bugün

tiki diye tabir edilen kızların, yüzlerini fondoten deryasından çıkmışcasına makyaj yapmalarıdır. o kadarına ihtiyaç var mıdır, ne gerek vardır gibi sorular zevk meselesi diye cevaplanacağından, hiçbir kıza "yav bu ne böle yüzünün rengi tuğla gibi" denmez. * * * *
göz kapaklarına yapılan tesisat sıvası es geçilmemesi gereken bir makyaj. üstüne bir kat filli boya da tavsiyedir.
kendini güzel sanan kızların(!) **
"ammmaaann süreyim nolcak, nasılsa rüzgarda uçuyor hepsi!" diyip kendilerini kandırarak asla durdurak bilmeden tatmin olmamacasına hırsla kendilerini boyamaları. belki de aynaya bakıyorlar olmadı bu baştan yapıyım diyorlar eskisini silmeyi unutuyorlar. * *
(bkz: tuğla kızların tiki makyajı)
tamamen özentilikten doğan bir durumdur.
(bkz: tıkı kızları)
tiki bol bulduğu fondoteni önüne başına sürermiş. **
altı ferik, üstü delik...
misali yapmış oldukları yüz makyajıyla hiçbir şekilde vücut ayarını tuttaramamış insanların yapmış oldukları, ten renklerinden en az 5 kat daha koyu bir fondötenle birlikte iyice iğrençleştikleri, birde sabahın köründe bile yapabildikleri makyaj türü.
nedeni surattaki girinti, çıkıntı vb. hasarları yok etmek ve bunun yanı sıra bronz görünebilmektir. ama güzel kızım, o renk bronz değil! ille de rengi tanımlamak lazımsa, kırmızı-kahve hatta kiremit rengi bile diyebiliriz, ama kesinlikle bronz değil!
bu makyajı yapan kız her daim rötuşlu zümrüt fotoğrafı gibi dolaşır.
renksiz bir suratla görünmeme kompleksi içinde bulunan kız tipinin yaptıgı makyaj türüdür.
aynı fabrikadan çıkmış görüntüleriyle bir de güzel oldum sanar bunlar. saçlar da sarıya boyalıdır hep.*
sacları sarı oldugu için suratları makyajsız soluk kalan kızlardır, tiki(!) likle alakası yokdur yapılan koyu makyajın.
merak ediyorum da bunca elestiren, yerden yere vuran oldugu halde neden hep pesinde olunan kızlardır bunlar. *
bir kilo çbs boya ile aynı işlevi görecek makyajdır. renk seçimi kiremit turuncusu olması da bu nedenlerdir.
binalarin dıs cephe boyasını andıran pudra yıgnının ta kendisidir. asıl amac bronz gorunmektir. Hatta bu yuzden pudrayı bacagına suren kız bile gordumdur.
gözlerinin altına beyaz basarak kontrast yaratan numune tip kızlardır. fabrikasyondur bunlar.
ne kadar eleştirilse de erkek milletinin , görünce salyalarını akıtan kızların sahip olduğu makyaj çeşidi.
erkek milletinin her nekadar orda burda eleştirsede öyle birini görünce kendilerini alamadan içine düşcekmiş gibi baktıkları,kızların yüzlerine tonlarca fondoten sürmek koşuluyla ulaştıkları,beni görünce korkutan durum..gayet yapay durduğunu belirtmeye bile gerek yok
arz talep ilişkisinden ortaya çıkan davranış biçimidir. Madem bütün erkekler bunu istemiyor veya beğenmiyor, bu kızlarımız da bir süre sonra bu alışkanlıklarından vazgeçecektir. Ne kadar çok talep eden varsa o kadar da arz eden olacaktır.
tuğla görüntüsüne sebep olan yegane makyaj malzemelerikahve bronztonlarda terracota dır. simlidir, ışıl ışıldır ben burdayım demenin en iyi yoludur. hele bir de göz altlarını beyazlatmışsa değmeyin hanım kızımızın tikiliğine. ''ayna ayna söyle bana varmı benden daha tiki dünyada''. makyajını swarovski taşlardan oluşan xxlboy küpelerle tamamlar. he bir de unutmadan söylemeliyiz ki röfle de olmazsa olmazlarındandır tikilerin. son günlerde kahve tonlarının saçlarda hakim olmasıyla bile sarı röflenin üzerine gölge düşmemiştir. sarışın esmer farketmez yurdum insanın hepsi sarışınlığa dünden adapte.

(bkz: bir tiki uzmanı olarak white pages)**
(bkz: tuğla makyajı)
amaç güzel bir görüntü vermek olması gerekirken yüze hangi marka kiremit tozunun * kullanıldığının bilenler tarafından anlaşılması çabasıdır. * * *
turuncuya gonulden baglandiklarinin gostergesidir. hani olurda yanli$likla yanagindan makas falan alirsan acilen o eli yikaman lazim yoksa cilt kanseri olursun neme lazim. gozlere diyecek bir $ey bulamiyorum zaten. allahtan bulent ersoy da buna benzer bir makyaj teknigi uyguluyor yoksa daha cok gormeye devam edilirdi bu tipler. yine de bazilarina yaki$iyor be karde$im!
"tiki kızsan bu makyajı yapcan abi" dedirten durum ve kesinlikle podsuz kızların makyajı.
kızların tuğlaları hep aynı firmadan aldığını düşündüren olay.
(bkz: yüzün kiremit rengi olması)
güncel Önemli Başlıklar