entry'ler (210)

3 kelime ile üzücü bir şeyler yaz

"Doktor öleceğimi söyledi."

sözlük yazarlarının en sevmediği insan tipi

Keko, kaba, derdini küfür kullanmadan halledemeyen, beyinsiz, yobaz, kabadayı kılıklı, saygı ve sevgiden yoksun, insanlık değerlerini umursamayan, kadınlara "karı" diye hitap eden ultra beyinsiz tipler.

referandumda evet diyeceklere sorulacak tek soru

Başkan olacak kişi Kemal Kılıçdaroğlu olsa değişecek olan maddeler aynı kalmak şartıyla yine evet verir miydiniz?

laik bir ülkede müslüman olmak

Çok kolaydır. inanç özgürlüğü bulunduğundan kimse kimseye Müslüman olduğunu kanıtlamak zorunda değildir. Herkes dinini dilediğince "içinde" yaşayabilir. Kimse kimsenin ibadetine karışamaz.

sonsuz huzur

Düzenli bir hayat yaşamışsanız ölüm ve ardındaki sonsuz sürecin size kazandıracaklarıdır.

sözlük yazarlarının çektiği acılar

Ulan herkes de aşk acısından bahsetmiş. Utanın be! Babası şehit düşen 4 yaşındaki çocuğun ileride duyacağı acı için, şehit anasının şehit babasının duyduğu acı için, annesini babasını hiç tanımamış olan yetimler için, her gün açlıktan ölen 4.000 çocuk için utanın! Ne kadar saçma acılarınız var, utanın!

ateist müslüman kapışması

Ateist alır.

Ateist insan düşünmez, yani cahildir. Düşünseydi Kur'an'da anlatılan onca şeyin boş olmadığını, bir yaratıcının olduğunu anlardı.

Müslüman düşünür. Okur, kanıtlar ile Allah'a inanır.

Ateiste ne kadar dil dökersen dök, yobazdır, cahildir. Biraz zeki değilse yolundan dönmez.

Cahil ile akıllının kapışmasında cahil alır.

özgürlükler konusunda ab ülkelerinden ilerdeyiz

Nasıl bir özgürlükse artık gece sokakta tek başına yürüyen bir kadın gördüğümüzde korkmasın diye geçip önünden yürüyoruz.

farkedildiği an kalp atışını hızlandıran şeyler

Mağazadan yapılan alışveriş sonrası kasada ödeme yaparken cüzdanın cepte olmadığının fark edilmesi.

Ödeme yapıldığı anda paranın alınan şeye yetmeyeceğinin fark edilmesi.

Özel bir eylem gerçekleştirilirken dış kapıdan anahtar sesinin gelmesi.

Kimsenin bulunmadığı eve gelince anahtarın cepte olmadığının fark edilmesi.

Bir yerden ayrıldıktan sonra telefonun cepte olmadığının fark edilmesi.

Sınav esnasında sürenin az kaldığının fark edilmesi.

depreme yakalanılacak en kötü yerler

Deprem esnasında bulunulduğunda kötü sonuçlara neden olabilecek yerlerdir.

Eski bir evin asansörü, çürümekte olan tarihi binanın içi veya etrafı vb yerlerdir.

allah yok dinler yalan diyenler sözlükten kovulsun

Bir dine mensup olanlar ateistlere saygı duyuyor. Ancak ateistlerin söyledikleri herhangi bir dine mensup olanların inançlarına hakaret oluyor. Kimse din hakkında yorum yapmazsa sorun çözülür. Kimsenin bir yeri terk etmeye ihtiyacı yok.

ölümün en iyi tanımı

"Sessiz gemi" şiiri bence iyi bir tanımdır.

(bkz: sessiz gemi)

külot giymek derhal yasaklanmalıdır

Külot dışında başka iç çamaşırı denememiş ve külotun aşırı rahat olduğunu savunan, kıllarını aldırmayan pasaklı insanların karşı çıktığı tekliftir.

otobüste yer vermeyen gençlik

Otobüsteki koltuk sayısının artırılması gerektiğini gösteren şımarık nesildir. Ben de gencim, benden büyüklere yer veriyorum ama akşam eve gidince ayaklarım şişiyor, ağrıyor. Yine de yer vermekten vazgeçmiyorum. Çare bulunsun artık şu duruma.

Edit: eksilemek size zevk mi veriyor, anlamadım.

en nefret ettiğiniz isim

Ali Ayşe Mehmet Fatma. Artık her yerde kullanıldıklarından itici gelmeye başladılar.

ahlak kurallarını oluşturan nedir

Vicdan.

ana dilinde yazım hatası yapan millet

Türk milletidir. Toplumda bağlaçların yazımını bilemeyen milyonlarca kişi vardır.

Edit: Bağlaç olan de ve kileri bitişik yazdığı için eksileyen cahiller, yaranıza bastığım için özür diliyorum.

alt komşunun sütyeninin balkonunuza düşmesi

Kişinin alt komşusunun sütyenini nasıl tanıdığını akla getiren sorudur.

halkın padişahlık istemesi

Halkımız koyun. Düşünmek için çok fazla enerji harcıyorlar. Haliyle düşünme gibi bir eylem onları aşırı yoruyor.

E mantıken halkın bir kısmı kendileri yerine başkasının düşünmesini istiyorlar. Tek adam istiyorlar.

yazarların ağzından çıkan en acı konuşma

Acı sözleri dudaklarım söyleyemez. Nefret dahi etsem neden bilmiyorum ama kimseye kötü söz söyleyemem.

Ancak konu ben ile alakalıysa acının da acısını söylerim.

-Yaşamak veya intihar etmek. Tedavisi olmayan bu hastalığa rağmen her saniye yaşamayı seçiyorum. Her saniye canlı canlı yanıyorum. Bitmeyen bir kaynak ve oksijenim ben. Tükenerek yanıyorum ama bitmiyorum.