1. 1.
  kadın başına oradan oraya atlayabilme yeteneğine sahip bir hanım kızın macerasını konu alan bir oyun olarak çıkmış, angelina jolie ile beyaz perdede canlandırılmış bir yapım.
  6 ... erdem andac
 2. 2.
  oyununu oynamak zor ve sinir bozucudur hep bir yerde tıkanma söz konusudur ama filmine gelince hoştur,filmde de oynayan angelina jolie olunca da filme katkısı çoktur...
  5 -3 ... akrep
 3. 3.
  şu ana kadar gördügüm en seksi oyun karekteri.. oyunu zordur o ayrı yerin altından bizim tomb'un olmadık yerlerine kazıklar falan girer. bi müddet sonra sıkar, kaldırılıp atılır.
  2 -2 ... manson
 4. 4.
  3. serisinin nokia n-gage'e uyarlandıgı oyun.
  1 ... halitkin
 5. 5.
  Mezar hırsızı, yağmalayıcısı anlamına gelen kelime. Oyunun Senaryosunda da indiana jones vari bir hatun olan "Lara Croft" ipi çekmektedir.
  1 ... warmth of winter
 6. 6.
  bu zamana kadar çıkan serileri;

  (bkz: tomb raider Atlantean Scion)
  (bkz: tomb raider Dagger Of Xian)
  (bkz: tomb raider Adventures Of Lara Croft)
  (bkz: tomb raider The Last Revelation)
  (bkz: tomb raider Chronicles)
  (bkz: tomb raider Angel Of Darkness)
  (bkz: tomb raider Legend)
  (bkz: tomb raider Anniversary)
  (bkz: tomb raider Underworld)
  (bkz: lara croft and the guardian of light)
  (bkz: tomb raider turning point)-->2013 ilk çeyreğe ertelendi.
  ayrıca bu oyunun ana karakteri olan lara croft 6. oyun tomb raider angel of darkness'tan sonra reel bir deği$im içerisine girmi$tir. $öyle ki önceki bölümlerde piksel piksel seçilebilen lara croft tomb raider angel of darkness'tan sonra neredeyse ete kemiğe bürünmü$ birisi olarak kar$ımıza çıkmı$tır.
  6 ... whereismywings
 7. 7.
  tomb raider serisi, crystal dynamics tarafından geliştirilen legend ile büyük bir değişim gösterdi, öncelikle oyun görsel açıdan epey gelişti, legend çıktığı yıl* da göz önüne alındığında çok iyi grafikler sunarken, eski seriye göre çok daha rahat bir oynanış da beraberinde getirdi, legend'dan sonra çıkan anniversary ve underworld oyununu da oynadıktan sonra serinin eski oyunlarını oynamak oldukça uğraştırmaktadır kontrol sistemindeki farklılıktan dolayı*. oynanış ve grafiklerin yanı sıra, lara croft'un modellemesinin daha gerçekçi, hareketlerinin daha akıcı olması, oldukça kısıtlı da olsa yakın dövüş, pda kullanımı (anniversary'de yok tabii ki) gibi yenilikler içermektedir serinin son oyunları.
  5 -1 ... legendary
 8. 8.
  underworld sürümünün ati ekran kartıyla uyumsuzluk gösterdiği e hangi kartla oynıyalım o zaman dedirten oyun serisinin genel adı.
  3 ... bgielle
 9. 9.
  şifre çözme ve mantık yürütme temelleri üzerine oluşturulmuş, bir nevi keşif, macera oyunu. oynayanların çelik gibi bir sinire, peygamber sabrı gibi bir sabra ihtiyacı vardır. ayrıca lara croft karakteri, en başarılı kadın oyun karakteri seçilmiştir. sınıfının en popüler ve en kaliteli oyunu. ne olursa olsun, kötü bir oyun olduğunu söyleyemem.

  bu arada kızcazı kuytu köşeye sıkıştırıp, orasına burasına bakmaya çalışan abazalar da varmış. * *
  1 ... turkof
 10. 10.
  bulmacalar ve canavarlar üzerine kurulan macera oyunu.küçükken annesini uçak kazasında kaybeden lara * * annesini aramaya çalışmaktatır.çalışmalarında ona zip ve alister adında iki genç yardım eder.daldan dala duvardan duvara dağ bayır dinlemeden gider gezer.çok zevklidir,sabırlı olanlara tavsiye edilir.
  3 ... prince02