bugün

1977'den beri türkiye pazarında faaliyet gösteren bir gayrimenkul yatırım ortaklığı.

1996 yılından sonra,alışveriş merkezi projelerine imza atmış ve gayet şık projeler inşa etmiştir.yönetim kurulu başkanı aziz torun dur.son olarak istanbul torium alışveriş merkezini açmışlardır.
hisse senetleri halka arz olup 1 ayda %20 düşmüştür. batırdın bizi trgyo.
an itibariyle paşabahçe tekel arazisi ihalesini 355 milyon tl ile satın alan şirkettir. yuh.
1977’den beri Türk gayrimenkul piyasasının inşaat sektöründe faaliyet gösteren Torunlar, 1996 yılında gayrimenkul sektöründeki faaliyetlerini perakende, konut, ofis ve otel geliştirme projeleriyle genişletmek üzere Torunlar GYO’nun selef şirketi olan Toray inşaat’ı kurmuştur. Gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüşen Toray inşaat’ın unvanı 2008 yılının Ocak ayında Torunlar GYO olarak değiştirilmiştir. 2012 Yılı için 337 Milyon TL net kar açıklamış http://www.projepedia.com/emlak-haberleri
görsel
gyo deyince aklıma hunter x hunter geldi.
görsel
isme bak babadan oğla nesil herhalde bunlar. işçi katili inşaat şirketi.
(bkz: Katiller)
6 eylül 2014 mecidiyeköy deki inşaat kazasının mimarı şirket. gerçi ne kazası, ihmal ve facia ! nisan 2014'te de bir işçi ölmüştü.
Mecidiyeköy'de 10 işçinin hayatını kaybettiği kaza ile ilgili inşaat sahibi Torunlar GYO'dur.
--spoiler--
istanbul Mecidiyeköy'de inşaatta bulunan asansörün içindeki işçilerle birlikte 32. kattan düşmesi sonucu 10 işçi hayatını kaybetti. Gerçekleşen kaza ile ilgili inşaat sahibi Torunlar GYO'dan açıklama geldi. Açıklamada bugün saat 10:30'da basın açıklaması yapılacağı bildirildi.

iŞTE O AÇIKLAMA

Torunlar GYO Basın Daveti ve Açıklaması

Acımız Büyük!

Eski Ali Sami Yen Stadyumu arazisi üzerinde devam etmekte olan inşaatımızdaki ayrıntıları henüz bilinmeyen bir nedenle gerçekleşmiş olan elim asansör kazası ile ilgili bilgilendirme:

1. Bu kaza ile ilgili adli soruşturma derhal başlatılmıştır. Sonuçlarını en yakın takipçisi olarak izleyeceğiz.

2. Kurumumuzca olayın bütün yönleriyle araştırılması için gerekli teknik ekipler görevlendirilmiştir.

3. Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır dilediğimiz işçi kardeşlerimizin ve ailelerinin her türlü hakkı hukuku tüm alt yüklenicilerde çalışanlar da dahil sorumluluğumuz ve güvencemiz altındadır.

4. inşaat ve tüm faaliyet durdurulmuştur. Bütün soruşturmalar tamamlandıktan ve güvenlik sistemleri defaatle gözden geçirildikten sonra tekrar faaliyete geçilecektir.

5. Konunun gerek teknik ayrıntısı gerekse bütün yönleriyle bilgilendirilmek üzere bugün saat 10.30’da Dedeman Hotel‘de kurumumuzca bir basın toplantısı düzenlenecektir. Ayrıca yarından itibaren iki saat aralıklarla gerekli bilgilendirme yapılacak, gelişmeler medyamız, kamuoyu, rahmetli işçi kardeşlerimizin yakınlarına iletilecektir.

Saygılarımızla Torunlar GYO

http://www.ensonhaber.com...-aciklama-2014-09-07.html
--spoiler--
bir baltaoğlu şirketler grubu değildir. ali sami yen‘i tarihin derinliklerine gömmüşlerdir.