bugün

allahın belası oyun.
bu oyuna bi hevesle başlarsın köyünü beslersin büyütürsün adam edersin tam savaşlara hazırsındır ki biri gelir azına sıçar öyle bir hevesin kırılır ki arada çıkan reklamlarına bakıp bakıp küfür edersin böyle bir oyun işte.
allahın belası oyun demiş miydim...
travian4 versiyonundan sonra para basanların daha çok borusunun öttüğü oyun.
avrupa turnuvası düzenlenecekmiş. * *
4 versiyonun trx serverında sıçtığı oyundur.
4. versiyonu ile daha güzel olmuş olan oyun. renk gelmiş lan oyunun yüzüne.
gördüğüm en gereksiz, en saçma oyun.
en büyük ordu klasmanında dünya rekorunun bende olduğu oyun.bu rekoruda 150 sene uğraşsalar kıramazlar.

ahanda link.
görsel

buda yola çıkarken;

görsel

bu da saldırıya çıkmadan önce herhangi bir ihtimale karşı tutulan defans ve tahılın -2milyon 400bin oluşu.

görsel

isteyene itinayla taktik verilir.

not:oyunu oynuyorsanız bırakın ben bıraktım ama zirvede.
s5 deki hesabımı 1200 tl ye sattığım söylenen oyun. inanın a dostlar inanın. *
An itibari ile server tr1 de Zaharya adlı oyuncunun bayramdan sonra seni buradan sileceğim dediği oyundur. 3 gündür asker basıyorum ama galiba yalan olacak benim köyler. *
La sakın başlamayın. Öyle reklamlara falan da kanmayın. Arkadaşlarınızın "Hacı süper oyun" gibi gazlamalarını kulak ardı edin. Ben her seferinde başlamayayım diyorum yine dalıyorum. Çok pişmanım hakim bey. ellerim kırılsaydı da açmasaydım hesabı. Yine gitti bizim bir sene. Peki ne için. Dallamanın biri gelip seni bir gecede yıkar bakarsın ööle. Sen aylarca uğraş vermişsindir. El bebek gül bebek büyütmüşsündür köyünü. iyi de bir birliğe kapağı atmışsındır. Ama o seviyelere nasıl geldiğini hayatta anlayamadığım bi kaç adam gelir üzerinden geçiverirler. Neymiş efendim birliğindeki dingozun birine yan bakmışsın. Hacı bu oyun parayla oynanır. Paran yoksa sen yem olursun sadece. Abi nasihatı. Traviandan uzak durun.
browser üzerinden oynanan bir strateji oyunu. 3 ırktan birini seçip (roma, galya, cermen) oyuna başlıyorsunuz. ilk başta size görevler veriyor onları yerine getirmekle geçiyor ilk zamanlar. Hammaddeleri (odun , demir, tuğla, tahıl) ve merkezindeki binaları geliştirip asker basıyorsun. Haritada bulunan diğer oyunculara saldırarak ürettiği maddeleri alıyorsun falan fişman. Bu böyle günlerce devam ediyor. Oyunun sonlarına doğru Dünya Harikası denen bir zımbırtıyı kurmaya çalışıyorlar. Kuruncada oyun bitmiş oluyor. Sonrada sörvıra bir reset atılır baştan başlıyorsun. Yeni üyelik yeni ırk. Eğer normal sörvırsa 9 ay civarı 3x sörvırsa 3 ay sürüyor oyun tahmini.
pis bağımlılık yapan oyunlardan atalarından sayılır farmville vb türevleri yokkan bbu oyun vardı oyunda hiç bir görsellik yok adam insanda hırs duygusunu ortaya çıkartıyor iğrenç bir şey her yaştan insan oynuyor bunu kadınlar dahil gecenin bir köründe köyüm yağmalandı mı kalkıyorsunuz tavsiye etmiyor çocuklarınıza oynatmayın böyle oyunları.
saçmalığa bak arkadaş! yağma yapabilmem için noob korumasından fedakarlık edecekmişim hasiktir lan ordan ben ne için cermen açtım ki ? *
şu sıralar bayram olduğu için bütün oyunlar gibi saldırıları kapatan oyunlardan biri. bir yere saldırınca bayramını kutladı diyor. 200, yılında server 2de D.E.M. ile şu sıralarda server 3te K.Ç ile oynadığım oyun. o zamanlar oksyi kaçırmıştık ama şimdi kaçırdığım bir şey yok. gece gündüz travian ve sigara.
Koruma mevzusu yüzünden bir çok cermenin geç kayıt olduğu oyundu. Oh olsun.

Ortalık Romalılara kalacak dostlar.*
imperia online gibi diğer rakip oyunlardan ayrılan en büyük özelliği natarlar denilen, bilgisayarın yönetiği, gerçek coğrafya da isyancılar olarak bilinen bir ırk olması ve bur ırkdan temin edilen tılsım inşaat planı gibi değerli envanterler ile dünya harikasını kuran birliğin oyunu kazanmasıdır.*
"gemin varsa kıçında, köyün varsa başında duracaksın" bu oyundan öğrendiğim özlü sözdür.
boş zamanlarınızda eğlenebileceğiniz oyun. kota bakımından elverişli. strateji bakımından fena değil. online kişi bakımından iyidir.
not: boz zamanları tırnak içine almayı unutmuşum
ergenler dolmuştur efenim. profilde ki yazılar beni benden alır.
bir rise of nations değil
hiç oynamadım ama bildiğim kadarıyla ikariam'dan en büyük farkı bir sonunun olmasıdır. belli insanlar bir araya gelip wonder dikiyor ve sizinle birlikte o serverdeki her oyuncunun tüm emekleri tarihin ötesine gidiyor.
oysa ikariam'da böyle değildir, oyun hiç bitmez.

belli bir amacı olması açısından iyi, bitince sap gibi kalınması ihtimali açısından kötü.

bilemedim şimdi.
sabah akşam tarla seviyesi yükselttiğim oyun.
oynayan insanı bağımlı eden browser yapılı bir online oyun. pençesindeydim bir zamanlar. ama çok zevklidir. 1 ay sabret saldırı alma inanılmaz büyüyorsun.