bugün

zamanına göre oldukça kaliteli müzik yapan iyi danseden çirkin ama karizmatik hatun. kendisini türkiye'nin süperstarı zannedenlerini gördükçe ''nerdesin be tuğçe'' diyorum. ayrıca güzel kahkaha atıyor.
evlenip çolukçocuğa karışmış eski popcu. amerika da yaşamaktadır.
gerek yılanlı dansıyla ve dansçılarıyla, gerek yaptığı müzikle döneminden çok çok ileriye giden ve kıymetinin bilinmediğini düşündüğüm,sırra kadem basmış sanatçı.
(bkz: neredesin)
(bkz: prenses)
(bkz: bile bile sevdim)
kahkahası ve yılanlarıyla korkutmuş abla. ah prenses vardı o güzeldi, fakat kliplerindeki görünümü ve "tuğçe san geliyooor" dedikten sonra isterik şekilde kahkahaya boğulması korkutmuştu zamane gençliğini.
güzel şarkılar, ses, danslar, klipler, ve en şaşırtıcı olanı tüm bunların 95 yılında biraraya gelmesi. şimdi bile pop alanında böylesi yok.
*
90' larda yaptigi bassli sarkilarla hafizalarda yer etmis sarkici. 'dip tis dip tis'' i ver gitsin mantalitesiyle iyi satmistir. gunesten sicak, prenses iyidir ama.
zamanına göre ileri derece müzik yapmış, dansı şovu ritmi bomba hatun şarkıcıdır. keşke yeniden müzik yapsa kişisidir.
90'lı yıllarda farklı müziği ile ilgi toplayan bayan şarkıcı. Tempo adlı şarkısı dönemin hitlerindendir.
en son ricy martin tr ye geldiğinde onla yatan kadın olarak bir kez daha gündeme gelen onun üstüne izini kaybettiren 90 yııllarda cinsellik içerikli rahat ve ayar şarkılarıyla 2000 li yılların kalitesindeki karizmatik ve seksi bayan sanatçı.
değişik bir ses rengi ve korku filmlerinden fırlamış bir kahkahası olmasına rağmen kaliteli şarkılar yapan kimseydi. keşki yeni bir albüm yapsada kulaklarımızın pasını silse diyebileceğim kimsedir.
evlendikten sonra amerikaya yerleşen,orda kendine ait bir step salonu işlettiğini duydugum bir zamanların yılanlı kadını.. ortaya çıkardığı ha ha ha , nerdesin, tempo gibi şarkıların kalitesine bakıldıgında bugun ki, şarkımsılara nasıl da tur bindirdiği aşikar bu başarılı kadının..
tempo ve neredesin gibi mükemmel şarkılara imza atmış eski şarkıcılardandır. amerika da yaşasaydı şimdi dünya starıydı.
benim için türk olarak star denilebilecek tek sanatçıdır. neredesin şarkısı bana göre hala türkiyede yapılmış en kaliteli ve en güzel melodili tekno şarkıdır... şarkının çıktığı seney ve hande yenere falan bakıyorum. teksin tuğçe...
yıllardır ölü bildiğim, aklıma geldikçe üzüldüğüm eski şarkıcı.

neremden uydurduysam... meğer ölmemiş!

güneşten sıcak, prenses, neredesin gibi ilk ergenliğimin hoş seslerinden bazılarını yaşamımıza katandır.
güneşten sıcak isimli parçasına çektiği klipte o dönemler "bu tekno müzik de ne olsa gerek?" diyen bendenizi benden almış olan abladır. sonra anladım ki meğer çakma teknoymuş o, tekno da değilmiş, ne olduğu belli değilmiş, ama işte o zamanlar bilmedim, bilemedim...
taş gibi hatundu kendileri o zaman lar seksi bir o kadarda çekici bir güzelliği vardı.
vay be ne günlermiş o günler.
aynı zamanda 1996 senesinde hatunun kendi ismiyle çıkardığı çıkış albümünün adıdır ki bana kalırsa çağından en aşağı bir 10 sene ileride bir albümdü. kasedini bilem edinmiştik. neredesin, bile bile sevdim, güneşten sıcak, cennetim ol, prenses, bize neler oldu gibi çok güzel şarkılar mevcuttu. ne yazık ki bunlardan ziyade hatunun leğen gibi kalçaları ve o şaşkın yılan kaldı akıllarda. olsun...
neredesin adlı şarkısı bırakın o yılları, günümüz için bile oldukça kaliteli bir parçaydı.
zamaninin cok otesinde muzik yapan sanatci. ayni zamanda janet jackson'nin ekibinde dans etmistir. tam emin olmamakla birlikte nba oyuncusu ile evlenip tekrardan usa'e donmesiyle muzige ara vermistir. http://www.youtube.com/watch?v=po8VVMIGBgU bu linkten anlasilacagi uzere rush isimli bir sarki yapmis ya da hala yapimi suruyor ki daha elimize ulasmadi. mtv muzik odulleri bizde olsaydi belki yilaniyla beraber sahnede britney spears'in yerine sovunu kendisi yapardi.
gunesten sicak, neredesin, tugce san geliyor ve prenses sarkilarini sibel alas yazmistir. demek ki eskiden daha kaliteli muzik dinliyorduk, 90'larin yeri cok ayriydi.
hande yener e '' türkiye elektronik müziği benimle tanıdı'' lafını yedirecek tek insan.
zamanına göre oldukça kaliteli bir albüm yapmış kişidir. dayanamayıp dance pool albümünü almıştım o zamanlarda. hala durur dolapta. neredesin şarkısı ve klibi 90'ların tekno müziğinin türkiye'deki en iyi örneğidir.
Şarkı içinde Tuğçe san geliyooooor ahahahahahah diye ilginç bir sözü barındıran, 90lı yılları hatırlayanların anımsayacağı şarkıcı. Yılanla çektiği değişik bir klibi de vardı.

Tamam da gecenin birinde bu kadın nerden aklıma geldi? iyi değilim ben ya.
90 il yıllarda bugünün müziğini yapan şarkıcı. Kendisi kayıp. Nerdedir bilinmez ama neredesin şarkısı hala kulağımda. Yılanlı klibi gözümün önünde.
Tuğçe san kaybolup giden değerlerden...
kesinlikle yeni bir albüm yapmamalı ve 90'ların efsane yılanlı kadını olarak kalmalı.

tuğçe san geliyor ha ha haaaaa!
neredesin şarkısı türkiye'ye bomba gibi düşmüştü.

https://www.youtube.com/watch?v=_MDND1uEASQ

o zamanlar yoktu böyle şeyler. şimdi de yok.