bugün

Bu vakte kadar hiçbir türk filozofunun adını duymadım. Acaba bu ne kadar beyinsiz ve "düşünce"siz bir millet olduğumuzun kanıtı olabilir mi?
sayıları çok olmasa da, evet böyle bir şey var. ama onları televizyonlarda falan göremezsiniz.
(bkz: farabi)
en başta farabi. " öhö föröbö törk döğöl" diyenlere kanmayınız. o tarihlerde şam ve çevresi türklerindi.
ayrıca, türk felsefesi geçmişte daha farklı işler.
yabancılar bu dünyaya nasıl geldiğimizi incelerken, bizimkiler öteki dünyaya nasıl gitmemiz gerektiğini inceler. tamamen inanış farkı.
böyle bakınca bir sürü var efenim.
Mehmet ali kılıçbay-Ahmet inam-cengiz güleç, gerçi birisi tarihçi diğeri de psikiyatrist ama olsun felsefeci diye bir meslek varsa bunlar kesin felsefeci.
(bkz: caner taslaman)
üstad necip fazıl kısakürek rahmetullahi aleyh. çağının ve ötesinin üstadı. zamanın tam kalbinden atan adam.
(bkz: ionna kuçuradi)
(bkz: hüseyin nihal atsız)
(bkz: ziya gökalp)
(bkz: gaspıralı ismail)

ekleme: yusuf akçura'yı unuttuk ya la!
Felsefecilerimizin az olması ve çoğunun evrenselliği yakalayamamasının sebebi çok basittir. Sürekli orayı fethedicem burayı alıcam vb. politakalardan dolayı sanat alanında pekte gelişmişlik gösterememişizdir.
kimse bir nietzche değil.
(bkz: afşar timuçin)
(bkz: bilge karasu)
(bkz: gündüz vassaf)
(bkz: cemil meriç)
(bkz: ilhan arsel)

ve şaşırmayın; (bkz: ferid edgü), (bkz: ece ayhan), (bkz: ömer laçiner)
(bkz: bana felsefe yapma ne olur)
(bkz: 40 karakter)

bu da nokta.
şu an halihazırda olan ve geçmişten beri de varlığını sürdüren düşünce ve ilim insanları. araştırmıyoruz efendim, araştırmıyoruz. ondan sonra "olmayandır, yoktur." diyip işin içinden çıkıyoruz. en basiti, pek çok kişinin bildiği neyzen tevfik'i örnek göstersen bile abes kaçmaz.
(bkz: abdulkadir çüçen)
(bkz: enis doko)
(bkz: emre dorman)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar