bugün

görsel

AKP Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta, Türkiye'de traktör üretiminin partisinin döneminde başladığını iddia etti. 'Fesli Kadir'den tarih öğrenince böyle oluyor' diyen CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, Türkiye'de ilk traktör üretiminin ne zaman yapıldığını açıkladı.

https://m.youtube.com/watch?v=gHi6AwUDF2M

https://www.turktraktor.com.tr/kurumsal/tarihce
Ben de bu başlığı açacaktım benden hızlı davranılmış bakıyorum.
Biz bunu çok önemsemeyiz, güler geçeriz de ya akp seçmeni?

Buradaki akp seçmenine soruyorum…

Siz gerizekalı mısın da bu lafları kabul ediyorsunuz?

Yani tamam anladık akp ne derse sizin ayet olmuş da kendinize biraz saygınız olsun, bu nedir ya???
akp nin 1950 lerden beri iktidarda olduğunu öğrenmemizi sağlamış müthiş iddiadır.

la biz 98 de stajyerdik misal bizim 2 arkadaş bu topkapıdaki uzel traktör müydü neydi orada stajyerdi. bu firmanın geçmişi de 1900 lerin başlarına kadar uzanıyor hani. insan bir şeyi sallarken önce bir araştırır amk.
(bkz: tabi lan manyak mısın)
Ekmek vardı, geçim sıkıntısı göte girmemişti, çocuklara aileleri rahat istediğini alabiliyordu.

Traktör var ama, yem için, gübre için millet göt verecek hale geldi. Olan hayvanlarını satar oldu.

Ama traktör önemli tabi.

Zaten fok balıkları da çok yalnız.

Evet.
Ak partiden önce hayvancılık ve çiftçilik vardı. Kendi kendine yeten bir ülkeydik. Ak parti geldi hayvancılık ve çiftçilik bitti. Şimdi dışarıdan ithal ediyoruz.

Etin kilosu olmuş anasının a*ı gibi. 3 tarafı denizlerle çevrili ülkede balık fiyatları almış başını gitmiş. Her şey bir yana her sene milyonlarca ton üretilen fındık ve Antep fıstığının fiyatı el yakıyor. vatandaş daha ülkemizde üretilen ürünleri bile uygun fiyata alamıyor hatta çoğu yiyemiyor bile.

Ak parti bu ülkeye yapılabilecek tüm kötü şeyleri yaptı.
Güzel yaptığı işler de var ama ülkenin anası ağladı be!
Her eve internet her eve traktör her eve otomobil her eve üniversite. Her eve ev, Hev ere er ev eve eve ve ve ve hev ar yu duing was her yor goying.
AKP'den önce öküzlerle tarlayı biçiyordu köylüler.
Peki dedemin 1984'te aldığı traktörü kim getirdi ? Gökten zembille mi indi ?

Ulan haşa biz allahız bize tapının diyin de kurtulalım amk.
Canın istediği zaman izmir’e, istanbul’a gidip geceye kadar dolaşıp geri dönebiliyordun. Şimdi yola çıkmak bile insanı düşündürüyor.
istediğin yemeği lokantada yiyebiliyordun. Şimdi bir lokantaya girsen yarına kadar bir şey yememelisin.
Komik bir iddia. Güldürdü.
Akp den önce vatandaşın götünde yağlı kazık da yoktu.
bir akp grup başkanvekili'nin söylediği, nasihati can sıkan yaşlı sözüdür.
Malumunuz üzere taksiciyim, her türden insanla istemsizce de olsa, muhatap olmak durumunda kalıyoruz. Adam duraktan bindi taksime, bozyaka'ya gidecegini söyledi. Siyasetten ve akp'den söz açtı "akp'den önce, banyo da başına su dökecek tas bile bulamadiklarini" söyledi. Ben de "Türkiye'ye, 1994 yılında cep telefonunun bile geldiğini ve kendisinin, hangi mağara da yaşadığını sordum". Arkadaş bozuldu tabii ve henüz gideceği yerin yarısına bile gelmeden "psisikolojisinin bozuldugunu ve hemen inmek istedigini" söyledi, ben de ücretini aldıktan sonra, memnuniyetle kendisini indirdim. Başlığı görünce bu anım aklıma geldi.
-fırın nerde?
+fırın yok
-nası y.. abi fırın...yapılsın hemen
E adam baktı bu seçmen her şeyi yiyo, salladı da salladı...Iyi de yaptı, karun ne kadar zengindi bilinmez ama, tahminen ondan da zengin oldu...anlatıyolar ya, sadece bi işten 1 mia $ indirmiş...

Böyle seçmene böyle...Yapcak bişii yok.
'Tarihi fesli kadirden dinlerseniz bu şekilde düşünmeniz normal' diye cevap verilmiş mecliste.
Yine yalan dolan, yine kandırılmaya can atan toplum. Olan arada bize oluyor.
Traktör vardı. ama hastaneler de bırak tıbbi cihaz ve araç gereçleri doğru düzgün hasta yatağın bile yoktu aq. Yatağın aksayan ayağına takos sıkıştırdıklarını bilirim *
görsel
a.k. partisi'ne özgü bir şey değil bu; tarihin ve dünyanın bütün uzun süreli iktidarları benzer iddialarda bulunmuştur, bulunacaktır. iktidar süresi uzadıkça mantık daha da rayından çıkar.

yeni nesle ne mutlu ki "lamborgini çalışınca ürüne ürün katınca" diye kafa siken reklamlara maruz kalmadilar...
annem annannemlere gittiği bi zamanda, ben küçüktüm, küçuk dediğim 7 8 yaşındaydım, sırf aklına estiği için rahmetli babam bi arkadaşını aradı, gel lan hazır anan da yok, sana izmir de kokoreç yedirtiim dedi, arkadaşı da rahmetli altay amca, harem deki garajlarda buluştuk, abi ne iyi ettin de aradın dedi, otobüsle izmir'e gittik, kokoreç yedik, kordin da yürüdük, akşama onlar rakı içtiler, bayaa denize nazır bi yerde...ve gece otobüsüyle de geri istanbul'a döndük...

Ne fırlama heriflermişiz...Bugün bunların hiçbirini yapamazsın. Hiçbirini...

Traktör dediniz de aklıma bu geldi.

Altay amca çok esprili bi adamdı, iyi adamdı lan Altay.
Ateş yazı yoktu hep AKP döneminde bulundu.
akapeden önce tarla da yoktu diyecekler yakında.
incir yaprağı bile yoktu. millet gotune fasulye çangalı takıyordu.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar