yazarlar moderator,administator,aspirator vs.. baskısı altında degildir.dolayisiyle daha verimli,özgün entryler üretirler.
- abi sony müzik seti var mı?
+ sunny var evladım.
- eh boşver o zaman
+ aa olur mu! bu var ya sony e 10 basar. yanlış anlama bak, ben satıyorum diye söylemiyorum...
kendi sözlüğümüz olması.*
bana sürekli bursa'yı hatırlatıp mutlu olmamı sağlaması * .
kesinlikle küfürsüz olması. kalite zamanla gelişecektir.
bizim sözlüğümüz olması ekşi sözlük gibi 40 tane kocası olmaması.
içinde uludag kelimesinin geçmesi.

ayrıca uludağ üniversitesi öğrencisi olmamızdan dolayı manevi değeri yüksektir.
entrikaların yaşanmaya başlayacağı için pekte adrenalin olacak olması
insanlar bilgilensin diye birbirlerine sözlük öneriyorlar ama kız kardeşlerine uludağsözlüğü öneriyorlar (bkz: ben) çünkü burada saygı var. küfür yok. saçma sapan espiriler yok.
geleceğin cumhurbaşkanlarını, başbakanlarını ve yüksek yöneticilerini bünyesinde bulunduran tek sözlük.
eşi benzeri görülmemiş yazarları barındırması. mesela şu anda bu yazıyı okuyan yazar bu sözlüğün üyesidir ve de onunla aynı sözlükte bulunmaktan gurur duymaktayımdır.
bir sozlukte rastlamistim.."annenizin verdiginin kaniti" seklinde bir baslik..buna ilk entry de soyle olmustur..aynaya bakiniz..ne mutlu ki burada boyle seyler yok.. (bkz: allah akil fikir versin)
(bkz: yok aslında farkımız)
(bkz: uludag sozluk grid computing) olabilir mesela. bi ekşi'de var, bi de bizde. diğerlerinde yok.
diğer sözlüklerdeki tartışmaların benzerini yaşasa da, yazarlar arasında hiçbir zaman bitmeyen anlayış ve dostluk. sıcak aile ortamına benzeyen ve keyif veren atmosfer.
öncelikle bol anket denilebilir.* * en güzel farkı sıcak olması, aile çay bahçesi gibi,aynı apartmanda oturan komşular gibi, aynı ilkokuldan mezun üniversteliler gibi, pilav günü gibi...de her yerde düzen bozan vardır mutlak. neden yaparlar bilinmez ama yaparlar işte. mesela gece yarısından sonra sol framedeki küfürler. yapmayın evladım, kapatırlar bu çay bahçesini, apartman tepemize yıkılır, pirinç taneleri gırtlakta kalır.
merkez sağ bi sozluk.
herkes tanım mı yazıyor sorusunu bana sorduran sözlük,
şudur ki uludağ sözlükte bir hastalığı paylaşan insanlar ile dalga geçilmesi:
bkz avbarisco dan laforizmalar: (#920136)
artık aşmış sözlüktür. sözlük te kendisi ile ilgili o kadar ağır eleştiriler yapılmaktadır ki; o tınmamaktadır. çok mu palazlandı ne?

diğer sözlükler kendilerini bu kadar yerden yere vursalar, "at kadehi elinden, bin parçaya bölünsün" olur sanırsam.
anaç bir ortam sıcacık bir yuva uludağ sözlük.*
farkımız yapımız.
(bkz: mulayim)
(bkz: mesela yani) *
online mod olmaması, gammazların sallanmaması, imla ve noktalama hatalarının kol gezmesi, (#1094167) gibi entrylerin gammazlanmasına rağmen silinmemesi, bu gibi entryleri yazan kişinin yazar yapılması.
cekismenin daha az oldugu, daha sicak arkadasliklarin oldugu bir ortam olmasi.