Ortalığın her başlıkta ve nickaltında birbirine laf sokmaya çalışan ergenlerle dolduğu mecra.
Bu bok önce ekşide başladı. Bir başlığın ilk entrysinin ardından arka arkaya bakınızlarla laf sokmalar falan. Haliyle buraya da sıçradı. Milleti yazdıkları üzerinden karıya kıza karalayarak prim yapmaya çalışan meriçler de cabası.
Baba parasıyla üniversite okuyup, komşudan çektiği modemle gri eşorfman altı 31 sonrası sözlüğe gelip millete posta koyan ergenlerle doldu ortalık. Siktiklerimin her konuda fikri var, her şeye atıp tutabiliyorlar. ÖzgÜven ile mallık nasıl birbirine bu kadar karışabildi hayret doğrusu.
(bkz: nickaltı)
Sabah akşam sözlük içi entry kusup, kankileriyle dedikodu yapmaktan başka bir halta yaramayanların nickaltının nasıl yazıldığını bilmedikleri sözlük.

ironi tam da bu galiba.
Alti dakika öncesine kadar ciddi ciddi eğlenirken birden aklima hesabımı silme fikri geldi:d
Sonra ciddi ciddi hoşuma gitti bu fikir. Düşünsene hesabını siliyorsun, 2000 e kadar yazdığın entry duruyor ama artık onların bu sözlükte bir sahipleri yok. Sahipsiz kalıyorlar.
Ben 23 yıldir kendimi sahipsiz hissettim. 23 sene.
Kendimi sahipsiz hissettikce, sahibim Allah'tır sen sahipsiz bırakma Allah'ım diyerek ona siginarak kaçtım bu duygudan.
Şimdi yazdığım tüm entryler duygular düşünceler şakalar sanrilar korkular kaygılar hayaller olaylar hepsi sahipsiz olacak.
Korkutucu mu güzel mi bilemedim açıkçası.
Hastayım sözlük ve ben hastalıklı gecelerde biraz fazla duygusal fevri vs olabiliyorum.
Şu an çok keyifliyim evet sözlüğü bırakıyorum. Bırakmadan son bir iki başlık doldurcam sonra gidiyorum.
Resmen sözlüğü bırakacağım için heyecanlandım sevindim:d

Şey son bir Senem var bu sözlükte. Her bokum var.
Şey ben çok şey bilen çok konuya hakim biri değilim bildiğim üç beş konu var. Onlarla ilgili burada tüm başlıkları doldurdum ben:d sözlüğe verebileceğim bilgi kalmadı.
Sözlüğe ilk geldiğimde psikolojik olarak çok zor zamanlar geçiriyordum. Onları astım. ikinci döneminde aşık oldum karşılıksız aşkımı sözlükte yaşadım. Okulum uzadı onun sınırını sözlükte yaşadım. Bir dönemde 12 ders aldım o yorgunluğu sözlükte sacmalayarak çıkardım.
Hayatımın en en en en en boş 4 ayına sözlük şahit oldu. Kendimi çok işe yaramaz hissettiğim dönemlerdi. Allah bir daha yasatmasin:d
Sonra aşık olduğum kız asik oldu bana sevgili olduk onun mutlulukları sözlukte yaşandı.
iki uzun dönem staj tamamladım işyeri tuvaletindeki hortumdan bile bahsettim:d

2017 Kasım ayi 2019 Ocak ayı arası günlüğüm sözlük oldu resmen.

Teşekkür ederim ne diyim:d bu güne kadarmış:d

Şey en hoşuma giden nokta şu ben bazen bir yazara denk gelirdim. Bakardım silik. Tüm entrylerini okurdum yine de. Bazıları güzel olurdu bilirdim yazar yok artık giremez ama yine de oylardim favlardim yazara mesaj atmaya calismisligim bile vardır silik olduğu halde:d cevap gelmeyeceği halde:d

Şimdi üç beş sene sonra birileri beni de öyle okuyacak ya çok güzel:d
Çok hoşuma gitti bu da.

Şey.
E görüşürüz o zaman
1,5 senedir buradayım ama son zamanlarda kendimi herkesin birbiriyle muhabbet ettiği ortamda etrafa boş boş bakan tip gibi hissediyorum.
sürekli birbirine laf atan yazarlar var.
bu maili gördüm geçen sene atılmış. peki 20. yaş günümü neden kutlamadın sözlük? çok kırgınım. kalbim kırık bir şekilde uyuyacağım. bye.
(img:#1789146)
kaydolalı 9, terk edeli ise 5 yılı geçmiş. geçen tüm zamanın içi beni dışı seni yakar.

bir şeyler verdi
çok şeyler aldı
kendi bile bilmez kadrini
mazide kah hoş kah nahoş bir seda kaldı
Her gün beni biraz daha zorlayan sözlük dayanmaya güç kalmadı.
Bi düşüneceğim.
yazarların yarısından fazlasının burçlar üzerinden karakter analizi yaptığı, ironiden eksik, bol trollü, anın görüntüsü, kızların bacakları, erkeklerin ayakları tarzında bol bol fotoğraf paylaşım başlıkları olan, kadın kullanıcıların erkeklere erkek kullanıcıların ise kadınlara durmadan saldırdığı tuhaf oluşum.
her gün eleştirilen ama vazgeçilemeyen sözlük.
görsel

Ulan tam benlik malzeme çıkmıştı.
(bkz: Mesafeleri sikme isteği)
hayal kırıklığına uğratan sözlük.
ne anlatıyo la bu tatar ramazan?
Bir kaç haftadır dışarıdan yaptığım gözlemler bana sözlüğün ikinci baharını yaşadığını gösterdi.

2010 ların başında bilgi paylaşımı, eğlenceye oranla daha fazla olan mezkur mecra şuan tam bir eğlence yuvası haline gelmiş durumda. Evet tek tük kaliteli bilgiler hala dönüyor lakin an itibariyle buraya girdiğinizde artık ilk farkettiğiniz şey buranın insanı keyiflendiren bir mecra olduğudur.

Sizi bilemem ama benim keyfim yokken bile yüzümü tebessüm ettiren içeriklerin sayısı oldukça fazla. swh.
kıytırık uludağ ünüde okurken ekşi feyki sözlük yapıp paranın amına koyan insan.
uludağ ünüde miydi onu da bilmiyorum gerçi
aklımda kalan o
çoluk çocuğa sözlükemanet etmiş
cep tel isteyip kullanıma devam bişeysi var.
ayıp ulan
internet aleminin en kaliteli platformlarından biridir. bilgi birikim ne ararsanız bulabileceğiniz bir yer. beğenmeyen yallah ekşiye.
şimdiden gammazlarsan 2 haftaya anca siliniyor.

ne yetkili yeterli, ne yetkili yetkili.
sürekli eleştireceğinize güzelleştirmek için uğraşın biraz.
(bkz: içeriye girdiğimde formatı sıvazlıyordu)

Bi sene kadar olmuş girmeyeli, ama höh dedim tanımlara.

Adam üsttekine yorum yapmayı yeni girdiyle başarmış.
ısrarla format tartışmalarının döndüğü sözlük. onu yıllar önce defnettik biz, isterseniz başka konuya geçelim.
gitmenin vakti gelen sözlük
dönmemek üzere.
hadi len oradan yarın buradasın işte. yine sözlük için tema filan yaparsın yeme beni.

t: dünya nın en iyi sözlüğü.
evim evim güzel evim.
what is this??

görsel
Adam resmen iki entry arası ticareti için reklamını sıkıştırdı ya la. Yuh.*