1. 1.
  dünyanın en kurnaz hayvanı olarak bilindiği halde çizgi filmlerde devamlı ayar alan kürkü değerli hayvan.
  8 -2 ... aabi
 2. 2.
  lafontenin gazabına uğramış, ürkek ve korkak bir yaban hayvanıdır. kümeslerden tavuk çalması yapabildiği en kurnazca eylemdir. bütün numarası budur en fazla
  1 -1 ... kirmastılı
 3. 3.
  kürçkü dükkanı fetişi hayvan.
  4 -1 ... sıçtırtma lamasına
 4. 4.
  karrga populasyonunda sevilmeyen hayvan
  ... rapter
 5. 5.
  (bkz: tilki tilki saatin kaç)
  1 ... cikarinbeniburdan
 6. 6.
  çok kurnaz olan kişilerin benzediği kurnaz hayvan. (bkz: kurnaz tilki)
  1 -1 ... asiti kaçmış kola
 7. 7.
  dr fuchs'un rapte kullandığı isimlerden biridir.

  (bkz: tilki dansı)
  1 -1 ... pablo escobar
 8. 8.
  (bkz: fuchs)
  2 -1 ... thedewil
 9. 9.
  (bkz: tikky)*
  ... omnibus
 10. 10.
  Yetişkin bir tilkinin ön ve arka ayakları yaklaşık 5 cm uzunluğundadır.Ön ayaklarında beş parmağı vardır.Ancak başparmağı havada kaldığı için dört parmağının izi çıkar.Arka ayağında dört parmak bulunur.Her adımda yaklaşık 45 cm yol alır.Hızlandığında adımı 60 cm'ye ulaşır.Ayak izleri dışında dışkısı varlığını belli eder.Onun izlerine orman,fundalık,çalılık ve ağaçlık yerlerde,bozkırlarda ve tarım alanlarına yakın yerlerde rastlayabilirsiniz.

  Bir keresinde bir tilkinin kendisini kovalayan iki kangal köpeği ile resmen dalga geçtiğine şahit olmuştum.
  Kangallar tam tilkiyi yakalayacakları sırasında hızla koşan tilki kuyruğunu bir sağa bir sola oynatıp kangalların dikkatini dağıtmakta,aynı anda da sağa yada sola dönmekteydi.Kangallar tilkinin döndüğünü fark etmeden bir süre aynı yönde koşmaya devam ediyorlar,önlerinde bir tilki olmadığını daha sonra fark ediyorlardı.Bu arada tilki kaçmıyor,aksine yalanarak kangalların yeniden üzerine doğru gelmesini bekliyordu.Tekrar saldıran kangallara bu hileyi bir kaç defa daha devam ettirdi tilki.Ta ki kangalların dilleri çıkıp,artık koşamayacak duruma gelene kadar. Sonra da az ötelerinden tıngır mıngır salına salına geçip gitti.
  8 -1 ... rick blaine