bugün

Asıl adı Tribal Wars olan fakat türkçeye klanlar olarak çevrilen kingsage tarzı online oyun. Fena bağımlılık yapan eski bir oyundur ayrıca. Türk serverlarındaki kullanıcılar ilginçtir ki birinin köyünü ele geçirmeniz halinde yiyeceginiz küfrün haddi hesabı yoktur.

(bkz: klanlar org)

(bkz: tribal wars)

(bkz: klansavaslari)
lisede yıllarımı verdiğim oyun.

sınava hazırlanacağım diye bırakmıştım güzelim hesabı. şimdi tekrar başlayasım var, kararsızım.
Aylarca uğraşıp bi yerlere gelirsiniz ve bir sabah uyandığınız da tüm köyleriniz gitmiştir. Oynadığım online oyunlar içinden en çok küfür alan top10'da bir numaradır.
24. dünyası aktif olan oyun. bu dünyada mağaralar filan mağaraların ali babaları filan var. güzel bir strateji oyunudur umarım o hayran kalınan sadeliğinden uzaklaşmaz.
varsa şekliniz 24. dünyanın kuzey batı taraflarına bekleriz.
Harika bir oyundur. 7 senedir oynarım ta eski hali ola klansavaslarında oynadım. Klansavasları bittikden sonra oyunu yapan ekip 2 ye ayrıldı. Bunlar kingsage ve klanlar kingsage pek fazla tutulmadı ama klanlar klansavaslarının devamı sayıldığı için tutuldu. Şuan 24. Dünyada oynuyorum. Benim gibi oynuyanlar varsa gelin uludağ klanını kuralım.
güzel bir strateji oyunu.

w5 ten oynamaya başlayıp bir klan dolusu arkadaş edindim sonra ara verdim falan filan w15 te tekrar girip w5 ten arkadaşları bulup yanlarında oynamaya başladım sonra onlardan habersiz w18 e bodoslama daldım. kuzeybatıda başladım oraya benim gibi bodoslama girenler toplanmıştı. hiç bir klan 1 hafta dayanamayıp kapanıyordu. bende yanımdaki 4 oyuncuyla iletişime geçip bu fırsatta operasyonlar yapmaya başladık sonradan klanlar kuruldu herkes yerinde ama biz beşimiz dışarda kaldık. klanların tekrar kapanacağını düşünerek hiçbir klana başvuru yapmıyoruz o esnada klansız olduğumuzu gören tüm klanlar bize saldırı çıkıyorlar w18 in bir özelliği şu ki eğer aynı klanda değilseniz birbirinize destek asker yolluyamıyorsunuz yani sadece birlikte operasyon yapıyoruz eş zamanlı. biz 5 kişi 2 devasa klana karşı tam 1 ay dayandık hatta 3 köy almayı başardık. yakındaki düşman köylere kilit atarak ordularını pert ettik. onlar işlevsiz hale gelince abileri saldırmaya başladı gücümüzün yetmeyeceğini bildiğimiz için askerlerimizi kaçırmaktan başka şansımız yoktu ama uzak oldukları için misyoner saldırısı da yapamıyorlardı. en son klan arkadaşlarım yanımıza gel dediler ve yeniden başlamak zorunda kaldım yanlarına gitmek için arkada kalan 4 kişiye ne oldu bilmiyorum. lys sınavından sonra tekrar başlamayı düşünüyorum.
6 sene önce başladım 1 sene oynadıktan sonra bıraktım. ardında bu sene yeniden 24. dünyada tek başıma başladım. 24. dünyaya haziran ayı başladım ve herkesin 100 den aşağı köyü yoktu benim kıtamda 5- 50 arası 15 oyuncu vardı ben tek başıma benden 20 kat güçlü klanla savaştım sonra köylerim tehlikede olduğu için misyoner lerimi yan kıtaya yolladım ve orada 40 köy aldım ilk başladığım kıta da 18 köye sahibim 24.dünya da Atsız klanının kurucusu ve yöneticisiyim. 03.09.2015 itibari ile 66 köye sahibim.
Dün itibari ile kazandığım savaşı anlatıyorum. 62 köyüm var 165 köylü birine karşı 32 saldırı ordusunu yendim görsele 10 tanesini attım. günün savunmacısı başarısını dün itibari ile aldım. 5 savaşta yenildim. 39 misyonerini bir günde kestim 650 bin puan dım rakibim 1.7 milyon puan. sonunda rakibimin tüm saldırı askerleri bitti ve 2 günün sonunda saldırı almıyorum toplamda 2.7 milyon savunma puanı kazandım. görsele attım.

24. Dünyada Atsız klanının kurucusuyum Güney batıya bekleriz.
henüz klan savaşları adında iken başladığım efsanevi oyun.

klanlar olunca w1 ve w3'te estirmiştik. en iyi klandık. alt klanımız bile 5. idi.

6m puandan sonra sayamadım. köylere de bakamadım. sıkılmıştım. köyleri klan üyelerine bırakıp gittim. gidiş o gidiş.

çok güzel günlerdi ama. gece yapılan operasyonlar, fake ordular gönderme falan hey yavrum hey. müthiş arkadaşlıklar vardı.
(bkz: ku klux klan)
w8 varken w1 de başlayıp ilk 50 ye girmiştim.

anadolu kartallarıydı klanın adı, moda'da çay bahçesinde ayda bir toplantı yapılırdı tek liseli bendim.

hepsi makina mühendis'i, senarist, araba yedek parça imalathanesi sahibi falandı.

garip hissetmiştim. herkes eşiyle gelmiş falan.

tabi ne oynarken adı kingsage'di.
10- 15 kişi olursak yeniden başlayıp yeni dünyada ortalığın a... koyalım dediğim oyun.

(bkz: uludağ klanı)
Düşün ki bir oyun 6 ay boyunca gece kalkip sefer var mi diye bakiyorsun. Surekli onlinesin. Sadece 2 gün girmiyorsun ve hersey sifirlanmis butun koyler gitmis. Boyle bir oyun iste.
w2'yi lider kapatan klanın başganlardan biri olarak oynadığım güzel oyun. ne kapışırdık beya.
Web tabanlı online strateji oyunu. Muadillerinden çok daha işlevsel ve zevkli olmasına karşın hemen hemen herkesin script kullanması gözümde oyunun tüm artılarını götürüyor. adam 1 saniyeye 5 tane misyoner sokuyor.
Uzun aradan sonra tekrar basladigim oyun. W35 yeni baslamis.
2-3 yıl klanlar sonraki 1 yılda Türk versiyonu olan kabile savaşlarını oynamıştım.

şimdi umaykuttan esinlenen 3 hanedan'ın çıkmasını bekliyorum.
bağımlılık kelimesinin eş anlamlısı.5 yıl oldu hala vaktimi çalıyor.
2023 yılında islamcılar tarafından namaz klanlar diye yeni versiyonunun çıkartılacağı ve misvakta da karikatürünün yayınlanacağı oyundur.
yıllar sonra yeniden başladığım oyun. eskiden daha zevkliydi. şimdi o kadar zevkli değil.
güncel Önemli Başlıklar