1. 1.
  gta vice city nin baş karakteri ismine bakılırsa italyan asıllı vice city nin altını üstüne getiren sonny nin ve ortağı lance vance ın ihanetlerini * * onlara ağır ödeten en karizma anti kahramanlardan biri belkide birincisi.

  ayrıca gta 3 te deki karakterde ona çok benzer hatta herkes onu tommy sanar * ama o oyun 2000li yıllarda geçerken vice city 1985-86 yılları arası bir zaman diliminde yer bulur.

  nerde vice city nin karizması fazla iq seviyesi yüksek espiriler yapan karşısındakini pis oturtan * tommysi nerede san andreas ın uyuz her 5 cümlesinden 2 veya 3 ü motta fucka veya onlara özgü bir kaç küfürden ibaret karizma yoksunu cjsi.

  umarız rockstar sonraki gta oyunlarındaki karakterleri tommy den esinlenerek yaratırlar.
  28 -3 ... hipernova
 2. 2.
  liberty city'de yedigi kazigin intikamini vice city'de almak icin ugra$an elemanimiz.

  ayrica, vice city oyununda "burasi liberty city degil, ona gore davran" gibi bi diyalog yer almaktadir ki *, ya rockstar burada zamanlama ayarini yalni$ yapmi$tir, ya da bu bunye diyalogu anlamak istedigi gibi anlami$tir...
  6 ... fitter happier
 3. 3.
  liberty city gta evreninde bir şehirdir, cj'de kardeşi öldükten sonra oraya kaçmıştır.* tommy'e; "burası liberty city değil ona göre davran" demeleri çok doğaldır çünkü bu karakterimizde o şehirde bulunmuştur.

  son bölümde soykırım yaptıktan sonra takım elbisesiyle* merdivenlerde oturuşunu ve rosenberg'e m4'ü çekişine ailecek hayranız. heleki m4'ü sağ omzuna alıp, diğer elinide rosenberg'in omzuna atarak söylediği sözler hafızalarımızda hala.
  tommy sen bizim herşeyimizsin sloganları altında incelenmesi gereken bir karakterdir.
  16 ... tigra
 4. 4.
  tam adı Thomas "Tommy" Vercetti olan karakter.
  3 ... batis
 5. 5.
  vice city nin polat alemdarı.
  14 -1 ... pinaa
 6. 6.
  gta vice city'de golf kıyafetlerini ilk kez giydiğinde motorcu bi amcam tarafından "nice ass" şeklinde tacize uğrayan kahraman. *
  30 ... akrep insani
 7. 7.
  gta 3 ve vice city'de karşımıza çıkan, serinin en baba, en karizma karakteridir.

  bir mahkum arabası ile liberty city'den hapisaneye götürülürken, çıkan bombalı bir çatışma sonucu araçtan kurtularak liberty city'nin fırsatlarla dolu topraklarına ayak basmıştır. ilk önceleri ufak tefek işlerle ilgilenmiş, sosyal ilişkilerini geliştirince mafya aleminin aranan adamlarından olmuştur. o dönemlerde yaşadığı psikolojik travmalar yüzünden acımasızlığı yüzüne-gözüne yansımış, liberty city topraklarının en güçlü adamı olana kadar ağzından bir tek kelime bile çıkmamıştır. ilk başlarda araba hırsızlığı ile başlayan macerası, suikast, bombalama, mahalle çeteleri ile çatışmalar, illegal araba yarışları, binlerce belki milyonlarca gereksiz cinayet, ordu birliklerine saldırma, taksicilik-itfayecilik-polislik yapma gibi envai çeşit aksiyonla devam etmiştir. kısa zamanda mafya alemindeki yükselişi yüzünden bir sürü düşman kazanmıştır fakat onları da hakkın rahmetine kavuşturmakta hiç zorlanmamıştır. liberty city'den ve şöhret olmaktan sıkılınca, vice city adlı güzide sahil şehrine yerleşmiştir.

  buraya gelirken yüklü miktar para ile hava limanında iş bitirecekken, kumpasa düşmüş ve vice city'deki ortaklarına rezil olmuştur. sıfırdan bir başlangıç yaparak, vice city muhitinde de mafyatik eylemlerine tekrar başlamıştır. ama bu sefer her şeye rağmen moralini bozmamış ve düzelen psikolojisi ile birlikte insanlar ile konuşmaya başlamıştır. ortağına olan borcunu vereceğine kafasına kurşunu sıkmış, üstüne bir de para almıştır. işlerini burda da genişleten tommy birçok mülkü* zimmetine geçirmiş ve şehrin bir numaralı para babası olmuştur. mafyatik işlerden arta kalan zamanlarında porno film çekmiş, radyo kanalı kurmuş, dönemin ünlü rock grubuna menejerlik-sponsorluk yapmış, moto-cross yarışlarına katılmıştır. vice city'de de mafya aleminin en tepesine oturunca, inzivaya çekilmiş ve kendini sarayına kapatmıştır.

  hayatının sonuna kadar da yüzmeyi öğrenememiştir...
  41 -2 ... soloistdeve
 8. 8.
  tony montana'nın yansıması, sonny forelly ve lance vance'nin ruhlarını teslim etmesiyle bir numara olan karizma.

  Tommy Vercetti: You know Ken, this could be the beginning of a beautiful business relationship. I mean you're a conniving, back-stabbing, two-bit thief and I'm a convicted, psychotic killer and drug dealer!

  Ken Rosenberg: I know. Ain't it just beautiful?
  4 -1 ... mykalkan
 9. 9.
  gökhan özen'in doğru yolu bulmuş olan ikizidir. maalesef kardeşi kendisi kadar doğru yollarda değildir. eflatun takım elbise + siyah gömleğine + elindeki .357 kalibrelik colt python'a kurban olduğumun adamı...
  2 -2 ... pulemjot kalashnikova
 10. 10.
  gta serisinin en karizma adamıdır. gerek davranışları gerek verdiği ayarlarla...
  3 ... surudenayrilanidealistkuzu