1. 1.
  bir çeşit sandalye.genelde bunların kolları ve sırtı ahşaptan yapılmadır,oturma yerinde rahat bir yastık bulunur.
  1 ... frozen hopes
 2. 2.
  çocukluğumuzun fantezi aleti.tahtadan yapılır,arkasında iki adet önünde de bir adet dümen görevi gören rulman bulunur.üzerine oturup yokuştan kendinizi aşağı bırakırsınız.o sırada dümeni ayağınızla sabit bir şekilde tutmanız gerekir çünkü alet sürekli sağa sola gitmek isteyecektir.kaykay bozması bir alettir bu ama kesinlikle daha çok zevk verir.
  3 ... dukur
 3. 3.
  yoksulluk ile dehanın mükemmel bileşimi. tasarım konusunda yetenekliyseniz her seferinde bir üst modelini yapabileceğiniz, hatta abartıp acil fren destek sistemi bile ekleyebileceğiniz bugünki scooterların ilk örnekleridir. üç ya da dört rulman ile yapılır.üçlü yaparsanız daha fiyakalı durur.civar binaların ses yalıtımı iyi değilse ciddi kavgalara sebep olabilir. öyle de gürültülüdür.
  1 ... sirkefurus
 4. 4.
  üç tekerli ve yüksek direksiyonlusuna sahip olduğum çocukluk aracı. her binen muhakkak düşüp bi yerlerini yaralar, böylede bir uğursuzluğu olduğuna inandığım araç
  -1 ... terbiyesiz
 5. 5.
  yıllar sonra, tam da tornete binip nasıl eylendiğimizi anlatırken karşıma hiç beklemediğim bir yerde çat diye çıkan, süper eylence aleti. alın teri dökülür, uğraşılır, sonra da doya doya sürülür. ama gitmesi için itecek bir kişi lazımdır. biri yok derseniz yokuş aşağı binmesi de ayrı bir zevklidir.
  2 -1 ... seyir
 6. 6.
  Arka rulmanlar küçük ön rulman büyükse çok seri hareket eder, rulmanlara 2 hafta bir makina yağı ile bakım çapılmalı,çiviler kontrol edilmedilir.toprakta sürmeniz pek tavsiye edilmez.orta kısıma tutmaç monte etmek denge kurmak ve savrulmamak için önemlidir.
  ... kelpeten
 7. 7.
  olimpiyat listesine alınmasını can-ı gönülden istediğim çocukluk oyunu.

  biatlon oyunu isveç ve norveç askerlerinin arada bir kayakla kayarak sırtlarındaki tüfeği arada bir çıkartıp hedefleri vurarak gerçekleştirdikleri antrenmandı, sonra bu antrenmanı olimpiyatlara dahil ettiler.
  buz hokeyi ise kanadalı öğrenciler tarafından bulundu ve kısa süre sonra bu oyunu olimpiyatlara dahil ettiler.

  peki tornet neden olimpiyatlarda değil arkadaş, mahallelerde yokuş aşağı tahtadan ve rulmandan oluşan bu eğlence aracı ile kaymak neden bir spor olarak lanse edilmiyor bir türlü anlayamıyorum yahu.
  eğer tornet günün birinde bir spor olarak anılmaya başlasın, günün birinde olimpiyat oyunları listesine de dahil edilsin yemin ederim dünyaya kök söktürürüz.
  1 ... eses taraftari porsuk canavari
 8. 8.
  (bkz: bilyeli) veya (bkz: bilyalı) diğer adlarıdır.
  ... devam dedi italyan
 9. 9.
  benim tornetimin resmini attım 2011 de yaptım bu arabayla birlikte 7 8 araba yaptık her sene kendi aramızda yarışıyoruz benim tornetim yokuş aşşağıya 40 50 km hızı bulabiliyor .
  -1 ... lazots
 10. 10.
  tornet
  8 ... totonok folmondoko boton gomo