bugün

(bkz: ihtiyaç molası)
zaman için denen her derda deva lafını uyku için söylemek gerekir.her türlü derde birebirdir gerçekten. hele ki konu ayrılıksa tavsiye ederim.*
insanın mayasıdır, derdi babaannem. geldi mi hemen yatacakmışsın. büyümek için...
hayatın anlamı, yaşama sevinci, mutluluğun resmidir.
hiç birşey yapmayarak pek çok şey kazandığın ve hatta hayatını devam ettirdiğin tek olay. pek severim.
bazı durumlarda karşı koymak için saving throwlarınızı 20 üzerinde atmanız gereken nalet ama güzel şey. hastasıyım o ayrı.
gece beklenip gelmeyen, sabah da adamın yakasını bırakmayandır kendileri.
özellikle okula gidilecek sabahlarda sizi yatağa hızla çeken tatlı şey.
çok tatlı ve vazgeçilmez olması dışında bazen yaşadığımız sıkıntıların hızına ve etkisine katlanamadığımız vakit sığındığımız dosttur.
uyku
*
yine geceden borçlu girdim sabaha
kumdan ekmekler yaptım kendime
sonra, dalga sesi sürdüm ekmeğime
olmadı...
sensiz uyanmamak için...
bu gece de uyunmadı...

ceyhun yılmaz
yorgunluktan sonra yapılınca, insan evladına bahşedilmiş en güzel aktivitesizlik.
sabah sabah insanin gözünden akan sey.
insanın beyin hücrelerini yenilediği için asla vazgeçilemeyecek etkinlik.
gözlerin kısa süreli tatile çıkması durumu.
bol entryli bir gunden sonra iciniz huzur dolu bir sekılde yapılan olay.
cipralex kullanmaya başladıktan sonra sık sık gelen şey..
sabahleyin uykusundan erkenden uyananları öğleden sonra sinsice ve acımasızca esir alır, ama nasıl bir tatlılıktır bu nasıl bir güzelliktir tarif edilemez. ZzzZZzzZ...
kaçtığında ne büyük nimet olduğu anlaşılan, bunun yanında azlığı da çokluğu da baş ağrısı yapan şey. *
beni şu an kendisine doğru çeken uyuşturucu.
insanlara ve daha bir çok canlıya bahşedilmiş en muhteşem eylem, duygu, düşünce...
(bkz: hayatın anlamı)
en tatlı şeydir.
en önemli şeyleri bile sitirettiren peşimden hiç ayrılmayan yegane sevgilimdir..git derim , gitmez ; yokluğuyla beni sarhoş eder..kendimi jöle gibi hissederim , beni bırakıp giderse ; gözlerim kurbağa gibi şişer..
bazen gider , günlerce gelmez beklerim bi ses etsin , gelsin diye nafile..stresi kıskanır çok , ne zaman stres gelip karnımın üstüne otursa , uyku kaçar..ancak stres gidicek , uykunun iyi arkadaşı huzur gelicek ; o zaman gelir..
birçoğumuzun kendisine "sen gelmez oldun" parçasını armağan ettiği doğal ihtiyaç.
aşık olunca insana bir türlü gözüne girmeyen şey .
güncel Önemli Başlıklar