bugün

Gecenin 3'ünde saatin çalmasıyla kalkılır... Zaman kaybı olmasın diye bilgisayar kapatılmamıştır zaten yatarken... Hemen bilgisayarın başına oturulur. Seferden henüz dönmüş askerler gelen saldırıdan korunmak maksatlı başka bir yere günderilir... Yatağa geri dönülür. Yataktaki sevdiceğin uykulu gözlerle sorar:

- hayırdır?
- bi şey yok. Köye saldırılar... Askerleri korudum... Yat sen...
- #¿$?@#
bir ay uğraştığım hesabımın kapatılmasından tırsmasam katakulle yapıp oynadığım serverda yeni hesap açacağım oyun.

edit: bu arada gümüş aktarımı varmış, bilenler bi anlatıversin de hile yapalım yahu.
Vakit Kaybı Olan Browser Oyunudur.
abi, arkadaş, dost edinmek için bire bir olan browser oyunu. şu sıralar para biraz daha ön planda olsa da strateji önemlidir.
sürekli güncellenen serverleri ve oyuncuları ile klasik browser oyunu.
bir aralar oynardım server a bayağı bir sonradan gelmeme rağmen ilk 750 ye girdim ve benim yakınlarında oyunun 3'cüsü vardı ve bizim birliktendi. Dibinde bir köye senatör gönderdim köyü alacaktım git gel falan derken 1 senatörüm öldü bir daha bastım 2 seferkinde ölmedi çünkü birde askerleri kesmiştim. birde köy kurcaktım herşey hazır. ben interne olmayan bir yere gittim yazın hesabı da oyunda ki bir arkadaşa verdim. Geldiğimde saldırdığım köyü almış 3 cü olan adam, vahamı almış, hesabı verdiğim adam kendine ham madde atmış başka bir şey yaptığı yok ki ben bu adama yaptığım ham madde yardımının haddi hesabı yok. sonra millete bastım küfür çıktım oyundan. Sonuç olarak oyunda her şey çıkar amaçlı ve bu oyun tek başı nada oynanamayacağı için oynamasını tavsiye etmiyorum tanıdık birileriyle birlik kurmadık tan sonra, gerçi kursan da ne olacak oda belli değil ya.
süper bir oyundur. Online oyundan dostluğu ve kardeşliği öğrenebilirsiniz. aklıılıca oynayınca hemen gelişebileceğiniz tek kelime süper bir oyundur
öğrencinin tarih hocasından intikam almasına olanak sağlayan oyun. arkadaşları ile birlik olup hocasının köyünü yıkarak hırsını alır.
şu sıralar server 4 te klasik travian oyunu açılmış. eski travianı özleyenler ya da yeniye uyum sağlamakta zorlananlar hemen bir köy kurmuştur benim gibi. travian çok güzel bir strateji oyunudur. zamanı akıllıca kullanmak gerekir. internet bağımlılığına neden olabilir. zira gecenin bilmem kaçında saldırı geliyorsa bilgisayarın başından kolayca kalkamazsınız. genelde de güney-doğu bölgesinde wow kurulur. ben de hep o bölgede oynamışımdır bundan haberim yokken bile.
anılarımı depreştiren browser oyunu.

3x deydim. vay be ergenken ne oynardık şu oyunu.
parasız oynanıyor deniyor ama bence parasız özellikle avrupa eleme ve avrupa server ında oynamak zor. şu an fazla yaygın değil ama geleceği parlak görünüyor bence. zevkli bir oyun. avrupa elemesi 2x hızda oynanıyor bu 4.5 saatte bir bakmanız gerekiyor demek köylere. ama bir 6-8 saat bakmayıp, sonra devamlı bakılabilir. 3x ini siz düşünün. birde 3x aslında 9 kat hızlı demek normal server a göre. çünkü üretimde 3 kat fazal, sürede 3 kat düşük. bir ara 6x çıkmış.

mesajların tümünü silememek var altın üyelik alsan bile 100 altına. bazı serverlarda 50 altın. 600 altın 40-50 tl. 15 tl lik de seçenek var. havale ile bankamatikten zor zira yapı kredi şu an iytibari ile açıklama için seçenek sunmamış. açıklama kimin yatırdığını gösteren bir numara. bu arada hesap numarasının son sırasını giriyon(yaklaşık yarısı) buda bilmeyen için zor. bu naumara ne diye bakıp duracak. şimdi güzenlik görevlileride yardım etmiyor kural gereği. internet bankacılığı çözüm galiba kredi kartı sevmeyenlere, riskli bulanlara...

evet saçmalamışlar, mesela plus ol diyon 10 altına, 3 gün kümi serverda 7 gün. bu sırada haklara kavuşuyon ama bence diğer zamanlardada bazı hakların olması lazım. mesaj, haber silmeyi yazmıştım birde köye saldırı işaretini köy isminde görünüyor iki çakışık kılıç olarak. yanıp sönüyorlar ama plus değilsen görünmüyor, tek tek köylere tıklayıp hammadde görünümünde görmek gerekiyor. oynayacaklara bilgiler. değiştirilse süper bence. birde burda edindiğiniz arkadaşlar için yeni bir msn hesabı açın yoksa.

size değişik mesajlar traviandan :'''''' babba: Arkadaşlar;

çok kritik bir dönemeçteyiz artık.
iyi kesimler yapıldı ve daha bunlar hiç bişey değil dahada devamı gelecek.
ayrıca;
saldırıda kestiğimiz gibi savunmadada keseceğiz artık.
özellikle savunma askerlerinizi çoğaltın ve zırh seviyelerini mutlaka suretle yukseltiniz.

her saldırı gerçek saldırı değil biliyosunuz bu yüzdende
saldırı alan arkadaşlarımız öncelikle birlik yönetimi ile irtibata geçip saldırıların incelenmesi için tem verip gerekli kontrollun yaptırmanızı tavsiye ederiz.

server saldırılarımızdan dolayı bizi konuşuyor artık savunmalarımız ilede bizleri konuşma zamanı geldi.'''''''

''''' I am tercuman (burada gülme işareti var. ben sözlük kuralalrı gereği sildim, bunu yazdım...)

arkadaşlar dün 3 operasyon yaplıldı.
bir oyuncunun merkezini tamamen sildik.
birini 100 nufusa düşürdük.
diğerini 200 nufusa düşürdük.
birlik olarak kestiğimiz asker miktarı bizi saldırıda ilk 2 içine
saldırdığımız 2 farklı birliğide savunmada ilk 2 ye sokmuştur.
artık tüm köylerinizden savunma çalışınız bundan sonra gelecek saldırılarda 1 kişiyi değil 4-5 kişiyi korumamız gerekecek.
herkes katılsın ally mesdajlarına mutlaka.

yigit25 yazdı:

arkadaşlar dün 3operasyon yapıldı farkı birnde tamane saildik bini 100 nufusa idğerini 200 nufusa düşerdik v toplamda kestiğiimiz askr sıralamda görmüşüsnzüdr birlğimiz ilk 2e soktu bunlarda defasn bırakmadı onun için etkiye tpki geleck herkes yanköylerde artık savunma çalışsın çünkü bundan sonra tek kişiy değil aynı anda 4kişiye savunma yapacağız ve herkes katılsın bu ally mesajlarıyla ''''''''

ve wow kurulmuş s8 serverından buda gene ustalardan mesaj :
Gönderen:KaraSami
Konu:wow
Gönderildi:dün 13:55
Gönderen:OTis Konu:ally lütfen Gönderildi:bugün 13:08000 wow TR(15|15)‎

Merhaba Arkadaşlar;

şu an için destekleyeceğiz WOW köyümüz bu.. yalnız her zaman için özellikle +/- bölgesindeki arkadaşlarımız ellerinde stok savunma bulundursunlar..

Vee wow köylerimize şimdiye kadar ki tüm destekleriniz için teşekkür ederiz..
ne yazık ki T4 versiyonun WOW köyleri çok aciz yıkılmaya mahkum savunmalar bakmak eziyet biliyorsunuz ki tahıl 1:1 yiyorlar..

YiNE DE TÜM iNADIMIZLA BURDAYIZ
KAZANMADAN DA BiR YERE GiTMEYE NiYETiMiZ YOK DEĞiL Mi

şöyle WOW durumlarını özetlersek

1. kuzeyrüzgarı -- RAKiP-- multiden dolayı cezalı ne zaman açılacağı hakkında fikrimiz yok
2. şahin --RAKiP-- Sanırım depoları kurmuştur.. son saldırıdan toplanmıştır..
3. ecoww-- iKiNCiL RAKiP-- rakip geçen hafta zarar verdi.. bizim hedefimizde yok
4. seoder --RAKiP-- geçen hafta yapılan operasyonda zarar gördü bir müddet yarış dışı
5. kurt41 --TRSNCK-- casus ihtimaline karşın bilgi veremiyoruz
6. OTis -TRSNCK-- Reis çöplüğüne döndü savunma desteği göndermiyoruz..
7. Gmks --TRSNCK-- casus ihtimaline karşın bilgi veremiyoruz
8. OTEM --RAKiP-- iddiasız bir rakip WOW u
9. Kont Strahd --RAKiP-- geçen haftadaki operasyonda zarar gördü
10. civan --TRSNCK-- casus ihtimaline karşın bilgi veremiyoruz
11. kurt41 --TRSNCK-- casus ihtimaline karşın bilgi veremiyoruz
12. FıShKoNt --TRSNCK-- casus ihtimaline karşın bilgi veremiyoruz
13. GELDiM --TRSNCK-- ŞU AN iÇiN DESTEKLER BURAYA

Sevgilerimle
OTis
GüldaN ''''''''''''
bu server 8 çok uzadı. bu server bitmez yazıları var bazı oyuncuda. 2 yıl civarı oldu, zaten kilitleyebilir oyunu multihunter(bir çeşit admin ve multi hesap avcısı admini).

bu arada bu yıl itibari ile facebook ta 1 milyon fanı var travian ın.(uluslar arası)

internette zaman geçirenler için değişik bir yöntem travian. çok para yatıran var ama oyunu etkilemiyor fazla. çok köy kurabiliyor para yatıran ama ihale gibi, oyunu çok etkilemiyor. normal serverlar oynanabilir parasız ama altın üyelik özellikle ikinci köyleri kurarken lazım. altın üyelk sayesinde 15 tarlalı köy aranabiliyor haritadan. 15 tarlalı köyü aldıktan sonra tahıl hamamddesi basıyorsunuz ve bunu diğer odun, demir, tuğla hammaddesine çeviriyorsunuz daha çok hamamdde için yoksa gene bu hammaddeler var; işte altın burda devreye giriyor.. yeterli bu kadar yazı bence burada...
yeni yeni grafikleri iyileştirilen ama hala yeterli olmayan buna rağmen bu yetersizliğe cevap olarak her zaman oynayabildiğim oyundur.
yeni grafik ve özellikleriyle tamamen para tuzağı haline getirilmiş oyundur. oyunculuk kalmamış tamamen paraya bakar hale gelmiş oyun.
her yerden fırlayan reklamlarından gına getiren gereksizlik abidesi oyun.
çok güzel bir strateji oyunudur, şuan da oynamak durumundayım.
kankalarımın biri tarafından bulaştırılıp hayatımın 2 yılını zehir eden baş belası. gezip, tozmak, eşle dostla güzel vakit geçirmek varken andaval gibi oturup sanal tarlaların, madenlerin, binaların seviyesini yükselteceğim diye mal mal bekleyip, net kopunca bütün ttnet i ayağa kaldırtan zararlı virüs. hanımla arama kuma gibi girip, neti olmayan evime sürekli geç gittiğim için babam tarafından itin götüne sokulup çıkarılmışlığım bile vardır. şükür 1 yıl önce tövbe, istiğfar edip bıraktım.
Sesli türkçe şiddetli reklamı ile kanser eden, ruh hastası eden, igrenc bir reklama sahip sanal bagimlilik yaratan oyundur.
beş yıl aradan sonra yeniden başladığım ve her an güçlü birine saldırıp tüm köylerimi yıktırdıktan sonra bi beş yıl daha oynamayacağım oyundur.
T4 versiyonu çıktıktan sonra tadı kaçmış olan, browser oyunların hası,kralı oyun...
eger yabancı serverlarda dahil t3 speed server açılırsa hiç düşünmeden 1.liğe oynayacağım güzel, kafa çalıştıran oyun.

edit: yeni t3 server görüpte haber vermeyenin alacağı olsun!
ilk speed serverinde wowu diktigim oyun.
olmaz olasıca bir illettir. zamanında ben de kaptırmıştım kendimi buna, oy oy.. yok gece kalk, saldırı geliyor, aman hammaddeleri kaçır yok bilmemne.

işkence gibiydi, zamanı az olan uzak dursun, aman...
1 yıl oynadığım müptelası olduğum oyun. köyümün yıkılacağını anlayıp yıkma işlemine başlamıştım ve yıkılmadan 1 dk önce kendi ellerimle yıkmış bulundum. oysa ki gece saatimi kurup kalkmışlığım çok vardır ama bir kendini bilmez yüzünden tüm emeklerim gitti. hala içim yanıyor yahu yıkılmayaydı iyiydi.ah canım.
reklamı oyundan daha ünlü olan, browser üzerinden oynanan online oyun.
t4 versiyonu ile insanı çıldırtan oyun. inşaatların belli bir seviye sonra durması saçma gelen oyundur. (bkz: klanlar) bu açıdan daha iyidir.
yararları:
-gerçekten güzel oyun
-server sonunda dost kazanıyorsunuz
-birliktekilerle arkadaş oluyorsunuz
-stratejiniz gelişiyor

zararları:
-bilgisayara bağımlı hale geliyorsunuz
-sürekli saldırı varmı (speed serverda 3x telaş) diye bakıyorsunuz sürekli saldırıya yolluyorsunuz (yani tam yatıyorsunuz bir bakmışınız saldırı geliyor 2.3 saat sonra işte iki saat döner durursunuz 2. saatte uyuya kalırsınız sıçrarsınız tüm askerleriniz ölmüştür).
yani aklınızda saatler süreler dönüp duruyor ve bir süre sonra takıntılı hale geliyorsunuz
-onca emeğinize rağmen birlik bir olabilir ve sizi hemen yıkabilir, bakmayın birliklerdeki ''ya bir oluruz ya bir yıkılırız'' demelerine iki dakikada atarlar adamı ve yağma serbest diye birliğe mesaj atarlar.

tavsiyelerim:
-eğer bir sınava hazırlanıyorsanız, sınav zamanındaysanız v.b. sakın oynamayın okuduklarınızın yarısı kalır anca kafanızda.
-arkadaşlarca oynayın veya daha önceki serverlerden arkadaşlar edinin.
-temsilci bulun kendinize
-kendinizi bana saldırı gelmez diye alıştırmayın sonra çok geriliyorsunuz.
-oyunun başından beri savaş halinde olun destek atın, yoksa onbin beşbin nifusla oyunu bitirirsiniz

oyunda olması istediklerim:
-bir oyuncuya günde 3-4 saat saldırı gelmemesi durumu, uyuyan var işte olan var (zaman ayarı ayda bir seçilecek)
-göçmenlerin ölmemesi
-birlik ordusu:birliğin lideri tarafından yönetilecek ordu, oyuncular tarafından gönderilir lidere (tabi server zamanınıyla orantılı ve lider orduyu 2 haftada bir toplayabilir)
-osmanlıların olması
-mobile versiyon (kesinlikle olmalı).
-gece saldırı olmaması.