tamamen desteklediğim yasaktır. 18 yaşından sonra dileyen istediği tarafını kestirebilir ama ondan önce hiç kimse zorla bu işi gerçekleştirememelidir.
mantıklı eylem. belki o zaman kesilen parça bir baltaya sap olur.
18 yaşına kadar aşı olmayı da yasaklıyor muyuz?

ikisi de sağlıklı bir birey olmak için ne de olsa.

saçma yani.

sünnetin sağlıklı bir şey olduğu bilimsel olarak ispatlanmıştır. google'da ara onu da benden bekleme.

doğru yapılan sünnet asla zarar vermez.
(bkz: yobazların uğramadığı başlıklar)
(bkz: sünnetin zararları)
işin dini boyutunu geçtim... tıbben insanın sağlığı için yapılan bir operasyondur sünnet. müslüman olmayanlardan da sünnet olanların sayısı bir hayli fazladır. çünkü adam sağlığını düşünüyor.
(bkz: sünnetin zararları) uygulanması imkansızdır.
hem kürtajı destekle, hem bunu. çelişiyorsun dostum acayip çelişiyorsun.
kürtajı desteklemekle suçlandığım başlık. olm nerde gördünüz lan kürtajı desteklediğimi? ayrıca kürtajı desteklesem bile konu sünnet. kürtajı başka yerde tartışırsın. evet.
sünneti sağlıkla bağdaştıranları bize göstermiştir.
bu durumda bütün hristiyanlar sağlıksız bireyler.

sonuna kadar haklı önerme ve yasaktır. 18 yaşındayken ateist biriydim ve elimde olsa sünnet olmazdım. bırakın dini biz değil çocuklarımız seçsin.
yanlış olandır. aksine, doğumdan sonra 12 ay mühlet verilmeli ve bu süre içinde zorunlu tutulmalıdır. sünnet, hem din hem de sağlık açısından gereklidir. fakat yaş ilerledikçe olayı işlenceye çevireceği unutulmamalıdır.
Sonuna kadar kadar haklı önermedir. Kişi kendi hakkındaki şeylere kendisi karar verebilecek olgunlukta iken gerekli şeyler yapılmalıdır.
tıbben sağlıklı diyenler, doktor olsa gerek. daha derin tıbbi açıklamalar da bekliyoruz doktor sözlükçülerden. ki bugün dünya'da tıbbi açıdan zararlı olduğu da mevzu ediliyor. yasaklamak kelimesini atarsak, kişinin izni ve eyleme izin verecek yeterli iradesi olmadan bedene dokunulmaması gerekiyor.
sünnetin faydalarından habersiz yazar beyanı. ya bi git işine hadi ya. http://www.sunnetim.com/fayda.html
elin ateisti, hristiyanı bile artık doğar doğmaz sünnet ettiriyor çocuğunu sağlık açısından daha yararlı daha steril olduğu için. Bizimkiler de sünnet yasaklanmalı diye göt-baş oynatıyor!

yarrak yasaklanır amk! gerekirse yasa çıkar çocuk doğar doğmaz daha anasına göstermeden sünnet yapılır! madem ana baba düşünmüyor çocuğun sağlığını yasayla yaparız bunu. *
yılanın başını küçükken ezeceksin efenim.
dini vecibeler mahiyetinde düşünüldüğünde elbette mantıklı gelebilir. sonuçta, genel olarak ebeveynlerin dini tercihleri sonucu, çocuklar sünnet edilmektedir. büyüdüklerinde gerçekten de sünnet olmayı gerektiren bir dine mensup olup olmayacağı bilinmemektedir.

ancak, ister böyle bir dine mensup olsun ister olmasın; tıbbi araştırmalar belirlemiştir ki, sünnet olmak sağlık açısından iyi bir şeydir. bunun dışında 18 yaşında genç bir erkeğin sünnet olup, dikişleri patlatmadan durması da oldukça zordur. bu kişinin o yaşta sünnet olması nedeniyle yaşayacağı sosyal baskı da cabası.

nihayetinde; sünnet olmak bir noktada küçükken daha iyidir. burada karşı çıkılması gereken bir durum varsa; o da çocukların cinsel kimliklerinin oluştuğu bir dönemde sünnet edilmemeleridir.