bugün

(bkz: trafik polisine rüşvet verme taktikleri)
(bkz: trafik memuru ile diyaloglar) (bkz: trafik polisi vatandaş diyalogları) (bkz: rusvet almayan trafik polisi) * * *
olduğu yerde(özellikle trafik ışıkları olmasına rağmen ışığın dibinde çalışırlar)trafiği düzeltmeye çalışırken daha da berbat bi hale sokan devlet memuru.
yakaladımı affı olmayan emniyet mensubu
axess kartın reklamında dans ederek sempatik görünmeye calısan ancak üniformasının altında bir canavar gibi gorunen yürüyen ceza mekanizmaları...
yurdum polisine selam ederim burdan.. derdinizi dinler cozum uretirler zaman zaman.. bu arkadaslarin amerikan versiyonlari robotturlar.. konusulmaz anlasilmaz.. ceza yazar ceker gider.. arkanizdan yaklastiginda icinizi bir korku kaplar.. agzinizdan cok da alisik olmadiginiz bikac kufur dokuluverir sessizce.. gozler uzerinize kitlenmis projektorlere dayanamayip kisilir kamasir.. eller direksiyonun uzerine yada basinizin arkasina konulur.. dua edilmeye baslanir.. *
ellere dikkat edilmelidir zira bicok eyalette memur amcalarin vurma yetkisi vardir..nedeni acik "ellerini goremedim" yada "silah cektigini zannettim".. *
yolunuzu falan kaybetmediyseniz uzak durulasi insanlardir..
trafikteki sıkışıklığı açtıkları görülmemiştir, genelde trafiği daha da tıkarlar.
ABD'de sizi durdurduğunda elleriniz direksiyon üzerinde put gibi beklemenizi gerektiren emniyet kişisi. Hareket ederseniz vurulabilirsiniz.
her meslekte olduğu gibi, içerisinde barındırdığı birkaç ibne yüzünden adı rüşvetçiye cıkan, fakat en cok tırsılan ve en fazla yetkiyi elinde barındıran polis sınıfı..

(bkz: 45 yasındaki adamların 20 yasındaki polise abi demesi)
- şu alete iyice üfle!
* ?????
gün boyu trafiğin ortasında durmak, saatlerce elini kolunu havada sallamak, başı dönmeden milyon defa düdük üfleyebilmek için insan üstü yeteneğe sahip olduklarını düşünsem de, trafik içinde yaptıkları çoğu düzenleme*ye anlam veremediğim mesleğe sahip kişiler.
yaşlıca bir amca eşşeğinin sırtında köyüne doğru giderken köye dönen yolun başında canları son derece sıkılmış iki polis vardır. Karşıdan eşşeğin sırtında gelen amcayı görünce biraz eğlenmek için amcayı durdurup kızdırmak isterler ve yaşlı amcayı çevirirler.
+ amca senin eşşek kullanma ehliyetin varmıki?
- Allah allah böle bi ehliyetmi olur evlat?
+ olmaz olurmu amca senin haberin yok heralde
- yok heralde evladım
+ amca kusura bakma ama hem ehliyetin yok hemde eşşeğe biniyosun, sana ceza yazmam lazım
- eh napalım evladım şeriatın kestiği parmak acımaz
+ amca bak; cezayı senin üstünemi keseyim, eşşeğin üstünemi
- benim üstüm kes evladım aman eşşeğimi bu işe bulaştırma
+ iyide beyamca neden böle sölüyosunki eşşeğin üstüne keseyim ki ödemek zorunda kalmazsın
- iyide evladım sen ona ceza kesersen bu ceza onun siciline işler, sabıkası bozulur, o yüzden sen bana kes cezayı polis evladım
+ iyide sicili bozulsa ne olurki amca eşşek işte ne fark derki?
- olurmu evladım ben onu ilerde trafik polisi yapıcam, o yüzden sicili bozulmasın

diye bir fıkraya konu olmuş bir polis departmanı.
türkiye'de bunların rüşvet almayanını bulmak, avustralya'da hiperaktif koala bulmaktan daha zordur.
bugün şahit olduğum ve gülmekten yarılmama sebep olan şahıslar.

megafondan;

-ay ezilicek ay adam çıksana kenara ezilicen.

şeklinde bağıran şahsın mesleği.
hayatlarini sadece corba icerek gecirdigini dusundugum kitle. yoksa nereye gidecek o kadar corba parasi.
çok fazla rüşvet aldıkları gerekçesi ile ukrayna'da artık bulunmayan birimin üyeleri. devrim ile gelen başbakan pek bir işe yaramadığı için bu kurumu gereksiz bulup kaldırmıştır. van minütüs sonra ülkemizde de benzer samimi aktiviteler beklemekteyiz.
ruhsat arasinda aldigi parayi helal et yoksa almam diyerek helal kazanc saglamayi dustur edinmis dini butun meslek erbabi.
çok agresif olurlar. megafondan dövecekmiş gibi bağırırlar, plaka anons ederler. arabayla gezenleri arasında bir kere sakin ve mülayim olanına rastlamadım.
rüşvet isteyen trafik polislerini şikayet etmeyen kişiler,isteyenler kadar aşağılık ve şerefsizdir.
iett otobüslerinin çiğnediği tüm yasaklara göz yuman görevlileri ifade eder. *
eskiden ne güzel kavşaklarda el kol hareketleri falan yapanları vardı. şimdilerde pusularda ceza yazanları var.

bunlara iyi tamam cezayı yaz da neden çevirdin onu söyle denemiyor ki.
Yıllar önce sabahın erken bir saatinde nasılsa kimse görmez diye kırmızı ışıkta geçip sola döndüm ve 50 metre ilerdeki kırmızı ışıkta beklerken trafik polisine yakalandım. Kırmızı ışıkta geçtiğimi söyleyip ehliyet ve ruhsatı istediğinde 'Ama ışık sarıydı' itirazıma sert bir komutla 'Yemin et!' dedi. Resmen kalakaldım, insan yalan yere yemin edemiyormuş. Yemin edemediğimi gören sevgili polis kahkayı basarak 'Hadi yırttın, yalan yere yemin etseydin cezayı yazacaktım, bir daha dikkatli ol' dedi ve gitti. Bu olayın nerde olduğunu söylememe gerek yok değil mi? Memleketimin polisini bile özledim ben!
arabanı çektirmemiz lazım diyerek korkutan, ehliyetin arasındakini seve seve kabul eden, buna rağmen eve de ceza makbuzu yollayan polis türü.
Bir teyzemiz yayalara kırmızı yanmasına rağmen karşıdan karşıya geçmeye çalışırken, 10 metre öteden megafon sesi gelir polisten, "Abla, zaten şişmansın bir de pişman olma!"
bir kaza sonrası tutanağa ancak 4 dk.da renault clio yazdırabildiğim kişi. ipsiz sapsızların polis yapılması ancak polis akademisinde işe yarıyor sözlük.