(bkz: erkek olsam sünnet edilmek istemezdim)

bir gerçekliktir.
bırakın bu ayakları hepiniz müslümansınız aslında keratalar sizi. şş tamam olm.
Babaları ateist olmadığı içindir.

"Çoğunun" derken, kalan azınlık kısmıyla kadınları ima etmiş yazar.
din denilen olgunun %95 oranla* aileden geçmesi sebebiyle maruz kalınan durum. hayır farzda değil azizim ne diye kesiyorsun küçük haylazı. benim çüküm benim kararım.
bilen bilir:
(bkz: bu değil bu değil bu bizim köyden değil)fıkrası
hayretler içerisinde donup kalmamı sağlayan gerçek.

insan gerçekten hayret ediyor.
gene pek çoğunun kimliklerinde "din hanesi" kısmında da "müslüman" yazar.
sike bakıp inanç tahlili yapanları sevindiren hadise.
Bu istatistigi yapan bir adim öne ciksin.
allahın hikmeti işte.

hadi hadi kıvırmayın inanıyorsunuz siz de köfteler. *
Sünnetin aslında Yahudilerden geldiğini bilmeden 2g. beyinle taşşak geçmeye çalışan şakirt fışkırtması. Sırf ateistler değil, siz Şakirt lerde musevilik uğruna kaptırdınız başınıda farkında değilsiniz. Ama onun dışında sağlıklı olduğuda tartışılmaz.
Ateist mateistler ama heriflerin yarraginin kabugu bile ilginizi cekiyor masallah.

Gerci ateist bahane galiba.
Ateistlerin sikinde olmayan gerçek.

Kesilen deriyi yerine takamayacaklarına ve çocuk yaşta akılları başına gelmemiş olduğundan ellerinden bir şey gelmez. Sağlık yeaa da olsa, kanser de etse olan olmuştur.
daha acınası durum ise sövdükleri dine mensup ana-babalarıdır.

hiç unutmam biri mesajla inandığım dine ve peygamberine küfür edip, inananlara bir güzel sövmüştü. üzüldüm. sebep, küfürleri salt bana yardırdığından değil belki de dünya üzerindeki en mukaddes varlıklardan birine öz annesine de savurmuş olması.

inanmamak bir seçimdir. inananlara küfür etmek ise şerefsizliktir. başka çıkar yol yok.
Sünnet: Dinin yine cinsellikle bel altıyla olan takıntısından ötürü, çıkardığı cerrahi müdahaledir. Sağlıkla falan ilgisi olduğunu sanmıyorum, koskoca Hrstiyan alemi Çük kanserinden mi ölüyor? Ya da böyle bir sıkıntıları mı var? Saçmalık. Ateistlerin çoğunun sünnetli olması da Bu ülkedeki herkesin kimliğinde Din hanesine islam yazılması gibi, kendi rızası ve inisiyatifi dışında gelişen bir durumdur.
türkiyedeki tüm annelerin bekaretini kaybetmiş olması kadar doğaldır. bana soran olmadı. kesmişler çocukken.
kabullenemeyenlerin sağlıklı amaaa yeaaaa dedikleri ilginç tespit.

biliyorum gizliden bi müslümanlık var sizde hadi itiraf edin.

edt: ben mi kestim olm çükünüzü benı nıye eksiliyorsun git babanı eksile. asdasda.
Tıp da sağlıklı olduğunu savunuyor.
Dinle dolayı değil
hepsine tek tek baktın mı sorularını akıllara getiren tespittir.
sünnetin sadece müslüman ülkelerde oldugunu düşünen insan safsatası.

sünnet, bir çok ülkede sağlık açısından zaten yaptırılıyor.

onu geçtim, insanda irade ve düşünce gelişmeden sünnet olmuş oluyor. adam daha müslümanlığı bile bilmiyor sünnet oldugunda ne saçmalıyonuz.
Bir çoğunun müslüman bir ailede yetişip sonradan ateistliği tercih etmelerinde kaynalanan durumdur.
kaderin cilvesi.*
sünnet ; Sosyokültürel, psikolojik, tıbbi ve dini yönleri açısından birçok ülkede erkeklere en sık uygulanan cerrahi işlemdir. bunu kalkıp sadece islami görüşe göre yorumlayıp, beyan etmek akıl işi değildir arkadaş. ateistlere çakmak maksadıyla yapılan bu rezil durum hakkında pek konuşmak istemiyorum.

Sünnet olmanın sağlığa yararları saymakla bitmez ben bir kaç tanesini bu 'gavat' olmayan arkadas için yazıyorum.

-idrar yolları enfeksiyonlarında anlamlı derecede gerileme görülüyor. Ayrıca sünnet, penis kanseri riskini de ortalama dört kat, partnerlerdeki rahim ağzı kanseri riskini yaklaşık 1.5 ile 8.5 kat arasında azaltıyor. bu bölgenin ilişki dışındaki zamanlarda, nemli olup-olmaması ( bakteri vb. durumlardan dolayı enfeksiyon almak V almamak ) kişinin sağlığında önemli yer tutar. [nemli olmaması gerekir, bu da en kolay, en basit biçimde anlatıyorum sünnetle mümkün olur. ]

not : ateist değilim ama bu kadar da olmaz anasını satıym.

saygılar, sevgiler.

Editoloji: imla.
(bkz: 18 yaşına kadar sünnet yasaklanmalı)
sünnet'in islamdan çok önceden beri süregelen bir gelenek olması nedeni ile alakasız durumdur. kültürümüzün bir parçasıdır.

müslüman değilim ve çocuğumu da sünnet ettirmek isterim.