bugün

dünyanın hiçbir ülkesinde bulunan ateist kişilere benzemeyen insan türü. ateist insan her ülkede vardır, saygı duyulur, insanlar Allah a inanmayabilirler, en doğal haklarıdır ama hiçbir ülkenin ateisti bizim ülkemizdeki gibi mensubu bulunduğu insanların dinine bu kadar saldırmaz. kendinde bu cüreti bulumaz. amerika da bizim türk ateistinin islama saldırıları gibi bir örneğe rastlayamazsınız. amerika da bizim burada yobaz diye tabir edilen dini hassasiyetleri fazla kimselerden kat be kat yobaz olan hristiyan tarikatları vardır. günah diye elektrik bile kullanmazlar ama bir ateist amerikalı onları pervasızca eleştiremez. çünkü orası amerikadır ve beğenmediğimiz amerika da inançlara saygı vardır.
bir önemli özellikleri de din ile kendi öz kültürlerini birbirine karıştırıp dine düşman olucam diye kendi atalarının geleneklerıne bile düşman olmalarıdır.
(bkz: öp de başına koy)

Efendim, türk ateisti* amerikadaki, avrupadaki düşüncedaş*larına oranla çok daha anlayışlı, çok daha medeni bir şekilde eleştiri yapar. Eğer götten tespit yapmak yerine bilgiye dayalı gözlemler aktarılsa idi, neyin ne olduğu ortaya çıkardı.

Benmim bile aklıma takılan, çarmıha gerilmiş isa'ya noel baba, travesti, gay, cüce kıyafetleri giydirme üzerine yapılmış bir flash oyun vardı, lütfen düşünüğn o oyundaki isa değil de muhammed olsaydı? Ben bile garipsedim.

Bunun dışında isa karşıtı, direk olarak isaya ve hristiyanlığa küfreden o kadar yayın, müzik grubu vs varken, bu tespiti nerenizden yapıyorsunuz? Götünüzden işte ben biliyorum...
sözlükte güzel örnekleri olan türk ateistleri nin amerikadakilerden bir farkı da şudur: amerikadaki çarmıha gerilmiş isa ya noel baba,travesti,gay, cüce kıyafetleri giydirme oyunu yapar ama bizdekiler o inancın sahiplerine ellerinden gelen tüm zulümleri yapar. onlarda oyun olarak kalan olaylar bizde maalesef gerçekleşir.
o bir "türk"..
(bkz: cehennemden mesajınız var)
Ateist olduğuna şükreder bunlar efenim,farklıdır diğer ateistdaşlarından!
+ ateist misin?
- elhamdülillah!
-abi sence tanrı varmı?
-olum bana faydası dokunmayan kilisenin papazını s.keyim bilmem anlatabildimmi?
-evet abi

böylede bir yüzeysellik ihtiva eder bir çoğu
ne olursa olaun kendisini bilmeden ''ateistlik'' mertebesini sürdürecek olan kişidir... her ne kadar ''dinsizim'' imanı çizip de ortalıkta volta atan kişi sayısı bol olup da son zamanlarda artsa da, bu kişiler kesinlikle davranışlarını ideallerine göre ayarlayamazlar, konuşmaları bile, ''kabul etmesi gereken din''*'in hala içinde olduğunu gösterebilir... örneğin hal hatır muhabbetlerinden önce,
-abi hepimiz din kardeşiyiz, dense, o da,
+lütfen birader ben ateistim, diyebilir, fakat yeri geldi mi, yine hal hatır durumlarında da, akabinde,
- oo nasılsın bıdıbıdı abi, iyi gördüm seni,
+ çok şükür ismail, takılıyoruz işte... diye kendi fikrini paradoks içine sürükleyen şekilde, yine seçmesi dine uygun bir biçimde kendisini ifade etme yanlışları içerisinde bulunabilir...
konvansiyoneldir.
zulmün tillahını yapanların ve elinden gelse zulmedeceklerini kıtır kıtır kesecek olanların türlü laf salataları, göz boyama ve demagojilerle kendini mazlum gösterme çabalarını tüm iğrençliğiyle gözler önüne seren kişilermiş.
fikirlerini nasıl ifade ederlerse etsinler, istedikleri kadar efendi, çekingen olsunlar gene de zulümle, saygısızlıkla suçlanacak olanlardır. gözünüz dönmüşse bir kere, kendinizden olmayanların varlıklarını sürdürme çabası bile sizin o çok büyük, uğruna ölüp öldürmeye hazır olduğunuz değerlerinize küfür gelecektir o kitlesel histeriyle. sonra da dalga geçersiniz "allah dedin şükür dedin hehehe demek ki numara yapıyon ungambungahasha" diye. günlük konuşulan dile bu deyimler nüfuz etmişse bu onların suçu tabi. onlar bu kelimeleri kullanmaktan imtina çabası içine girmeye çalışsa onları ateistliğini gösterme çabası içinde olmakla suçlayacaklar da gene siz olacaksınız amma?
(bkz: aziz nesin)

bu entry aziz nesin'i kötülemek değil bunu korkusuzca dile getirişini övmek için yazılmıştır.
(bkz: bizim ateistimiz en iyisini bilir)
bu arkadaşlar genellikle alevi kökenlı olabilirler. alevi olduklarını deklare etiklerinde görebilcekleri sünni baskısını bertaraf etmek için ateist olduklarını beyan edip "görmediğim şeye niye inanayım" deyip kestirip atmaktadırlar. muhabbet ettikleri sırada ara-sıra "valla mı" "yalan söylüyorsam ekmek kuran çarpsın" deyip beni gülme krizine tutanların sayısı hiçte azımsancak kadar değildir. hele birde o inanmadıkları allah'ın mübarek bayramlarını kutlamaları ironik bir durumdur.yine de saygı gostermek gerekir şöyleki yaptıkları bir suç ise cezası bizde değildir.ama kendileri de inananları hor görmesinler. ayıp oluyo ne o öyle ramazan ayında elde sigara püfür püfür. iyimi yani illa dövelim mi...
türk olan ve aynı zamanda ateist olan insandır. yani yurdumda yaşayıp herhangi bir tanrının varlığını kabul etmeyen insandır.
Turk ateist ti salak tir arastirma yapmadan Allah'ı inkar eder arastirma yapmaz beynini kullanmaz (bkz: cocuk beyini).