bugün

adamlar telifli bir uyarlama yapmışlar. 6 sayfa boyunca "çakma, çalıntı ahahaha" şeklinde entryler var. lan kötü de, olmamış de, beğenmedim de.. çakma nedir gerizekalı ?
kablo elemanı "şey" olan dizi.
songül öden'in serhat tutumluer ile olan sahnelerinde gülme krizlerine giriyorum. biri ikisini durdursun artık. *
affınıza sığınıyorum, ama ben bu diziyi orijinalinden daha çok sevdim.
çakmadır çakma kalacaktır.
bir rivayete göre dizinin oynatabilme hakkını satın almak için (şimdi terimsel adını hatırlamakla uğraşamayacağım) o kadar çok para ödenmişki dekora ve oyunculara para kalmamış. yazık olmuş bir projedir.
umutsuz insanların takip ettiği dizidir.
o esmer balık etli kadın fena gideri var.
ceyda düvencinin canlandırdığı rolde kadının ukala öğretmenin üzerine yürüyüp onu hakladığı sahne müthiş. kadın dediğin öyle olmalı işte. bağyan değil, kadın olmaktan söz ediyorum.
Umutsuz ev kadınları, iktidarsız ve küçük penisli kocaya sahip, bir oda ve mutfağın içinde kendini tatmin edecek malzemeleri arayıp kullanan kişilerin ele alındığı bir tv dizisidir.
ismindeki "ev kadınları" kelimesi izlenmesinin en büyük nedenlerinden birisidir. aynı behzat ç. ankara polisiyesi ndeki "ankara" kelimesinin geçmesi gibi. çıkış noktasını iyi bulmuşlar.
bu diziyi izleyen kadınlar daha umutsuzdur.
her ne kadar desperate housewives'ın tıpatıp aynısı olsa da bunun farkında olmayan ev hanımlarımızın kendilerini buldukları dizi.
çakma, özenti dizi. özentilerin yeni gözdesi.
gecenlerde ilk defa tesadüfen tv'de denk geldi. bildigin songül öden'e hasta oldum. orjinalin ilk 5 sezonunu yalamis biri olarak zaten susan hayraniydim. ve bildigin yerli bir susan an var su an ekranda. gercekten cok basarili. songül öden'nin sahnelerini kesip ayri bir dizi yapsinlar. sabahlara kadar izleyelim. ayrica susan'nin kizini oynayan kiz da bir zamanlar tamer karadag'li ile azra akinin basrolleri paylastigi yagmur zamani dizisindeki kücük naz adindaki kizmis. anam ne kadar büyümüssün sen öyle.

ve sonra gabriel geldi ekrana. felaket. iste diyorum ya da sadece songül öden olsa keske.
bu dizi de genç irisi rolünü başarıyla yerine getiren yavrucuk bildiğin taş oğlu taştır.
diziyle ilgili çok şey söylenebilir. nitekim söylenmişte. kötüüü derken bağırıyoruz ama iyi derken kısık sesle söylüyoruz. bence songül öden süper performans sergiliyor. songül öden'i tek geçerim.
Songül Öden dendiği zaman hep "soğuk kadın" yaftası yapıştırmak adetti yazar bünyesine. Ancak bu dizide insan bu kadar mı sempatik olur, bu kadar mı iyi oynar yarebbim. Aşık olunasıdır.
(ç)alıntı yabancı dizilerin türk uyarlamasından biri dahadır. izleyici kitlesi durumdan bihaber olduğundan, ayrıca seçiciliği olmayan kültür ve eğitim seviyesi düşük kişiler topluluğu olduğu için yayıncı kanal için para kaynağıdır.
özürle gelen edit:alıntı değil, formatı yabancı yapımcıdan satın alıp yapmışlar.
--spoiler--
umut'un kadroya katılmasıyla final yapacak dizidir.
--spoiler--

anlaşıldığı üzre en ufak bir fikrimin olmadığı dizi.
menepoza girmiş ev kadınlarıdır.
songül öden'in gümüş dizisinden sonraki en önemli projesidir.
dizideki umutsuz kadınlardan diğer ikisini yaprak dökümü ve ömre bedel'den tanıyorduk.
evrim solmaz ise hanımın çiftliği sevenlerin gözünden kaçmıyordu. yapımcıların kendisini fark ettiği iyi de oldu. yolu açık.
ceyda düvenci ye iyi gelen dizi. 4 tane canavarla uğraştığı dizi sayesinde bir hayli kilo vermiş gibi.
yine bir amerikan dizisi çakması ve her gördüğümde "hehe yiyosa friends'in de çakmasını yapın" dediğim kanal d yapımı.
bu aralar öğren arası tatilinde tekrarlarına denk geldiğim ve gerçekten beğendiğim dizi.