bugün

Bir tanıdığım togg a yazılmıştı. En son birkaç gün önce, araba galerisi gibi bir yerde, başka bir togg un önünde poz verirken fotoğraf atmış, togg umu bekliyorum diye de not geçmiş.

Bakalım ne zaman eline geçecek. *
arbutus unedo'ya katılıyorum. önemli olan görmeden inanmaktır.
Bu adamı ciddiye almayın togg' ların çoğunu DMO aldığı için trafikte pek görülemediler, bu ayın içinde yüzlerce togg' un teslim edilmesine başlandı bile, yavaş yavaş trafikte görünmeye başlarlar, olay asil kullanıcılara teslim edilmesi ile ilgiliydi şimdi o teslimatlarda başladı, togg için herşey planlandığı gibi gidiyor hedeflerinden ve üretim rakamlarından saptıklarını düşünmüyorum bence iyi gidiyorlar, tesla'da ilk başlarda teslimat sıkıntıları yaşamıştı ama bizde böyle bir sıkıntı olmadı hiç, sadece DMO ofisi belediyelere daha erken gönderdi togg ları. Şuan üretilen ve teslim edilen togg 'ların çoğu devlet erkanına tahsis edildi, şuan beledileyelere, bürokratlara, hatta bakanlıklara ve elçiliklere gönderildi onun için trafikte çok az sayıda görünmekteler.
Togg projesine bakıyorum da...
Bu arabayı galiba satmak istemiyorlar.
Öyle ya...
Siyasi bir malzeme, propaganda aracı olmaktan başka bir şey için kullanılmadı bu togg projesi.
Geçen güney doğu illerimizden birinde gördüm gayette süren varmış şaşırdım.
3 Dakikada 1 tane üretiliyor ama şimdiye kadar 220 adet üretildi. Togg konusunda fatih Altaylıyı okuyun.
şişli'de kaza bile yaptı mk algınızı seveyim. en büyük başarısı bayrak direk ipi üretmek olan tayfa gelmiş togg'a laf sokuyor.
Nerede diye sormak suç mu? Tam da yengeç sepeti sendromu.
şu an togg servisi diye sayfalarında verdikleri adreste(istanbul-üsküdar) yıllardır bocshcarsevice var ,her araca bakıyorlarmış.bildiğin semt oto sanayinin biraz gelişmişi.
haftada 3-4 gün önünden geçerim evin altı zaten ,bir tane togg görmedim.
burası bosch falan ama semt simfer fırın-ocak sevisinden hallice araç için.
ben 49 senedir araç kullanırım,otomatik vitesten nefret ederim niye biliyor musunuz pavlov'un köpeği hesabı,çünkü bu memlekette servisler 85-95 arası onarım için gelen otomatik araçları rezil ettiler.onun için yıllarca oto-vites tercih edilmedi.
niye yazdım bu bosch servisi de gelen togg'un içine eder büyük olasılıkla.
eğer marka isen yalnızca kendi servisin olacak yoksa nanay.
ayda 50 bin araç üretiyorum diyorsan ve servisin yoksa yedek parça ağın servisten başlamıyorsa boş beleş markasın demektir.
ancak simfer fırın-ocak servisi seviyesindesindir.
bir ara bursa'da iki katlı atelye otobüsleri yaptılar kaza oranına bakın dediğimi anlarsınız.
istanbul’da 3 kez, osmangazi köprüsünde 1 kez ve antalyada 1 kez olmak üzere 5 kez gözlerimle gördüm.

yollarda yani.

adamı akpli de yaparsınız siz.
Trde bir kesim için tofaş lüxken toggdab söz etmeye gerek yok bence.