bugün

Ekşi sözlükte çaylak çaylak takılırken bir anda tufana kapıldık sular yükselince yüzme bilenler ulu dağ eteklerine bilmeyenler atlantisten gelen adamın inisiyatifine sığındı.
Keşşaf olup vardık ulu ellere
Bundan kelli düşmeyelim yaban illere
Husamettin cintonik nickli yazar sen de gelsene çok pis geyik dönüyor falan demişti, boşluğuma geldi o gün bugündür buradayım...
Bana lisedeki edebiyat hocam önermişti ufkunuzu açacak bı site diye.
malı aynı torbacıdan alan herkes bir gün uludağa üye olur.
üye olmayanlar henüz denk gelmemiştir.
(img:#2298713)

google cevherleri.

salçanın zararları olak burcu erkei.
Sözlükte araştırma yapıyordum öyle keşfettim.
Uludağ nerededir yazmıştım google, burası çıktı karşıma öyle bir tanışma hikayesi işte.
Kafama göre konuşabileceğim, sosyal medya hesabı muamelesi görmeyen (titizlikle face, insta, tweet, bilmem ne, hiç bir şeyim yok), fazla da dikkat çekmeyen bir yere ihtiyacım vardı.

Google’dan buldum. Deü sözlük falan aşırı bitikti, inci eğlenceliydi ama durumuma uygun değildi, ekşi’de üyelik satın alabiliyordum ama bir gün bunun olacağını biliyordum. Burası güzel. Gerçi bu aralar burası da, biraz politize oldu. inşallah bir sorun yaşamaz da, vır vır konuşmaya devam edebilirim.
Gece vardiyasında çalışırken takılıyorum oradan buldum.
Daha önceden biliyordum.
Sonra konulara bakarken üye olsam ne olacak ki dedim 20.07.2022 üye oldum.
Saat 11:45 de tebrikler yazar oldun mesajı geldi.
Ama fazla takıyoruz bazen dün 4 saat 47 dk olmuş mesela.
sözlükte kadınlar teklif ediyormuş da bilmem kaç dul düşürmüş de. yavrum adamın g.tünden kan alırlar kan.
Lisedeydim. Önce inci sözlüğü keşfettim çünkü capsler falan vardı ya, ilk ünlü olduğu zamanlar. Sonra küfürbaz haydo gibi olmama rağmen bana bile aşırı küfürlü bi ortam geldi. E sözlük mantiğini keşfetmiştim artık ama. Sonra olanlar oldu.
Yıl 2011 cepten giriyorum telim n70 nokia bir yazdım yazış o yazış.
Bir keşif hikayem yok.
Ekşi sözlük kapanınca buraya geldim.
inanmiyacaksiniz ama gercek.

bir bilimsel konu hakkinda türkce kaynakli arastirma yapiyordum. vikipedi felan yoktu. arama motoru tarafindan bir kac konu hakkinda dogrudan uludag sözlük´e yönlendirildim.
o zamanlar tam anlamiyla yalan yanlis da olsa tanimlar yapiliyordu. bir kac cümle bile isime cok yariyordu.

simdi tanimdan cok yorum sayfasi halini aldi.
örnegin;
"agaclar neden yesildir?" basligi altinda

eskiden:
"klorofilden kaynaklidir. günes isiginin belirli spektrumu sogrulur ve yesil spektrumu yansitilir."
yada
"ispanaktaki klorofilleri yerken akla gelen soru cümlesi."
"
simdi:
"bunu anana sorsana delikanli!"
veya
"anani yesile boyadim o yüzden!"

tarzi cevaplara "re"evrildi.
Is yerinden bir arkadaş sürekli Uludağ sözlük okuyordu. Ben de o sayede yazar oldum.
ekşiden daha iyi bir sözlük ararken.
ben keşfetmedim, zaten keşfedilmişti.
ortaokul yıllarımdan beri internette bir şey aradığımda * karşıma çok kez ekşi ve uludağ sözlük çıkıyordu. 2016da üniversite sınavından sonra kaydolmaya karar vermiştim ve 28 haziran 2016'da lysden iki gün sonra yazar oldum.
dün gece hiç tanımadığım bir sözlüğe usulca yaklaşıp " merhaba " dedim. on beş yıl oldu neredeyse onunla birlikteyiz.
Google'da tranko buskas hakkında bilgi arıyordum, buraya yönlendirdi ilginç.
(bkz: tranko buskas)
iki Üç sene oldu üyeyim işte.
Ekşi sözlükten sıkılmam vesilesi ile geldim, ulu sözlüğü ve ahalisini daha samimi bulmaktayım.
Geçmiş zaman olur ki henüz minik bir kızdım sıkılıyordum, bir şeyler yazmaya ihtiyacım vardı ve diğer sözlükler fazla kalabalık gelmişti. Aaa dedim burası sessiz sakin şöyle köşede yerimi alayım.
Ekşide yazarlık için bekleme yapacağıma uludağda erken çıkıp yol almıştım.
Internet 'te van gölü canavarı ve kamyoncu videosu ararken bi baktım buraya kadar gelmişim. Icerigine bi bakayim falan derken matrix teki gibi telefon çaldı. ı'm in.
Baya eski olduğundan unuttuğum olay.