1. 158.
  Gta vice city oyunun efsane karakteridir vercetti scarface filminde al pacino'nun canlandırdığı tony montana adlı karakterden esinlenilmiştir zaten oyunun son bölümüyle filmin son sahnesi de bu yüzden aynıdır.

  Tommy vercetti forelli ailesi reisi sony forelli'nin baş gangsteriydi lakin tommy'nin güçlenmesi forelli ailesini rahatsız etmiş bunun üzerinden sony forelli tommy'i tuzaga düşürmüş ve tommy'de görev sırasında ne kadar adam varsa hepsini öldürmüş daha sonra da hapse girmiştir 15 yıl aradan sonra hapisten çıktıktan sonra sony aradaki buzları eritmek için vercetti'yi yeniden yanına almış bir uyuşturucu ticareti için göndermiştir ancak ticareti yaptıkları yer vice şehrinin ünlü uyuşturucu baronu ricardo diaz'ın bölgesidir diaz kendinden habersiz burada ticaret yapan bu densizlere haddini bildirmiş ve ticarete baskın yaptırmış olay yerinde lance vance'nin kardeşi victor vance forelli ailesinin iki gangsteri harry ve lee hayatını kaybetmiştir bu andan itibaren tommy için esas mücadele başlamıştır.

  Tommu vercetti başlarda olayın kimin başının altından çıktığını bilmiyordu albay cortez gibi vice şehrinin yüksek itibarlı kişilerinin kirli işlerini yaptıktan sonra lance vance ile ortaklık yapmış lance saldırıyı diaz'ın yaptığını ve intikam almaları gerektiği söylemiştir tommy intikam icin acele etmemiş önce diaz'ın bazi kirli islerini yapmış ancak lance'nin kardeşi victor'un intikamı için erken davranması tommy vercettiyi zor duruma sokmuştur tommy diaz'ın bütün adamlarını hallettikten sonra lance'yi kurtarmış ve diazın malikanesi basmıştır çatışma sonucu diaz ölmüş ve vice şehrinin tek hakimi tommy olmuştur tommy'nin bu yükselişi forellileri rahatsız etmiş sonu forelli tommy'e parasını ödemesi için tehdide varan telefonlar etmiştir

  Bu arada lance tommy'nin kendisine ayırdığı paydan memnun değildir ve bundan dolayı vercetti'ye ihanet etmiş forellilerin safına geçmiştir son görevin sahnesinde sattım seni tommu hem de çok ucuza demesi bardağı taşırmış tommy vercetti polat alemdar misali 50 den fazla forelli gangsterini kurşuna dizmiş çatışma sırasında sony forelli ve lance vance tommy tarafından öldürülmüşlerdir böylece tommy kendisinin tek rakibi olan forellileri de halletmiş alemin tek kralı olmuştur.
  ... demokratik despot
 2. 157.
  tommy vercetti

  şu görseldeki diaz reyizi öldüren, ama kendisini de çok sevdiğimiz abimizdir tommy.
  ... hayallere dalan dalgic
 3. 156.
  ricardo diaz reis'i evinde sırtından vurarak alçakça katleden ilkel mağara adamı.

  hesap bitmedi, ensendeyiz...
  4 -1 ... tacettin limoncuoglu
 4. 155.
  sonny forelli,tommy'nin verdiği sahte paraları lance sayesinde öğrenir ve dalga geçercesine tommy ile alay eder ve tommy o efsane sözünü söyler ''Seni öldürmeden önce,son birkez taşşak geçmek istedim'' der.

  Forelli ailesi artık Liberty City'den çıkamaz,para ise Tommy'nin deyimi ile artık Güneydedir.

  Carl Johnson san fierro da milletin köpekliğini yaparken Tommy Vercetti AVM'den haraç kesiyordur,Vice City'de babalar gibi takılıyordur.Zaten en son gördüğümüz manzara ise Grove Street'in Balla çetesi tarafından hakimiyet altına alındığıdır.

  Şüphesiz ki en zekice akıllıca hamleleri yapıp yerini en sağlama alan bir karakterdir Tommy Vercetti.
  ... lenko
 5. 154.
  Uzun bir süre kaldığı hapishaneden çıkınca gidecek hiçbir yeri olmadığı için bir köylüsünün de tavsiyesi ile vice şehrine çalışmaya gelen bir gurbet kuşu.
  Şeref ekmek bulamazken serefsiz budu
  götürdükce ciger aneysi yüreği kanamistir ve kötü yola düşmüştür.
  En son pizzaları keyif için satın alıp çöpe atarken görüldü.
  ... turkuaz haykiris
 6. 153.
  yabancısı olduğu bir aleme girmeye çalışan, bu uğurda kendisine verilen görevleri -bilâbedel bile olsa- titizlikle gerçekleştiren, yeri geldiğinde fotoğrafçı yeri geldiğinde seri katil olan, helikopter kullanabilmek gibi üstün becerileri olan, tüm iyi niyetine rağmen en güvendiği kişiler tarafından ihanete uğramış olan karizmatik lider.
  ... refik
 7. 152.
  vercetti , veremeden gitti.
  2 -1 ... kingofthesky
 8. 151.
  hayatın acımasızlığı tommy nin çok farklı bir hayat yaşamasına neden olmuştur.

  "Yeah, my old man used to work on these. I used to spend the evenings with him cleaning the rollers. I was gonna follow him in his trade but... I lived a different life."
  ―Tommy Vercetti
  3 -1 ... le siradan siradam
 9. 150.
  en sevilesi en karizmatik oyun karakteridir bence..
  ... tommy vercettii silinemez
 10. 149.
  bi adet renk körünün başlığı.
  -1 ... carcharoth