bugün

(img:#1138677)
(img:#1139624)
bakıyorum, uğur gürsoy çizmişse alıyorum. yoksa geri koyuyorum. artık marketçi de alıştı kızmıyor bana.
haftanın kapağı;

(img:#1213964)
2002 yapımı cristopher nolan filmi Al Pacino filmin en önemli oyuncusu suç gerilim türüne iyi bir örnek izlenmesi gereken bir film.
haftanın kapağı;

(img:#1226440)
Kaç adet sattığını merak ettiğim dergi. Mizahından çok şey kaybettiğinin yanı sıra orantısız olarak fiyatı artmıştır. Otisabi Ve ersin Karabulut ile tutunduklarını tahmin ediyorum.
23nisan icin dev indirim yapip, bu hafta boyunca butun ciltlerinin fiyatini 3tl yapan mizah dergisi.

edit: caps

(img:#1401042)
Son dönemlerde ilginç tavırları ile dikkat çeken dergi. Tamam, büyük ihtimalle zor zamanlar geçiriyorlar fakat bu zorlukları, derginin en kıvrak kalemli insanlarından birisinin nazik bir şekilde okurları azarlamasıyla aşabileceklerini sanmıyorum. Attıkları adımlardan kendileri de emin değiller sanırım ki "yazının tamamını şu linkten okuyabilirsiniz" dedikten sonra linki kaldırıyorlar, içeriği boşaltıyorlar. Ne bileyim, güzel bir dergiydiniz siz. Yazık oluyor böyle.

(img:#1413262)

Böyle buyurun: https://www.instagram.com/p/BToueXeFbxA/

Edit: içerik doldurulmuş. http://www.uykusuzdukkan.com.tr/sayfa/ersinkarabulut
albatros parkı konusunu görmezden gelmemiş ama arka kapakta parkla alakalı esprinin erdoğanı hedef alması çok manasız. zira taraf olduğunuzu biliyorum elbette. ancak eleştiri noktasında vasatın da alt sınırını zorlayınca koca uykusuz... hani zorla çizmişler sanki. her bokta size laf atıp eleştiri yağdıranlarla bir farkınız kalmıyor bunu söylemeye çalışıyorum. eleştirmek için eleştirmeyin, fark yaratın. rant bütünüyle bir devlet sorunu.

edit: bahsettiğim kapak bayiden yarın çıkacak ben havalimanından aldım.
erman çağlar'ın köşesi için almaya devam ettiğim haftalık karikatür dergisi. durum tespitlerinin ve "ben de aynen bunu düşünmüştüm" hissinin hastasıyım.
Penguen’in kapanmasıyla almayı bıraktığım dergi. Rekabet bitince baştan savma hazırlanmaya başladı çünkü. Cilt çıktığı zaman cilt alıp okuyorum artık.
son 2 yıldır para verilecek kalitede değil.
artık Almanya' da çıkmaya başlayan dergi. tabi fiyatı 5€. acaba kağıt krizinin üstesinden böyle mi gelmeye çalışıyorlar merak ediyorum

Edit: nasıl şom agizliyim bilemedim. uykusuz avrupa da tutumamis, artık cikmicakmis.
nostalji olsun niye avrupa Son sayısını alacağım ama 5tl lik dergi 3.90€ ise kimse almak istemez pahalı diye. yurtdışındaki Türkler (tabi ki gurbetçileri kastediyorum) ne anlar uykusuz' dan. stratejik bir hatadan dönmeleri iyi oldu.
Aylar sonra tekrar aldığım ve o eski halinden hiç eser yok şimdi dediğim dergidir.

Mizah adına hiçbir şey kalmamış dergi.
Gündem sayfasını yalnızca emrah ablak ve cem dinlenmişin götürdüğü, tek kaliteli işlerin cem dinlenmiş, ablak, sezyum, vözdemiroğlu, cüstün'ün yaptığı; son sayılarında yiğit özgür, büstün, memo tembelçizer, ersin karabulut'a yer vermeyen; nisan hakan adlı üretme zorluğu çeken isme tam sayfa ayıran; eski halini özleten dergidir. Penguen'nin kapanmadan önceki son 3 yılına dönmüştür.
Uyumayan adam.
(img:#1961010)
2007 yılında penguen’den ayrılan umut sarıkaya, yiğit özgür, uğur gürsoy gibi isimler tarafından kurulmuş bir mizah dergisidir. (Burada tabii gırgırdan lemana, lemandan penguene, penguenden uykusuza ve son olarak uykusuzdan da naber’e bir evrilme söz konusu) velhasıl içerik yine penguende olduğu gibi politik ve mizahi çizgide ilerledi. Hala politik çizgideler fakat mizah konusu tartışılır.*

yiğit özgür’ün eskisi kadar çizmemesi ve umut sarıkaya’nın ayrılmasıyla gayrı okurlar gehen gehen gülemez olmuş dergi de hepten düşüşe geçmiştir.
Tarihe geçecek bir kapak yapmışlar.

görsel
Uyumamış veya uykusunu alamamış (sıfat) anlamına gelir.
karikatür dergisidir.
bu haftaki kapağı:

görsel
geçmişteki her güzel şey gibi sona gelmiştir. sanki geçmiş daha mı sıcaktı ne ?
her geçen yıl birer birer masadan eksiliyor dostlar...