Tarım ürünleri falan.
iha-siha, helikopter motoru, otomobil.
Borç olan cevaptır.
din adamı.
başlıca ürünler;
tarımsal ürünler, madenler, otomobil, askeri araçlar, beyaz eşya ve elektroniktir.

dünya'da en çok;
otomobil, bir çok tarımsal ürün ( fındık, kiraz, incir, kayısı ... ), bor, iha üreten ve satan ülkelerden birisidir.

edit: aşağıdaki cümle, entrynin başında sona aldım. kalabalık yapıyor...
şimdi "hiç bir şey üretmiyor" diyenler gelmeden yazayım. ( gerçi geç kalmışım ).
türkiye'nin ürettiği ve sattığı ürünler mevcuttur.
işsiz, vergi, enflasyon ve yoksulluk.

Dünya sıralamasında, bu kalemlerde gayet iyi noktadayız.
cehalet üretiliyor. yoksa üretim felan bitti çiftçi felan. mercimeğe bakıyorsun menşei kanada prinç hindistan tarafı. herşey ithal oldu.
Asker-polis.
dert, tasa, keder..

hepsi birbirinden beter.

biz üretir gibi gözüküp ancak fasonculuk yapıyoruz.
Cahil bir nesil üretiyor ve yetiştiriyor.
tecavüz edilmesi için damacana.
kürt , uyuşturucu , suç , beton .şimdi arap üretim hattı kurduk
arap da üreteceğiz .

Türkiye'de günde 395 Suriyeli bebek doğuyor .

Türk-Alman Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası ilişkiler Bölüm Başkanı,
Göç ve Uyum Araştırmaları Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mehmet Murat Erdoğan,
Türkiye'de günde ortalama 395, Şanlıurfa'da ise 50-55 Suriyeli bebeğin
dünyaya geldiğini söyledi.

https://www.cnnturk.com/t...95-suriyeli-bebek-doguyor
Yobaz, aptal, tarikat, çomar (sağ-sol fark etmeden), mağduriyet, sapık, aktroll.
Merak edilir.
Tarikatni üretiriz.
Borç üretiyor 460 milyar dolar hemde.
dinci üretiyor. en ikiyüzlüsünden.
fındık fıstık falan böyle egzotik şeyler üretiyor.
ilerizekalı.
koyun üretiyordur.
ilk defa yazın sebze meyve halinde tezgahlar bomboş, meyve fiyatları 10 TL'nin altına düşmeyince herhalde manavlar da vazgeçmiş meyve satmaktan. Önceden üretimde dünya şampiyonu değildik ama hiçbir zaman bugünkü kadar zavallı durumuna da düşmemiştik. Düşürenler ve destekleyenler utansın.
-thy ao: uçak için galley ve koltuk

-tusaş havacılık ve uzay sanayisi: atak helikopteri, f35 gövdesi, ticarî uçaklar için airbus'a gövde, eğitim uçakları.

-alp havacılık : helikopter parçası
-muhtelif firmalar: vida, pul gibi uçakta kullanılan malzemeler.

-tekstil sanayileri: puma gibi firmalara tekstil ürünleri, ayrıca muhtelif tekstil ürünleri iç piyasaya üretiliyor.

-kinetiks, doccers gibi ayakkabı markaları turkiyede üretim yapıyor.

-tarım ürünleri: direk ürün satışı yanısıra tarıma dayalı sanayi olan konserve ürünleri.

-gazlı içecek ürünleri(kola, ice tea)
bayraktar ve zorlu: insansız hava araçları (silahli, silahsız)

-roketsan ve aselsan: füze,silah

-makine kimya endüstrisi: silah

-vestel, arçelik, beko: beyaz eşya, tv, telefon

-honda civic türkiye'de üretiliyor avrupaya satılıyor, fiat egea yüzde 85 türkiye'de tasarlandı.

aklıma bir anda bu kadar geldi.

edit: soru sorulmuş cevap verdim eksi vermiş birisi. herkes gibi artı almak için makarna ahahahaha mı yazmalıyım?
Fason olarak Türkiye'de suriyeli üretiyoruz. Yedirip, içirip, Türk milletinden daha fazla imkanı bu hainlere ülke olarak tanıyarak, bu topraklarda üremelerine ve çoğalmalarına elverişli bir ortam sağlıyoruz. Türkiye Tarihinin en büyük saçmalığı. Böyle giderse 20 yıl sonrasını düşünemiyorum. 20 bile iyimser bir yaklaşım olabilir.
Bu soruyu geçenler de yakın olduğumu sandığım bir arkadaşıma sordum ve bana söylediği tek şey : "Som Füzesi üretiyoruz abi daha ne üreticez" oldu.
Verilen cevaptan sonra yakın arkadaşım olduğunu düşünmemeye başlamıştım.
Laf. Başka da bir şey görünmüyor.