bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  tam tepede saçların öne mi arkaya mı yöneleceğini bilemediği noktada gençlikte çıkan saçlardan bazılarının kalınlığı normali iki katı olur. o hastalıklı saçları yolmak iyi bir şey sanıldığından bu eylem rutinleşir.
  1 ... corabinteki
 2. 2.
  bir tür dürtü kontrol bozukluğu.kişi dürtülerine engel olamaz ve saçlarını yolar bu eylem kendisine ızdırap verse de bunu engelleyemez. beyindeki serotonin maddesinin eksik oluşundan kaynaklandığı düşünülmektedir.
  2 ... neyseneyaw
 3. 3.
  irade dışı yapılan kıl koparma hastalığı.trikotilomanlar saçlarını,kaşlarını vs. yolmadan önce giderek artan bi gerilim yaşarlar fakat kopardıktan sonra da rahatlama duyarlar bazen zevk bile alırlar.
  1 ... chervilo
 4. 4.
  aşağı yukarı ergenlik döneminde başlayan,yapınızın duygusal olup olmamasıyla orantılı olarak zaman içinde yok olan ya da artış gösteren rahatsızlık. öyle berbat bişeydir ki canınız sıkıldı mı, moraliniz bozuldu mu nasıl olduğunu anlamadan ellerinizi saç tellerinizde bulursunuz. koparılan her bir saç teli size rahatlama duygusu olarak geri döner.
  trikotilomanların ileri seviyede olanları arkadaşlarına "ya bende trikotilomani var, saçlarımı falan koparıyorum, çok kötü oluyo ama yaa napıyım alışkanlık işte :( " derken hala saçlarını koparan cinstendir.
  1 ... carpediemm
 5. 5.
  saç koparma hastalığı. bunu ileri götürüp kopardığı saçları yiyenler vardır. ameliyatla bağırsaklarından tomar tomar saç çıkartılır bunların. yemesem de yaklaşık bir senedir bende de olan hastalık. elimi saçıma sürdüğümde eğer elektriklenmiş bir saç teli bulursam ne olursa olsun onu koparmak zorunda hissediyorum kendimi ve koparıyorum da. eskiden kocaman tokaların bile yetmediği saçımı şimdi ufacık tokalarla tutturabiliyorum. ama bundan vazgeçmezsem yakında hiç saçım kalmayacak sanırım.
  2 ... miss jackal
 6. 6.
  SAÇ KOPARMA SENDROMU.
  ERGENLiK DÖNEMiNDE YOĞUN OLARAK YAŞADIĞIM, EĞiTiMDEKi BERBAT SINAV SiSTEMiNiN BANA KAZANDIRDIĞI iĞRENÇ HASTALIKTIR. ESKiSi KADAR OLMASA DA HALA, ÖZELLiKLE ÇÖZEMEDiĞiM BiR SORUNLA KARŞILAŞTIĞIMDA ELiMi SAÇIMA GÖTÜRMEKTEN KENDiMi ALAMAMAKTAYIM.
  2 ... emma bovary
 7. 7.
  Kardesimin muzdarip oldugu hastalik. Saclarini tek tek yolup cebinde biriktiriyor. 14 yasinda kendisi. Ne kadar soylesek de hala devam ediyor. Doktoru fazla uzerine gitmeyin dedi ancak yine de devam ediyor. Ilac tedavisi yaklasik bi senedir suruyor. Bi donem birakmisti biz de sevinip ilaclarini doktor kontrolunde kesmistik ama tekrar basladi bu aralar. Zor bi hastalik. Saclarinda bolge bolge acikliklar var. En iyi tedavi yolu bence saclari iki uc numaraya vurup unutmasini saglamaktir. Bunu ne kadar aileme ve doktoruna soylesem de daha cok bunalima girip kendine zarar verir korkusuyla yapamiyoruz.
  2 ... silik yazarin hayaleti