bugün

Aynen türkiye akpden önce on kilo yorganın altında uyuyordu.
Bunu diyenin parası türkiyede değildir. Parasını türkiyede tutmayan, yatırımını türkiyede yapmayan adam da karı da cidden şu memleketten siktir olsun gitsin.
Tamam, haklısın. Herkes yalancı bi' siz doğrusunuz. Mütedeyyinini gondiklediğimin yalancı tavukları sizi!
Hatta yazıyı ve ateşi de akp buldu.
Güldürmüştür.
paşama da yalan beğendiremedik. ben "akp milletvekilinin kendi iktidarlarından önce türkiye'de traktör üretimi olmadığı yalanı" şeklinde başlık açacaktım da uzunluk sınırına takıldı. hay allah!
Bu aktrollere göre hastane, yol, buzdolabı, tren, fabrika gibi şeyler de daha önce yoktu. Şimdi o kadar şeyimiz var ki hastanede doktor göremiyoruz, depremde yollarımız çatır çatır kırılıyor, fabrikalarımız harıl harıl çalışıyor milletin ağzı açlıktan kokuyor. O kadar şey arasında mülteci kardeşlerimiz de var milletin kızına tecavüz edip kaçıran. Ben gerçekten bu saatten sonra AKP'yi savunan adamın para almaması gibi bir durum düşünemiyorum.
salağa yatmayın. o zaman başlığı akpnin traktör üretimi yoktur yalanı diye veya akpden önce traktör üretimi yoktu yalanı diye açın. ama amacınız başka olunca akpden önce traktör yoktu diye açıyorsunuz.
Akpliler için gerçeğin hiç önemi yok.Çünkü,itiraf ettikleri gibi "seçmenlerimiz araştırmaz- okumaz ne dersek inanırlar" demişlerdi.
damat,"aya 4 şeritli otoban yaptık desek seçmenlerimiz inanır demişti" ve inandılar. *
---
ne güzel çarpıtmışsınız kelimeyi kırparak. traktör üretimi yok diyor başlığı traktör yok diye açıyor beyefendi.
---

aha gürcü kardeş, bu 1954'den türk traktör:
görsel

bu da yerli ve milli tayyip traktör. beyefendinin diploması kadar gerçek:
görsel
Uzel ve hema zaten ya*ak üretiyordu eskiden.
ulan hala çarpıtma falan diyorlar ne kadar ilginç. adamlar türk traktorun linkini koymus tarihçeye girince eğer okuma yazma varsa ne zamandır üretiliyor anlaşılıyor bunlar hala kıvırma peşinde.
ne güzel çarpıtmışsınız kelimeyi kırparak. traktör üretimi yok diyor başlığı traktör yok diye açıyor beyefendi.
özürlü müsünüz beyninizde problem mi var dininiz imaniniz bir parti mi gerçekten yeter lan yeter.
ona bakılırsa akapeden önce cahiller de bu kadar özgüvenli bir şekilde konuşamıyorlardı?
Akape'nin Grup Başkanvekili Leyla Şahin (bir de Usta'sı var, o neyse artık) mecliste, kendilerinden önce ülkemizde traktör üretimi olmadığını söylüyor. O da bir şey mi ablacığım; sizden önce Yahudi Cesaret Madalyalı BOP'çu, okçu ve hatta ofsaytımsılar bile yoktu. Ofsaytımsılar ne ayak, demeyin! Yoktu kardeşim, yoktu! Biz koca takımların bir topu karneyle aldığını biliriz. idmanlarda futbolculara suyu tankerlerle taşırlar, kuyruk sırası yüzünden topçular birbirlerini ezerdi. Sahalar toprak bile değildi. Kameralar öyle gösteriyor; ama aslında küçük mıcırdandı. Yere düşen topçunun bacağını ampüte ediyorlardı. Ah kardeşim! Yöneticiler dövecek hakem bile bulamazlardı. Günümüzde çok şükür hepsi var :-).
Gorun iste kimlerin vekil olup, bu devletin imkanlarindan yararlandigini...

Bana mi oyle geliyor bilmiyorum ama ozellikle bu yilki butce gorusmelerinde fark ettigim sey, vekillerin onemli bir kisminda hitap, iletisim, bilgi-birikim ve donanim anlaminda ciddi eksiklikler var...

siyasette artik 3. Yola ihtiyac var. Millet; akp, chp, mhp, hdp sarmalindan ciddi bir sekilde bunaldi.

Bu sarmaldan cikmak lazim. Kimse vazgecilmez degildir. Valla yeter artik. 21 yildir ayni yuzleri gormekten, her sene kotuye gitmekten bittik, tukendik artik.

Ekonomi, yargi, egitim, esitsizlik, milyonlarca yabanci vs... nasil bir doneme denk geldik yarabbim...
dumanla haberleşiyoduk.
Sizden önce siyasette bu kadar yalan yoktu.
incir yaprağı bile yoktu. millet gotune fasulye çangalı takıyordu.
akapeden önce tarla da yoktu diyecekler yakında.
Ateş yazı yoktu hep AKP döneminde bulundu.
annem annannemlere gittiği bi zamanda, ben küçüktüm, küçuk dediğim 7 8 yaşındaydım, sırf aklına estiği için rahmetli babam bi arkadaşını aradı, gel lan hazır anan da yok, sana izmir de kokoreç yedirtiim dedi, arkadaşı da rahmetli altay amca, harem deki garajlarda buluştuk, abi ne iyi ettin de aradın dedi, otobüsle izmir'e gittik, kokoreç yedik, kordin da yürüdük, akşama onlar rakı içtiler, bayaa denize nazır bi yerde...ve gece otobüsüyle de geri istanbul'a döndük...

Ne fırlama heriflermişiz...Bugün bunların hiçbirini yapamazsın. Hiçbirini...

Traktör dediniz de aklıma bu geldi.

Altay amca çok esprili bi adamdı, iyi adamdı lan Altay.
a.k. partisi'ne özgü bir şey değil bu; tarihin ve dünyanın bütün uzun süreli iktidarları benzer iddialarda bulunmuştur, bulunacaktır. iktidar süresi uzadıkça mantık daha da rayından çıkar.

yeni nesle ne mutlu ki "lamborgini çalışınca ürüne ürün katınca" diye kafa siken reklamlara maruz kalmadilar...
görsel
Traktör vardı. ama hastaneler de bırak tıbbi cihaz ve araç gereçleri doğru düzgün hasta yatağın bile yoktu aq. Yatağın aksayan ayağına takos sıkıştırdıklarını bilirim *