entry'ler (71)

4x4 jeeplerin seferberlik için istenmesi

kusura bakmayın ama bu kadar sallama ve asparagas bir haber duymadım
kısacası bunu yazan kişi ülkenin karışmasını isteyen hain kalleştir..

mısırcının 7500 tl kazandığı ülkede okumak

sende mısır sat sende kazan (bkz: beyin bedava)

karısının ne giyeceğine karışmayan erkek

(bkz: Karışmıyorsa aldatıyordur)

gece bir buçukta sözlükte takılan kızın asıl amacı

Uyuyamamıştır ,Canı sıkılıyordur , kafasına takıldığı soruyu başlık giriyordur veya rahatsız olduğu bi entry giriyordur ...

ergenekon mağdurları

(bkz: 5 dakikanızı ayırıp okuyun).

Ergenekon davasında verilen cezalara en buruk tepki henüz 6 yaşındayken babası JiTEM tarafından öldürülen Ceren Gökoğlu’ndan geldi. Gökoğlu “Babası asit kuyularında öldürülmeyenler için konuşmak kolay. Adelet tecelli etti” dedi.

ERGENEKON’DA CEZALARI ÇOK BULANLAR GÖZLERiNiZiN ÖNÜNDE BABANIZ ÖLDÜRÜLDÜ MÜ?

Asrın davası olarak kayıtlara geçen Ergenekon’da verilen cezalar tartışma konusu olurken 6 yaşındayken babası JiTEM tarafından gözlerinin önünde öldürülen Ceren Gökoğlu “Babaları asit kuyularında öldürülmeyenler için konuşmak kolay. Cezaları duyunca adelet ne güzel duyguymuş” dedim’ dedi. 8 yaşından beri babasının katilinin peşine düşen minik Ceren, 25 yaşında babasının katili Arif Doğan’ın ceza aldığını duyunca bir mektup kaleme aldı.

Evlatların çığlığında boğulur

Gökoğlu mektubunda ‘25 yaşındayım. Babam ben altı yaşındayken gözlerim önünde öldürüldü. 7 yaşında bütün gece doğum günümde eve gelsin diye dua ettim, gelmedi. Ben o bir günde çocuklukları çalınan on binlerden biriyim. Şimdi kimileri kalkmış babamı öldüren o korkunç adam için üzülmem gerektiğini söylüyor, demokratlığımın ölçüsü çocukların babalarını gözlerinin önünde öldüren adamlar için adalet istemekten geçiyormuş. Bir gün gelir elbet babalarını öldürdükleri her bir çocuğun çığlığında boğulur her biri’ dedi.

Can korkusu dava çektirdi

Eyüp Gökoğlu 4 Kasım 1993’te Şanlıurfa’da eczanesinden çıkarken 6 yaşındaki kızının gözleri önünde kimliği belirsiz kişiler tarafından katledildi. Dosya faili meçhul cinayetlerin arasında yer aldı. Ancak babasının ölümüne tanık olan Ceren Gökoğlu cinayetin peşini bırakmadı. Yıllarca okuyup, araştırdı. O dönem orada etkin olan, tetikçilik yapan, JiTEM’le çalışan birçok kişinin ismine ulaştı. Binbaşı Ersever’in itirafları kitabında Arif Doğan ismine rastladı. Bir yandan eğitim hayatına devam eden Ceren Gökoğlu ekonomi ve uluslararası ilişkiler üzerine çift anadal yaptı. Finans üzerine master yaptı. Şu anda Dubai’de bir Amerikan danışmanlık firmasında çalışan Gökoğlu yıllar sonra görülen Ergenekon davasının sonucunu nefesini tutararak bekledi.

DoĞAN’IN ÇığlığıNI duyunca üzüldüm 

Ergenekon davasının kararı açıklandığında Arif Doğan’ın çığlığını duyduğumda üzüldüm, çok garip ama üzüldüm. Sonra aklıma babamın gözlerimin önünde kanlar içinde adımı sayıkladığı o an geldi. Sonra o ayet: “Ne var ki zulme sapanlar, bir sözü kendilerine söylenmiş olandan başkasıyla değiştirdiler. Bunun üzerine biz, bu zalimler üstüne, ürettikleri kötülüklere karşılık olarak gökten bir pislik indirdik.”

Ateş düştüğü yeri yakıyor

Karar duruşmasını an be an basından takip eden Gökoğlu, babasının katili JiTEM’in kurucusu Arif Doğan’ın karar açıklandığında ‘Meğer adalet varmış” diyerek gözyaşlarına boğuldu. Gökoğlu o an neler hissettiğini Star’a açıkladı:  “Adaleti unutmuşuz biz çok uzun zaman olmuş, adalet ne güzel bir duyguymuş onu hatırladım. Bir Kasım akşamı sırtımda okul çantam babamın eczanesine gittim. Heyecanla o gün olanları anlatıyorum, o da keyifle dinliyor beni. Sonra bugün ona yaptığım resim geliyor aklıma. Resimde annem var, babam var, Helin var, ben varım; teyzemler, dayımlar var. “Baba” diyorum “Sana resim yaptım getireyim mi”. “Eczaneye gidince bakarız olmaz mı?” diyor. “Yok” diyorum “Hemen alır gelirim”. Alışılmadık bir şekilde çabuk pes ediyor “Tamam, hadi koş çabuk” diyor. Elimde resmim eczanenin kapısından fırlıyorum, eline yapıştığım sırada iki el silah sesi geliyor. Ben çat pat sanıyorum babamın yere düşüşünü, kanlı bedenini görene kadar. Sesi geliyor “Cereennn” diye bana da zarar geldiğini düşünüyor olmalı. Sonrası  yok. Sadece o kanlı bedene kapanışımı hatırlıyorum hayal meyal, her siyahlı adama “Bu işte babamın katili!” deyişimi. Tüm bu anılarla yüzleştiğimde 20 yaşındaydım.  Üstelik bütün ailenin uyarılarını dikkate alıp, yıllarca trafik kazasında öldü babam dedim, sanki bir suç işlemiş gibi sanki kurban değil de failmişiz gibi.”

(bkz: Star gazetesinden alıntıdir)

Şimdi bana ergenokoncuları savunmayın !!

league of legends

en sevdiğim oyunlardan biridir ...
strateji oyunudur bir çok hero vardır . her heronun ayrı bir özelliği vardır . (bkz: Tavsiye ederim ama işsizlere)

neyine güvenip de teklif edebilen tipsiz erkek

tipsiz erkek diye tabir ettiğiniz erkekler kendini biliyorsa zaten kendine denk bir kıza teklif eder.
(bkz: bu başlığı açan kız tipsiz diye gördüğü şahıs teklif etmiştir poor you .)

gitarın gövdesindeki delik

gitarın gövdesindeki delik olmasa ...
gitarda ses çıkmaz beyler bayanlar o sesi yankı yaptırarak dışarı veriyor .
Hayırlı bayramlar...

arsenal fc

Drogbanın, arsenalla karşı karşıya geldigi bütün maçların toplamı = Drogbanın arsenala attığı gol sayısı

sebepsiz yere terk eden kız

Başkasına yavşayacakır. Yavşadığı kişi kabul etmezse dönecektir . Dönerse atın kapıya ...

beşiktaş ın liverpool dan yediği 8 gol

birisi babam için birisi anam için vs. derler ya onun gibi sayılmıştır . ama araya 2.dereceden akrabalarda girmiştir (bkz: amca dayı teyze oğlu)

zall

duyduğuma göre en geniş yetkili olan ve aynı zamanda en bilineni... (bkz: 28 yaşındaymış)

bosna katliamısrebrenitsa

Çünkü ...
onlar müslümandı hunharca katledildiler, bi damla acınmadı onlara ...
kadınlara tecavüz edildi...
çocuklar ,bebekler dahil her ne varsa öldürüldü . insanlar o günleri unutamaz kanlı ve dehşet günleriydi

türk doktorları

türk doktorlarının ne kadar hipokrat yemini etselerde çoğu vicdansız oluyorlar . evet belki kötülüyorum ama szide görseniz içiniz acır aldıkları para sonucu insanları üstten görmeye başlıyorlar .Bu beni çok rahatsız ediyor çoğu insan yoğun bakımda bakımsızlıktan ölüyor çünkü doktorlar gerektiğinde gerektiği yerde bulunmuyor .
(bkz: her doktor için söylemiyorum)

hayatın ne kadar boş olduğunun anlaşıldığı anlar

koca bir hata yaptıkdan sonra hissedilecek ilk duygulardan biridir.
(bkz: intihara bile gidebilir)

insanın zoruna giden şeyler

Pesde arkadaşımı serilerde 6-1 yenerken
Arkadaşımın real madridi aldiktan sonra beni 10-6 yenmesi ...

uludağ sözlük üşengeç yazarlar birliği

Telefonla zor oluyor . Pc başındayken affetmem...

moussa sow vs burak yılmaz

bunlar objektif gözle bakılmış yorumlar değil ve kendi ırkımızdan olan burak'ı da satmamak gerek!
(bkz: Burak gol kralı olmuştur !)

fernando muslera vs volkan demirel

volkanın konsantrasyonu bozulup başka yerlere gitti ve performansı çok düştü.
Muslera dünya sıralamasının ilklerinde olan bir kaleci bence volkan değilde... (bkz: Mert Günok karşılaştırılmalı)

assassin s creed

playstation3 te keyfine doyum olmayacak zevklerden biridir . Bazen bazı görevblerde takılabilirsiniz ama uğraşınca geçiyorsunuz.
(bkz: oyun kolu bilgisi önemlidir)