bugün

üvey baba adlı dizide şemsi inkaya nın canlandırdığı kötü karakter. daha fazlasını yazmaya elim varmıyor. *
küçük yetim lamia isimli kıza hayatı zindan eden bildiğin ceyar işte.
ne zaman görsem kaçıyordu bu zırt.
şemsi inkayanın canlandırdığı ultrasüper bir üvey babaydı.
içerik bulunamadı.
bir karakter düşünün ki diziyi tek başına götürebilsin. işte o adam halil güneşlidir. bu adam o kadar kötü o kadar gaddardır ki sanırım bir o kadar da cenabet bir kişilik olmalı çünkü her bir yanından şansızlık akmaktadır. ömür boyu yatsa da bir çanta dolusu para bulabilmektedir ancak el sürmeden yine kaybetmektedir. bir de hapiste şişlediği adamla otobüste karşılaşan da tek kişidir halil güneşli, eşi benzeri yok.
hayatında kimseye karşı sorulu olmayan kimse.
ne zaman biri bir şey sorsa halil`e mutlaka ters cevap verir.
sana mı soracam
seni ne ilgilendirir
hesap mı vericem der.

herkesi küçümser alay eder ama cebinde 10 lira bile yoktur arasan. sürekli yatak tişörtünden beter bir rengi beli olmayan tişört ve sanki ona yapışıkmış gibi , onunla bir giyiliyormuş gibi duran yelek vardır sırtında.
altında da pijama mı pantolon mu çözemedim bir şey vardır ki birbirini tamamlar .

evli ve iki de kızı olamsına rağmen evine bir torbayla girdiği görülmemiştir. ahzır yiyicidir. hep yemek , çay, ve de vazgeçilmezi olan rakı sorar. evin içi kömürlükten beter olsa da mutlaka bir şişe rakı hazırdır dolapta.

her defasında ağzı mı alışmış nedir, donatın masayı gibi laflar kullanır. sanırsın birleşik arap emiri hizmetlilerine emir veriyor.önüne gelen de maksimum 3 tane tabaktan ibarettir. ev de berbat . rakıyı içince uyumak isterse masanın çevresinde bulunan dökük bir ikili koltuğa kıvrılıverir. ne yorgan,çarşaf ne de yastık kullanır. aynen yatar. sonra aynen kalkar ,ve eziyetlere devam eder.

en garip olanı ise başına bişey gelse ailesi ve başta şişko komşusu olmak üzere tüm mahalle seferber olur halili kurtarmak için.halil buna rağmen herkesi aşağılamaktadır. gidin , defolon der herkese. sanki herkes onun zararına çalışmaktadır.
efsane gaddar karakter. nefes nefese kalıp, bir duvar köşesinde soluklanmasıyla meşhurdur.
halil güneşli kötü adamlıkta bir fenomendi. o dönem tv'de ne zaman onu görsem irkilirdim, adamın sesi bile korkutuycuydu.
adam doğru dürüst gün yüzü görmüyodu hanım ağa bir yandan adnan bir yandan avukat bir yandan kırmızı ceketi ve botları efsaneydi

lan un çuvalı genemi dedikodu yapıyosun
köötüü tohumm
sabriye rakımmm nerdee lannn
ulan kahpe felek bi yüzümüze gülmedin.
görsel
(bkz: Üvey baba).
bir keresinde tv den kazandığı paraları kıbrıs ta kumarda ve kadında yemişliği vardır. sonra dımdızlak evine geri döndü.
gırgıriyenin kalaycı alisi olmasıyla beni çok şaşrtan ve gülümseten kendi hayvanlıgına oha çüş diyen bir ayıdır.
abi adam halil olarak kalacak..

edit: ali değil bekirmiş neyse sonuçta kalaycı.
Türk dizi tarihinin gelmiş geçmiş en iyi karakterlerinden...

-ulan ayı, sabriye nerde ha gördün mü?
+ yok halil, görmedim.
- Yalancıııı, un çuvalıı..
Bir zamanlar ne modaydı üvey babası. O değil de bu lamia her kaçışında koskoca istanbulda nasıl oluyor da bir şekilde bu Halil güneşli nin kucağına düşüyordu akıl ermiyorDu. Yani hala öyle.
en sevdiği kişi öz kısı semiha idi. en sevmedikleri ise 20 yıllık karısı sabriye ve üvey kızı lamia idi. en çok korktuğu kişiler ise hanım ağa, adnan ve kahvede kumar oynayan kazım kartal idi.
an itibariyle bir kanalda üvey baba'nın tekrarı yayınlanıyor da, ulan adam efsane oynuyormuş şimdinin götünü başını boyayan plaza kızı, baklavalı patron çocuğu rolünde oynayan binlerce oyuncuyla karşılaştırınca saygıyla önünde eğilirim.
Yalancı un çuvalı.
Sabriyeee rakım nerde aptal kadın.
En guzel sahnelerinden biri sabriye gel ulan buraya kurudu mu kiyafetler deyip arkasindan bagira bagira sisko esnaf arkadasina carsafa sarili haliyle defolun hadi hadi dedigi sahne bence. Halil gunesli o avukat yakti seni avukat.
Lamia! Nerdesin kız lamia!
Müthiş oyunculuk.
Bu ismi gördüğüm anda aklıma ilk gelen cümle bu oluyor. Adamın adını kimse bilmez ama ülkece halil güneşliyi tanıyoruz.
Bu adamı görünce kahkaha atmaya başladım.komşusuna un çuvalı diyen karısını aşağılayan rezil herifin tekiydi.oyunculuğu flash tv ye göre üst düzeydir.
(bkz: şemsi inkaya)

adamın dibidir. üstünden çıkarmadığı deri ceketi, pantolonun üstünden gözüken atleti ile tam bir karakterdi.
türk dizi tarihinin efsane karakteri. sabriye rakım nerde ulan!