1. 1.
  1987 yılında Makedonya'nın Ohri kentinde doğdu. Lise giriş sınavlarında ülke birincisi oldu, lise hayatı boyunca çeşitli ulusal ve uluslararası matematik olimpiyatlarında dereceler kazandı. Türkiye üniversitelerine yabancı öğrencilerin giriş sınavı olan YÖS'te ikinci oldu ve ODTÜ'de özel yetenekli öğrencileri için geliştirilmiş ileri Fizik programında eğitim aldı. Bir dönem elektrik ve elektronik mühendisliği bölümünde okuduysa da, evreni ve hayatı anlama çabası onu felsefe okumaya itti. 2010 yılında ODTÜ'den fizik bölüm 2.si ve felsefe bölüm 1.si olarak mezun oldu. Halen Koç Üniversitesi teorik fizik alanında doktora çalışmalarına devam etmektedir. Enis Doko'nun Dahi ve Dindar: Isaac Newton isimli eseri 2011 yılında yayımlandı.


  odtü felsefeyi birincilikle, fiziği ikincilikle bitirerek tarihte bu iki alanda double yapan ikinci odtü'lüdür. sayısız balkan olimpiyatında ödül almış, pozitif bilimlere son derece hakim ender türk felsefecilerindendir.

  ''bilim ve doğalcılık arasındaki gizli çatışma" diye bir bçalışması var ki hakikaten muhteşem. bu yıl konferansına gitmişliğim de var. gelecek vaad eden bir bilim insanı, ömrünün sonuna kadar en az bunlar kadar faydalı pek çok iş yapacağını düşünüyorum kendisinin.
  7 ... bir alemsin saskin sen
 2. 2.
  "Dahi ve Dindar: ısaac newton" adındaki harika kitabın yazarıdır. Kitabın sadece "son söz" bölümünü okuyanlar, enis doko'nun ne kadar zeki biri olduğunu anlayacaklardır. bilimsel verilere dayanarak allah'ın yokluğunu savunan kişilerin bu kişiyle karşılaştıklarında dört nala kaçmalarını tavsiye ederim. geleceğini çok parlak gördüğüm ve ileride ateistlere büyük bir bela olacağını düşündüğüm biridir.
  4 ... cchee
 3. 3.
  Zekidir, fakat bir bilim insanı değildir. Fizik çıkışlı olmasına rağmen, Teolojiye kaymış ve teist argümanlar üzerinde çalışmaya başlamıştır. Caner Taslaman ile beraber, başlıca ingiliz teologlarının*** argümanlarını, Türkiye pazarında satmaya çalışmaktadır.
  1 -4 ... diesirae
 4. 4.
  ateistlerin korkmasını gerektirecek biri değildir. islam misyonerliği yapan bir soytarıdır, vatikan'da ne astronom insanlar çıkarıyor günümüzde. sebebi, bakın zeki insanlar kiliseyi ve hristiyanlığı savunuyor, hristiyanlık doğru dedirtmek.

  bu adamı ateistlerin belası sanmak ya da ateistlerin korkulu rüyası görmek ancak cahillerin işidir. bu adam dinci, din savunucusu kimliğine sahip olmaktan öteye geçemez. geçememiştir de.

  neo gazali'dir kendisi. deli saçması, paranoyak ve şizofrenik saçmalıkları, insan ürünü uydurmaları savunmak ve islam propagandası yapmak için fizik ve felsefe okumuştur.

  ezbere, klişe, yaratılışçı safsatacıların ithal argümanlarını tekrar tekrar gündeme getirirler bu gibi bilim konusunda şarlatan insanlarla dinci ve geri kalmış toplumlar.

  mevlana, said vb. insanların arkasından giden insanlar ateistleri kendileri gibi fikirsiz, aptal koyun sandığı için böyle insanların arkasından gidip onların her dediğini kesin doğru sanıp ateizmi ya da modern bilimi cemaat gibi bir oluşum sanarlar. kısaca kendi adıma bu cahil adamı iplemiyorum. caner taslaman gibi ucuz bir din tüccarı.
  1 -4 ... derin devlet genel muduru
 5. 5.
  bilimle alakasız, deistik argümanlar üzerinden teizmi, bir tutup de islam ve allah'ı savunduğu sohbetlerini dinledim. efendim, kendisi benim üniversitedeyken cemaatte toplantılara gelen fizik profesörlerinden bile daha aşağı seviyede bilgiye sahip ve laf salatası yapıp her şeyi çorba yaparak kendi kendisini doğruluyor. ve tamamen tüm felsefik akımları kendi dini duygularına, bakış açısına göre tanımlıyor. kendi duygularına göre cevap uyduruyor.

  kısaca dediğim gibi, din tüccarı. ateizme ve ateistlere karşı kin, nefret dolu. ve bunu da bilerek sohbetlerine argüman diye yansıtıp nefretini kakalıyor millete.

  böyle sözde bilimci insanlardan bir tanesi bile islam'ın zararlarına karşı ateistlerin eylemlerini, ateist idamlarına karşı eylemleri v. s. asla desteklemez. kısaca bunların kimliği bellidir.

  din ve getirisi olan pislikler yüzünden bok içinde yüzen toplumlarını görmez, inatla din tüccarlığından, sözde bilimcilikten başka da bir şey yapmazlar bu tip insanlar.
  1 -1 ... derin devlet genel muduru
 6. 6.
  videolarını izlemeyi tamamlamış birisi
  olarak diyebilirim ki, ateistlere karşı koyu
  bir aşağılık kompleksi içinde olduğu için
  dinci sohbetleriyle kin ve nefretini
  kusmaktadır. kendisi ateistlere -ve
  müslüman nüfusa sahip ülkelerin bilimde
  ezik olmasından ötürü- karşı olan
  takıntısından dolayı hırs yapıp fizik ve
  felsefe okuyan, yaratıcılık ve bilimden
  tamamen uzak, ezbere eğitim ürünü bir
  insandır.
  sınıfta inekleyip de hırsla derslerini şakır
  şakır geçen, güçlü hafızalı bir öğrencidir
  sadece; bunun dışında hiçbir vasfı yok.
  bilim ile gerçekten hiçbir alakası yok.
  bilim karşıtı bir insan aksine. ve
  yinelenmiş, bayat teist argümanları tekrar
  piyasaya kendi kimliği altında sunan
  biridir.
  o kadar dinci kimliği ve dinci ifadeleri
  baskın ki videoları bile izlenmemektedir.
  tipik adnan oktar, nurcu sohbetlerinden
  farksız bir üsluba sahip. ve o kadar cahil
  ki sızıntı dergisindeki makalelerde yer
  alan bilgileri yazan insanlar bile
  kendisinden daha kaliteli. her nasılsa
  dinciliği sayesinde kendi adı marka olmuş,
  bunun dışında hiçbir farklılığı yok diğer
  teistlerden.
  büyük umutlarla izledim, ama kendisi
  vasat çıktı.
  birkaç sene içinde unutulma ihtimali
  yüksektir.
  sızıntı dergisi, caner taslaman vb.
  kaynaklardan yararlanın bu adamdan
  daha iyi. abartanlar bilimle bilgi ve merak
  bazında alakası olmayan cahil insanlardır.
  o kadar dinci, o kadar bağnaz, demagojik,
  safsatacı, yalancı bir üsluba sahip ki
  caner taslaman'ın yanında esamesi yok...
  kendisi abartılan, boş beleş bir insandır.
  kendisi dışında başka hiçbir şeye yararı,
  faydası yoktur.
  inek öğrencilik hayatını ve okuduğu
  bölümü çıkarırsanız; bunun dışından
  kendisine bakarsanız çok cahil ve modern
  bilimdeki yenilikleri takip etmeyen bir
  insandır.(kendisi meraklı bir popüler
  bilim okuyucusundan bile çok çok fazla
  cahildir)
  bu adamı takip edecek teistlere caner
  taslaman, edip yüksel gibi insanları
  öneririm. en azından rezil olmazlar bu
  adamın ağzıyla konuşup... akp'nin yandaş
  medyası ve halk bu tip insanları sevdiği
  için popüler olmuştur kendisi.
  bu tip modern kilise dincisi kılıklı
  insanların dünyaya islam'ı egemen
  kılacağı, yaşanan gerçek islam'ı bu
  insanların savunduğu, bu insanların
  dünyayı değiştireceği hayaline sahip olan
  insanlar pislikler içindeki orta doğu'da
  uyutulan insanlardır.
  bilimi inanmak, inanç yığını zannedip,
  aklını rafa kaldırarak muhammed vb.
  tarihsel metnini rehber edinip onun
  aklıyla bilgisiyle hayali inançlarıyla
  hareket edip üstüne bir de bu insanlarla
  duygusal bağ kurup bunu bilimi anlamak
  zanneden insanlar büyük yanılgı
  içindeler.
  bilim, birinin arkasına bağlanıp onun her
  dediğini doğru zannetmek değildir.
  doğu'da insanlar düşünmez, inanır...
  -4 ... derin devlet genel muduru
 7. 7.
  sıçtığı bok bile olamayacak adamların kendisini eleştirdiği akademisyendir. Kendisi bugüne kadar sadece bir kaç TV programı ve Radyo programına katılmıştır. Şu ana kadar hiç bir ateistle canlı olarak tartışmamıştır. Kaliteli bir ateistle tartıştığı gün, ne olup olmadığı anlaşılacak kişidir.

  Kendi web sitesinde şu şekilde anlatılmaktadır.

  "Enis Doko, 1987 yılında Makedonya’nın Ohri kentinde doğdu. Lise giriş sınavlarında ülke birincisi oldu, lise hayatı boyunca çeşitli ulusal ve uluslararası matematik olimpiyatlarında dereceler kazandı. Türkiye üniversitelerine yabancı öğrencilerin giriş sınavı olan YÖS’te ikinci oldu ve ODTܒde özel yetenekli öğrencileri için geliştirilmiş ileri Fizik programında eğitim aldı. Bir dönem elektrik ve elektronik mühendisliği bölümünde okuduysa da, evreni ve hayatı anlama çabası onu felsefe okumaya itti. 2010 yılında ODTܒden fizik bölüm 2.si ve felsefe bölüm 1.si olarak mezun oldu. Halen Koç Üniversitesi teorik fizik alanında doktora çalışmalarına devam etmektedir. Enis Doko’nun Dahi ve Dindar: Isaac Newton isimli eseri 2011 yılında yayımlandı."

  ilgi Alanları:

  Fizik:
  Çok parçacıklı Kuantum sistemleri, Kuantum Mekaniğinin temelleri, Teorik Süper iletkenlik, Bose-Einstein yoğunlaşması, istatistiksel Kuantum Alanlar Kuramı, Ultra-Soğuk Atomik Fizik, Optik Örgüler

  Felsefe:
  Fizik Felsefesi (uzay ve zamanın ontolojik statüsü, kuantum mekaniği yorumları), Bilim Felsefesi (realizm-anti realizm tartışması, tümevarım sorunu, demarkasyon problemi), Din Felsefesi (teizm-ateizm tartışması, kötülük sorunu, kader-özgür irade sorunu), Ontoloji (özgür irade problemi, soyut cisimlerin ontolojik statüsü), Ahlak (realizm-anti realizm tartışması)
  1 ... king of the road
 8. 8.
  Kendisinin "Allah Felsefe ve Bilim" kitabındaki, "Aksiyolojik Argüman: Değerlerin Ontolojik Temellendirilmesi Tanrısız Mümkün mü?" başlıklı makalesi okunması gereken akademisyendir.

  http://www.canertaslaman....efeveBilim_13.08.2012.pdf
  1 ... king of the road
 9. 9.
  Türkiyede bulunan genç nesil ateizm müridlerinin ilerleyen zamanlarda canını en çok sıkacak isimdir kendisi.
  1 -1 ... sozlukimami
 10. 10.
  bir bok değildir zannedildiği gibi. tapanları çoktur.
  1 -3 ... laik ateist