bugün

mecidiyeköy de ali sami yen stadyumu yerine yapılan inşaattaki elim kazadır. 14. kattan aşağı düşen asansörde bulunan 8 işçinin de vefat ettiği söyleniyor. mekanları cennet olsun gerçek ise. ve öyleyse, sami yen size hakkınızı helal etmiyor !

kaynak : facebook daki ali sami yen sokak sayfası

https://www.facebook.com/ASYSokak
üzerinde durulması gereken kazadır. bozuk asansörde bu nedir ya yeter bu kadar mı ucuz insan hayatı !
patronlara hiçbirşeyin olmayacağı türkiye için sıradan bi kazadır.ayrıca arkadaşlar lütfen siyaset yapmayın lütfen diyenler hala ortalıkta yoktur.
ülkemizde sürekli olan iş kazalarından biridir.lafta çok önlem alıyoruz herkesi iş güvenlik uzmanı yaparlarsa böyle kazalar maalesef daha çok olur.
o alana şehir meydanı veya şehir parkı yapmak yerine, beton yığınları ile dolduran zihniyetin ben teeaaa amk.

bok var rezidans yapıyonuz, sonra yağış sonrası sel basıyor, hortum oluyor, nem oranı yükseliyor, istanbul daha da yaşanmaz hale geliyor.

o 6 işçiye yazık, kimbilir kaç maaş alıyorlardı, belki asgari ücret belki biraz üstü, şimdi otursunlar bakalım ensesi kalınla o rezidansta, o rezidans varya münasip yerinize nokta nokta
9 kişinin öldüğü kaza.
vali bozuntusu kişinin "1 saate kadar son şeyleri çıkartabiliriz" diyerek ölen işçilere 'şey' dediği cinayet.
birileri daha güzel hayat yaşasın diye toprağa giden bedenlerin hesabı diğer tarafa kaldı.
olay yerinde ambulanstan ve sağlık görevlisinden çok polisin, toma'nın ve gazetecinin olduğu vahim kazadır. tedbirsizliklerin üstünün örtülmemesi ümidiyle!
üzüntüyle ve kederle daha nice benzerinin yaşanacağını bildiğimiz, yine de yetkililerin "sorumlular cezalandırılacaktır" diyerek yüreğimize su serpmeye çalıştığı/çalışacağı bir iş kazası daha. herkes ölür. dolayısıyla işçiler de... ancak bazı ülkelerde işçilerin iş kazası sonucu ölmesi büyük bir talihsizlik olarak görülürken bizde iş kazaları işçilerin kaderi. allah ölenlerin yakınlarına sabır versin. geride kalanlara da biraz akıl, biraz fikir. en ilkel hayvanlar bile aynı hatayı defalarca tekrarlamazken, biz maalesef her sene benzer kazalar ve ihmaller sonucu pek çok insanımızı kaybediyoruz.
Vali koşa koşa oraya gittiyse, kesin üstü kapanacak bir "pislik" vardır.
Oğlum leblebi gibi işçi ölüyor bu memlekette dedirten kazadır. insan hayatı bu kadar mı ucuz ? insan hayattan soğuyor yemin ederim.
yaklasik bir ay once yangin cikmisti burada..daha bir hafta once de onunden gecmistim santiyenin. binalara pankartlar asmislar "önce iş güvenliği" diye.. demekki pankart asmakla olmuyormus bu işler. cehennemde inim inim inleyeceksiniz. soysuz kopekler!
işçilerin akp'ye oy verdiğine %100 emin olunduğundan çok da üzülmemek gereken kaza.

herkes hak ettiğini yaşar.
M.Ö.2500 yılında Keops Piramidinin yapımında 700 kişi öldü. bakın çok enteresan MÖ 290 yılında iskenderiye Feneri yapımında 200 işçi hayatını kaybetmiştir. bunlar olağan şeylerdir...
Bir kez daha anlaşıldıki bizim ülkemizde işçi hayatının bir anlamı ve değeri yok.
artık rutine bağlamış iş kazalarından biridir.

Birileri rezidanslarda oturacak diye bugün yine 10 işçi öldü. iki gün yapmacık üzüntü pozları verilecek ve unutulacak 10 insan. Çok da umurumuzda olmayacak, ateş yine sadece düştüğü yeri yakacak, sonra o rezidanslar bitecek, oralara kodamanlar yerleşecek, kahkahalar atarak viskilerini yudumlayacaklar.. Şu an bile, bu işçilerin haberleri iki dakka yapılıp ardından başka haberlere geçilebiliyor. Bu ölen işçi bir ailede babaydı, belki ailenin tek dayanağıydı, şu acımasız dünyada, düşene kimsenin el uzatmadığı koca istanbulda yapayalnız kalan bir eş ve çocukları kaldı geride belki.. Ama bize bişey olmadı ya, uzaktan hafif bir surat asar üzülmüş pozu veririz ve her şey biter.. Bu ülkede ölmek niye bu kadar ucuz, niye rezidans ve inşaat hırsı sapıklık noktasına gelmiş rantçı kodamanların elinde bizim insanımız ölüyor, öldükten sonra niye bu kodamanlara bişey yapılamıyor.. Türkiye'de benzin fiyatları bile insan hayatından daha değerli malesef.. Oraya buraya gökdelen dikenlerden, o gökdelenlerin etrafında mülklerimiz daha da değerleniyor diye avucunu oluşturan servet düşkünü, insanlığını yitirmiş mahluklardan tiksinmemek elde değil. Paralel Yapının Sahtekar Bedduacısından korkmayın, o meczubun kendine hayrı yok ama gözünü para hırsı bürümüş, insanlığını yitirmiş müteahhitlerin ölüme yolladığı bu işçilerin ahı tutarsa hiç şaşırmayın.
akp nin fıtratında toplu işçi ölümleri var. kabullenin artık
sayın başbakanımız kazanın üzülünecek bir şey olduğunu beyan ederse halk üzülebilir. ama bu işin fıtratta olduğunu söylerse o zaman üzülmemize gerek yoktur. bekliyoruz hz erdoğan.
Ulkemizde insan hayatinin ne kadar ucuz oldugunu gosteren olaylardan yalniz biri.

Hayat kısa, işçiler ölüyor.
iş kazalarındaki dünya rekorumuzu maalesef daha da ileriye taşıdığımız yeni bir acı kaza. bu konuda elimize kimse su dökemez. göstermelik birkaç tutuklama, demeç, kaza üzerine dönen geyiklerle ki gs.ın arsayı satmasındaki uğursuzluğa kadar olayın götürülmesine kadar gidecek, konu gene unutulup gidecektir.
Akape zamanında olmuştur.

düdüt: ordu göreve!!
Buna sebep olanlar umarim yanarak geberirsiniz. O hukuga, etige ve insan haklarina aykiri her turlu davranisinizin hesabi bir bir sorulacak. Bu ulkede bedavadan yasiyoruz.

Yine olumlerle yuregimizi yakan kaza.
(bkz: son teknoloji ölümler)
hah yine çıktı ortaya "ulan bir yerde kaza olsa da akp'ye çaksam" diyen ölü sevici denyolar.

şimdi dünkü kazayla akp iktidarının ne alakası olduğunu ben çok ama çok merak ediyorum. asansör faciası var ortada ve bunu yine hükümete mal ederek, yine o engin siyasi bilgilerini(!) konuşturanlardan buradaki alakayı istiyorum.

"torun center akp hükümetiyle yakın işbirliği içinde, o halde bu kazanın, bozuk asansöre cümbür cemaat binilmesinin tek sorumlusu da iktidardır, recep tayyip erdoğan'dır" bu mu amk sizin bu kazayı yorumlama biçiminiz.

lan var ya, siz insanı zorla akpli yaparsınız yemin ediyorum. bir kere de siyaset yapmayın lan şu facialarda, yapmayın oğlum siyaset. evet,iş kazalarında dünya ikincisiyiz, evet patır patır ölüyor işçiler de, siz ne yapıyorsunuz burda onu bunu suçlamaktan başka.

neymiş efendim, işçiler akp'ye oy vermiş de üzülmemek gerekirmiş, firmanın sahibi akp milletvekilleriyle ortakmış. firmanın yönetim kurulu üyelerinden biri akpli bir belediyenin başkanıymış.

of diyorum of. siz eğer bu kazaya üzülüyorsanız ben de ne olayım. sizin tek derdiniz, ne pahasına olursa olsun iktidara çatmak. ama öyle ama böyle. bir şekilde hükümete çakalım da nasıl olursa olsun kafasıyla gittiğiniz sürece, akp'nin başında kim olursa olsun akp 45-50 arası oy alır ve biz de böyle kös kös otururuz.

önce muhalefet nasıl yapılır onu öğrenin. anca eleştiri, öneri mi? yok. öneri ne arar la bunlarda. önlem almayan, "önce iş güvenliği" yazmaktan başka hiçbir şey yapmayan işvereni suçlayacaksın. ölümler üzerinden siyaset yapılmaz mal herifler.

edit: mallara bak mallara. adam "akp'ye oy verdiler. herkes hak ettiğini yaşar" diyor. ona tepki yok, bana tepki var. ehehe. ulan her ölümde, her faciada siyaset yapmaktan başka bi bok yaptığınız yok. çok üzülmüşler yaaa kıyamam şekerlere bak. bu başlıkta üzülenler, dakikalar sonra yavşak yavşak yazarlar.