bugün

kemalettin tuğcu kitaplarını diziye dolayısıyla da nakte çeviren star tv'nin eski bi yapımı.acıklı bi hikayeydi ama......
iyiler aşırı derecede iyi kötüler de bokunu çıkarmışçasına kötüydü.çocukluk kabusu gibi bi diziydi, o kdr uyduruktu ve komikti ki biz elalemi güldürcez diye evde piyesini fln yapmıştık kuzenle o daha iyi olmuştu.
(bkz: lamiia kızım)
şahin k'ya ait, diyalog açısından bomba bir filmdir..
(bkz: cici baba)
(bkz: cici anne)
(bkz: halil güneşli)
şemsi inkaya'nın genç dimağlar üzerine kabus gibi çöktüğü dizi. *
üvey baba halil'in devamlı; 'semihaaa,ramiaaa' diye bağırmasıyla hafızamda yer eden korkunç dizi.
damar dizilerin ekollerinden. halil güneşli isimli ultra kötü adamın başrolde olduğu, küçük yetim bir kızın bir aileye verilmesiyle acı, üzüntü, buhran dolu bölümler. kanımca bu dizinin sevilmesinde en büyük etken hayata karşı tutunmaya çalışan insanların en gerçekçi şekilde ekrana yansımasıdır. şemsi inkaya`nın bugünkü haklı şöhreti olan kötü adam tiplemesinin başarıyla çizildiğini de belirtelim ayrıca.
şemsi inkayanın yıllarca filmlerde ara rollerde oynadıktan sonra başrolde gerçek yetenegini sergiledigi uzun soluklu star dizisi.fakirligin sefaletin insan ruhunu nasıl yozlaştırıdıgını gosteren bir diziydi.2002 de sona ermiştir.
bir çocuğu katil edecek potansiyele sahip tek hücreli asalaksılar. anneniz hayat mücadelesinde yorgun düşmüş bir desteğe ihtiyaç duymuştur. evlenmiştir her şey güzel olacak diye düşünürsünüz. hakikaten başlarda çok farklıdır dünyanız. yaşamınız değişmiştir sabah uyandığınızda evde baba rolünde bir adam vardır. zaman akıp giderken bir çok şeye şahit olursunuz yaşamadığınız haketmediğiniz şeyler çıkar karşınıza. ben ne yaptım neden bunları çekiyorum diye kendinizi sorgularsınız. belli bir süre sonra alkol girmeyen eve alkol girer içtikçe değişen küfür eden sağa sola sataşan annenizi gözünüzün önünde döven bir adam görürsünüz. henüz çocuksunuzdur gücünüz yetmeyecek kadar küçüksünüz. günahlarınız bir fidan kadar. yemin edersiniz ileride böyle bir baba olmayacağınıza her gece ağlarsınız annenize belli etmeden ama anne yüreğidir anlar. zaman ilerledikçe daha çok büyük sorunlarla da karşılaşısınız bir insanın gururuna karakterine, yediremeyeceği sorunlar bunlar.
tüm sıkıntılar içinde okumaya annenizi teselli edecek mutlu edecek notlar getirmeye başlarsınız takdirler onur belgeleri hocalarınız telefonla evi arayarak annenizi tebrik eder gururu okşanır o yorgun kadının. başarıyla mezun olur hayata atılırsınız derken askerlik gelir. bir gün işler yine çıkmaza girer anneniz adına kurulan şirketlerin vergi borçları sizin uykularınızı böler. üvey babanız denilen o adi herif tüm bunları annenizin başına saran adam olduğu halde hiç umursamamaktadır olanları ve bir gün "herkes başının çaresine baksın diye rest çeker" kalakalırsınız. ne yapıcağınızı şaşırırsınız her şey eskisi gibi değildir olmayacaktır da beyniniz bazı şeyleri kavrayacak kıvamdadır. intiharı düşünürken biran anneniz gelir aklnıza ne yapar ne eder diye sabır dersiniz. sadece sabır. zaman yine o yaralarınıza tuzu basmıştır.
piskopoz bir diziydi zamanında
bu dizi bana çoçukluğumu hatırlatiyor, ne korkardım bu dizi çıkınca..
çok şükür bittide halil piçi rüyalarıma girmiyor.
her zaman kotu degildir. bazen oz babadan daha iyi olan orneklere de rastlanir. (#12791107) entry'de detayli bir sekilde anlattim. ama su bir gercek, ilk etapta insanin duzeni bozuluyor, zamanla alisiliyor.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar