bugün

ilk 5 bölümlük prelude u yayınlanmış hbo yapımı 3 boyutlu transformers animasyonu. ilk sezonu daha başlamamış olup 2 sezonu sipariş edilmiştir yayıncı tarafından. ilk 5 bölümlük prelude u ile zevkle kendisini izleteceğinin sinyalini vermiştir.
6. bölümüyle haftalık yayınına başlamıştır. starscream götünde sürekli dolanan soundwave olmasaydı, 5. bölüm sonu uzayda ölme eşiğindeki bıraktığımız megatron u mezara yollamıştı. bir transformers klasiğiyle önümüzdeki bölüm ayaklanacaktır.

yerde ise bumblebeam in prime la beraber, diriltilen sky quake e karşı mücadelesi vardı. gökyüzündeki kısa mücadele hariç pek etkileyici olamadı.

ben ilk 5 bölüme göre yavan buldum 6. bölümü. umarım temposunu yakalar.
3d çizebiliyorsan neden çok düz çiziyorsun bu robotları anlamadığım çizgi dizi.

bu sefer bunlar da zombie olayına takılmışlar. ölen transformerlar zombie olarak geri geliyorlar vs. ilk 5 bölüm idare ederdi. 6ncı kötüydü. 7nciye göre devamını seredip seyretmeyceğime karar vereceğim. olmazsa death note seyrederim.
10. bölümüyle verdiği 3 haftalık ara sona ermiştir.
--spoiler--
13. bölümü serinin klasikleri arasına çok rahat girer, bumblebee günü ve optimus'u kurtardı derken izleyenleri umulmadık bir son bekler:

- i'm out. or, should i say... in.
--spoiler--
--spoiler--
çok iyi bölümleri de, çok kötü bölümleri de vardır. rc'nin arachnid'le karşılaştığı bölüm zaman ve efor kaybı iken, 5, 13 ve 14. bölümler aşmıştır. megatron'u da limbo'ya gönderen, starscream'in oyuncağı yapan, ayağa düşüren, dekorluğa kadar indiren, göğsündeki life support kordonu bir kez ışın yiyip, bir kez de ratchet tarafından sökülmesine rağmen öldürmeyen, sonra da göt zoruyla hayata döndüren kararsız senariste selam çakarım.

ayrıca grafikler çok kaliteli değil. robotlar fazla ayrıntılı değil ve dönüşme hareketleri fazlasıyla düz. abartılı hoplama-zıplamalar ise japon animelerini andırıyor.

optimus'ın epik repliklerinin bokunun çıkarılması da ayrı bir dikkat çeken nokta.

--spoiler--

gene de eskileri bitirdiğim için transformers'tır, ciğerimdir deyip izliyorum.
--spoiler--
23-24-25. bölümleri ile geçmişine uygun ufak bir ark'a girmiş yapım. ancak 1. sezonun sonunda prime unicron'u yoketmesine rağmen hafızasını kaybeder ve megatron'a katılır.
--spoiler--
izleme listemde olan dizi. En yakın zamanda indirip izlerim.
5 yaşından itibaren erkek çocuklarının aşık olduğu ağzı bir karış açık izlediği çizgi film.
liseliler tarafından bile 3. sezonu büyük bir solukla izlenen en iyi çizgi film
ilk bölümde cliffjumper'ın öldürülmesi çok can sıkıcıydı. daha ilk 5 dakikada öldüren senaristin ağzına vurmak isterdim.