1. 230.
    Hz. Mevlananın "Tokat'a gitmek gerek ,Çünkü Tokat'ta insan ve iklim mutedil" diye övdüğü tek şehirdir.

15 yaşında bir sürü sabinin Çanakkale'ye gittiği şehirdir.

Osmanlıya molla Hüsrev gibi 4 tane şeyhülislâm kazandırmış sehirdir. Kanuni gibi padişahların yakın koruması da tokatlı idi.

Plevne kahramanı gazi Osman paşa ve kato kahramanı Aydoğan aydın ın Paşa'nın memleketidir tokat.
    1 ... napacuhh
  2. 229.
    orta doğunun parisi

rize den sonra medeniyetin beşiği

ama önce rize.
    2 -1 ... lord of the pilihoz
  3. 228.
    insanlarının çok kaba konuştuğu bir şehir. Dünyaya açılmaları kaç yüzyıl sürdüyse kendi aralarında bir dil oluşturmuşlar ve dünyanın geri kalanının bundan haberi yok. Ayrıca kızları da neyse hadi söylemiyorum. Evet.
    1 -1 ... oytunkaran
  4. 227.
    tokattaki müşterilerim hiçbiri birbirini sevmez nefret ederler ama ben bi bütün olarak hepsini ayrı ayrı çok seviyorum, çok ekmeklerini yedim. 10 numara esnaftırlar kadir kıymet bilirler.
    2 -1 ... anto
  5. 226.
    1. badal; merdiven
    2. kelem; lahana,
    3. Culuk; hindi, demekmiş tokat ağzında.
    5 ... kezi
  6. 225.
    kebabını yiyemedim. Patlıcanın mevsimi değil dediler.
    1 ... beyaz baretli mehmet aga
  7. 224.
    iri diri memeye şlak diye yapıştırılması elzem olan meseledir.
    ... binaryyildirim
  8. 223.
    Buranın insanı kadar memleketçi olanı çok az görürsünüz. Belki sivaslılar... Ama yok lan tokatlılar daha fena.

Tip: bir tokatlıyı sinirlendirmek istiyorsanız "yaprağıyla meşhur olan il mi olur ya ehe ehe" yapın, yüzde yüz sonuç veriyor. Şimdiden geçmiş olsun.
    6 ... sehrin insani
  9. 222.
    orta doğunun parisi

rize den sonra medeniyetin beşiği

ama önce rize.
    1 ... lord of the pilihoz
  10. 221.
    Kazma kürek milletin eşelediği il. Hakikatten manyak hazine var.
    1 ... napacuhh