şeyi 500 km değildir. kalbi işte.
olabilir. sevdiceğim kayseri'de ben istanbul'dayım. güzel gidiyor.
Edit: Eksileyen öküzlere soruyorum -yokluktan mı yoksa iyi gitmesinin yanlış olduğunu düşündüğünüz için mi eksilediniz?-
Nasrettin hocanın yeni evlendiği hanımına söylediği bir söz ile açıklanabilecek ilişkidir :

"bana gözükme de kime gözükürsen gözük..."
gözden uzak gönülden ırak demişler hem.
yazlığa gidiyorum sanırım özlerim.
olma mı olur.

ama bak aramaya inanırsan daha güzel olur.

(bkz: uzak mesafe ilişkisi)
"Gonulde olan gozden irak olsa ne olur? " demisler ama ..
mesafeler aslına bakarsanız insanı önce korkutuyor, ama bir yandan güven duymayı öğreniyorsunuz. zor yanları elbet var. en büyük zorlugu da özlem duymak zaten. fakat görüşme anında bu zorluklarin hepsi uçup gidiyor. yerine geçirdiginiz kısıtlı zamanda bir sevgilinin yapmak istediği her şeyi yapmak istersiniz.
zamanın yavaş akması, yürümenin, dokunuslarin sonsuza kadar sürmesini istersiniz.
her ayrılığın ardından mutlaka bir bahane bulur ya insan ışte mesafede her ayrılıktaki bir bahanedir aslında.
mesafeleri kendinize zehir etmekte, gulistan etmekte çiftlere bağlidir. mesafeler bahane edilmesin. zira atla deve değil artık uçaklar otobüsten bile ucuz.
seviyorsan git konuş bence yollar bahane olmasın. *
neden olmasındır. çin bana göre uzaktır. japonya da öyle. orada aşk yaşanmıyor mu? yaşanıyor.
demekki uzak mesafelerde aşk yaşanabiliyor.
(bkz: düz mantık)
Bile bile lades demektir.

Yanından yüzlerce çift el ele geçerken senin yalnız olmandır. Koyar.
Moralin bozulsa, başını koyacak omuza en iyi ihtimalle 4 saat uzakta olmandır. Incitir.
Herkes sevgilisiyle muhteşem planlar yapıp, senin o pekde iplemediğin sosyal medya ağlarında fotoğraflar paylaştığında iç geçirmendir. Yıpratır.
En önemliside; senin için çok önem arz eden kişiye herkesin senden daha yakın olduğunu görüp, hiç tanımadığın insanların ne kadar şanslı olduğunu bilmektir. Bitirir adamı/kadını.
mesafeler aşka cidden engel demiş üstad. bende +1 demişim üstüne.
aşık olduğun kişinin peşinden gidemiyorsan zaten o aşk değildir.
yani uzak mesafelerde aşk diye bir şey yoktur.
insan yanındakine güvenemiyor , uzaktakine ne kadar güvenilebilir diye düşündürür bu başlık.
Şair der ki; "uzaklıklar; küçük sevgileri yok eder, büyükleri ise yüceltir. tıpkı rüzgarın mumu söndürüp, ateşi çoğaltması gibi."
Ne kadar güzel geçerse geçsin belki paranoya belki başka bir nedenden ötürü bitecek olan ilişki türüdür. Sağlam bir sevgi gerektirir orası ayrı.
(bkz: boynuz)
Olmaz arkadaşlar. Vallahi siz orda aşkınızdan ölürken o burda olmasın sabahlar.
Olsa da olur, olmasa da.
gerçekten aşık olanların başarabildiğidir. Yeni nesil bebeler ve piçler başaramaz.
Der ve kendini kandırır insan.
Yaşamadan anlamaya çalışıp ki hatta anlamaya bile calismayip direkt olmaz öyle sey diyen arkadaslara burda aşk hikayemi anlatmak isterdim ama malesef ne sizi ne kendimi o kadar sıkmıycam.

Kısaca mümkün olan bir birliktelik mümkün olan bir aşk mümkün olan bir mutluluktan bahsediyoruz arkadaşlar ayrıca bütün mesafeler bir otobüs ucak bileti uzakliginda bunu biliyorsunuz.
Eğer bu mesafe ülkeler arası ise daha zordur.
görsel
21.yy yaşıyoruz atla otobuse hafta sonu git gòr. hem bu ilişkiler bir kaç yıl atlatırsa kazasız belasız ömürlùk olma yolunda aday. olsada yaşasak.
5 dakika geç cevap verdi mi insanı çıldırtandır. Hele ki sevgili kişisi izmir gibi güzel kızların çok olduğu bir yerdeyse. Ve hele ki ev arkadaşları gözü dışarda tiplerse Ve "olum eve dönmeden önce şehri bi turlasak mı ehiehueheu" diyorlarsa.

Allahım 34 dakika oldu. Aklıma mukayet ol.
iki çeşit uzak mesafe aşkı vardır
1. Önceden yakınken sonradan uzak kalmak
2. Zaten hep uzak mesafedeyken birlikte olmak

1. birbirlerini deli gibi seven ve dillere destan aşk yaşayan bu çiftimiz uzak kaldığında, aşkları gözlerinin önünde yavaş yavaş biter, erir, gider. Gözden ırak gönülden ırak denir
2. bazı şeyleri çok daha uzun bir zamanda tüketmeyle birlikte daha az kavgalı, daha anlayışlı ama sadakat yönünden sıkıntılı bir ilişkidir.