doğduğum güzel izmir ilçesi. izmirin sevdiğim tek şeyi.

aynı zamanda yazarmış. hoşgelmiş.
buralarda olmaması gerekiyor. bu popüler kültürden mürekkep insanı forum sitelerine almak lazım.
iskelesinde şarap içip tanju okan şarkıları dinlenesi yerdir.
(bkz: gemlik)
(bkz: takvim)
gitgide kendini düşüren yazar, bir çok nick açıp beyazıt öztürk'ü devamlı savunup okan bayülgen'i yermeye çalışmak ne demektir. yazacakları bir tek bunlardan mı ibaret, başka ilgilendiği şey yok mu merak ettiğim yazar.
(bkz: #7889200)şakacııııııı
homeros'un vatanı olan, güzide izmir ilçesidir.
Urla

Göklerde süzülen turna
Aradığın cennet urla
Sevdalılar kırlarda
Aşkları sanadır urla

Sen her mevsim güzelsin
Yazda kışta baharda
Seninle doğduk büyüdük
Kadim dostumsun urla

Körfezinde adalar
Bu ne cilve edalar
Şarkı söyler dalgalar
Seni anlatır urla.

Mustafa Bertan
attığı onlarca hakaret mesajı yüzünen çaylak edilen.

bakalım 15 adet mesaja (sadece 2 sinde hakaret yok denilebilir) karşılık kaç gün ceza alacak. bu kadar mesaja sözlükten atılmadığına göre pek de umutlu değilim.

ya da sözlükte 1 hakaret mesajı atana 12 hakaret mesajı atma hakı bedava kampanyası mı var? bekleyip görücez.
10 dan fazla mesajla bana hakaret yağdırmasına rağmen 1 hafta çaylak edilip geri gelmiş.

üstelik bu hakaret etme olayı da ilk değil.

bense hakim sikmek diye başlık açtığım için 1 ay çaylak yapıldım. ne isim verdim ne hakaret ettim.

moderatör istediği gibi at koşturuyor sözlükte. yaptığı moderatörlük değil, derebeylik. ya bi boktan anlamıyorlar, ya da bilerek yapıyorlar.

hakaret mesajlarını isteyene gönderebilirim. 10 dan fazla mesaja 1 hafta çaylaklık. iyimiş.
tabiki;

(bkz: tanju okan)
(bkz: cennet)
sonbaharda gidilmemesi gerekir. taksiciler ve cafe sahipleri dışında insan yoktur o tarihte.
(bkz: hayalet kasaba)
not:güzelliğinden ve tarihi dokusundan tam puan alır.
izmir il merkezine 35 km uzaklıkta bir ilçedir.
Doğusunda Güzelbahçe ve Seferihisar; batısında Çeşme; kuzeybatısında Karaburun; kuzeyinde ve güneyinde Ege Denizi ile sınırlanmıştır
çupra bu izmir ilçesinde daha bir lezzetli sanki, kafa dinlemek için harika bir yer.
yanılmıyor isem ilhan berk'in de memleketidir.
bu kadar soğuk rüzgarları olacağını tahmin etmediğim izmir ilçesi. resmen donuyorum yahu.
izmir-çeşme yolu üzerinde, yakında şehir merkezine alınacak olan şirin bir ilçedir. gittikçe kalabalıklaşan, kirlenen, çirkinleşen çeşme'nin azgın televolecilerinden bıkmış izmir ahalisi için ideal tatil mekanıdır. denizini, merkezdeki kahvelerini, fırınlarını ve kuzu dönercilerini, taş evlerini, necati cumalı'nın evini uzun uzun gezmek gerekir.

urla anlatılmaz, yaşanır. insana huzur veren, sessiz sakin küçük bir kasabadır. hayat geç başlar erken biter. pazarı cuma günleri sabah 11'de ancak kurulur, restoranları akşam 6 dedin mi kapanır. tüm bunların aksine minibüsler, dolmuşlar 24 saate yakın çalışır. minibüsçüleri ayrı bir alemdir, en sevdikleri şey yolda arkanızda dakikalarca korna çaldıktan sonra sollayıp önünüzden hızını arttırmadan gitmektir. dakika başı yolcu indirip bindirdiği için sollama işlemi defalarca tekrarlanır.

eskiden çok çok ucuz bir yerdi urla ancak son yıllarda izmirli zenginlerin akın etmesiyle* fiyatlar da biraz tuzlandı. ama hâlâ yemek konusunda çok daha üstün kaliteli ürünler istanbuldakilerin dörtte biri, izmirin yarı fiyatınadır.
bana kavak yelleri dizisini hatırlatır.
çocukluğumun tatil günleridir urla.

bizim hiçbir zaman yazlığımız olmadı, memur çocuğuyduk ve 90 lı yılların başlarında ve ortalarında ailecek giderdik buraya, sağlık bakanlığının kampı vardı çünkü. memleketimizden 15 saat yol giderdik kamp için, bir gün kola bir gün dondurma yeme günümdü kampta. para geçmezdi ve fişle alırdık herşeyi, yemek sırasına kardeşimle beraber en erken girmeye çalışırdık, çekirgelerin sesleri hala kulağımdadır orda ki, sonra iki ağaç arasını kale yaptığımız,anne babalarımızı okey oynarken izlediğimiz, yeni yeni arkadaşlarla tanıştığım, kampın sonlarına doğru eğlence yapılan, özlenen-özleten çocukluğumun güzel ilçesi.

neden sonra 2006 da tekrar yolum düştü oraya, kamp yaptığımız yere özellikle gitmek istedim, her şey daha da netleşmişti, ada hastanesi, yürüdüğümüz iskele, çekirge sesleri. o kampta kapatılmış sanırım, içim burkulmuştu, sanki çocukluğuma ihanet edilmişti. her neyse işte severim urlayı, ve hala çocukluğumun o güzel günlerini özlerim.
tasinacagim semt. kiralik ev ariyorum lutfen yardim edin.
ilk ve sonbaharda izmir'de gidilecek en güzel yer belki de.
baya baya özleniyor kokusu.
kesinlikle plajlarını tavsiye etmediğim izmir ilçesi. yol yakınken otobana girin çeşmeye gidin.
çok güzel sahili olmasına rağmen kumsalı ve denizi yeterli değil.
artık göztepe spor kulübü'nü ağırlayacak olan güzel izmir'in güzel ilçesi.