bugün

umursamamak eylemini bir başkasının sizin üstünüzde yapması..
bazen sadece yanılgımızdır. hiç umursamaz görünen insan, buna çaba harcıyordur. geçmişte de olsa iletişimimiz olan insan, az da olsa ilgilenir ve umursar. hiç umursanmadığınızı sanıyorsanız, karşıdaki kişi hiç açık vermiyorsa, bilin ki, bal gibi umursuyor, ilgileniyor ve anlamamanız için her tedbiri alıyordur. kompleks işte.
bunu yapan sevgiliyse ayrılık çanları çalmaktadır.
sevdikleriniz yapınca hayattan soğutan, bir adım sonrasında insana yaşamını sorgulatan, üzen, yaşama sevincinden eser bırakmayan durum.
değer verilen kişilerin yapması durumunda onlara gereğinden fazla değer verip hata yaptığımızı anlamamızı sağlayan davranış.
umursamamak la sonuçlanır.
umursanmamak; ama daha çok umursamak,
umursanmamak; ama umursanmamayı umursamak,
umursanmamak; ama umursamak umursamayanı,
umursanmamak; ama umursamak umursanmazlığı...
bir dönem belli bir düzeyin üzerinde ilişkinizin olduğunu bildiğiniz ve yaşadığınız kişiden bu tavrı görüyorsanız genelde pek göründüğü gibi değildir. insanlar bazen anlaşılmaz oluyorlar ne yazık ki, incir çekirdiğini bile doldurmayan nedenlerden dolayı bu tavır ve davranış içerisine girebiliyor. böyleyse size acı veren bir durum olur, neden diye sorar durur insan kendine ama bilin ki eğer kötü bir durum yaşanmadıysa içten içe de olsa umursanıyorsunuz. pişman olup geri dönmeler çok olur sonradan, o zaman da son karar size kalıyor artık, ya buruk bir tebessüm atıp "gel bakalım" dersiniz ya da direk kapıyı gösterirsiniz.
kim tarafından umursanmadığınıza bağlı olarak farklı tepkiler verilecek eylemdir, umursamadığı umursamıyorsa sorun yoktur, umursadığı umursamıyorsa allah şifa versindir. * * *
en yaralayan davranış.
umursanmadığını bilmek, görüldüğünde bir şey hissettiremediğini* anlamak ..
umursanmadğın halde çabalamak
kucak dolusu kelimeyi, sesi, ezgiyi kapısına yığmak. istemesede yapabileceklerini göstermek, anlatmak anlatmak.. soğuk bir kameraya bakarak bir buçuk yılda anlatamadıklarını 20 dakikaya sığdırmaya çalışmak, hayallerden bahsetmek, olabileceklerden sözetmek, cevaplar aramak, sonunda eyvallah çekmek.
tüm bunların karşılığında sıradanlaştırılmak, paranoyaklaştırılmak.
umursanmamak, kaale alınmamak...
işte bu! tam olarak bu.
şayet o na gösündeki kabaaran nefes alışlarını dahi fark ettirmişsen ve olmuş diye adlandırdığın yaşanmışlara sahip çıkmışsan umursanmadığını düşünmek koymaz kadına!
kimse tarafından önemsenmemek.
bazen, dikkat çekici saçma hareketler yapmaya sebebiyet verir.
bir insana verilebilecek en büyük cezalardan biridir. insanı üzen, hatta psiklojik tramvalara sokabilecek bir cezadır.

allah düşmanıma vermesin.
(bkz: siklenmemek)
*
umursamamayı öğretir.
eğer umursamayan kişiye gerçekten önem veriliyorsa içinden çıkılamaz bir durumdur. acıyı beraberinde getirir...
eğer umursamayan kişiye gerçekten önem veriliyorsa içinden çıkılamaz bir durumdur. acıyı beraberinde getirir...
umursamadığın zaman farkında olduğun durumdur.
umursanmadığını umursarsan hiçbir zaman umursanmazsın gibi garip cümle kurdum nedense.
umursanmadığını umursamıyorsan umursanma olasılığın daha da artar.
argoda siklenmemek olarak söylenir.
"kimse beni umursamazsa ben de tek takilirim ulan" seklinde kendi kendinize isyanlara gelip aksamlari disari cikip bi sigara icip can sikintisindan eve geri donup bos bos oturup sonra tekrar sizi umursamayanlara doneceginiz eylem.

(bkz: kendimden biliyorum)
(bkz: daha çok umursamayan tarafta olmak)
bir zamanlar başıma gelmiş ve sonunda kesinlikle bıktıran, umursamamayı öğreten aldırmazlık. umursamayan insanı, gün geliyor sen de öyle bir umursamıyorsun ki, kendin de şaşırıp kalıyorsun. kırmızı halı döşese nafile.
umursadığın ve değer verdiğin insanlar tarafından umursanmamak acıtır insanı, yoksa önem vermediğin insanların düşüncesi kırmaz seni, birine kalbini ne kadar çok açarsan o kadar düşürürsün incinme eşiğini.