bugün

an itibiyle show tvde beşiktaşla el sıkıştığı söylenen fransız yıldız
(bkz: yok artık kobe bryant)
beşiktaş ile el sıkıştığı söylenen oyuncu, el sıkışma olayı muhtemelen şöyle gelişmiştir;
- merhaba ben henry, thierry henry..
- ben de beşiktaş, jimnastik kulübü beşiktaş, memnun oldum.
Bir futbolcunun sahip olmayı hayal ettiği tüm kupalara sahip olan futbolcu.

(bkz: Dünya Kupası)

(bkz: Avrupa Kupası)

(bkz: Konfederasyon Kupası)

(bkz: Şampiyonlar Ligi)

(bkz: La Liga)

(bkz: Premier Lig)

Edit: Konfederasyon kupasını unutmuşum, teşekkürler black devil.
allahina gurban...hem yetenekli hem mutevazi hem full karizma efsaneler hep mi fransadan cikar be..zidane'dan bosalan yasayan efsanevi fransiz koltuguna coktan oturmustur. tigana, platini, cantona, ginola, zidane, henry... bazilari somurgede olsa fransiz arkadas.
c'est magnifique...
ibrahimovicin pasini gole cevirmeliydim demistir kendisi, ibo'ya kirgin falan degildir yani.
aktif futbol oynayan oyuncular arasındaki en estetik oyuncudur. saniyede hızlanan ve yine saniyede yavaşlayan, iki adım açılarak frikik kullanan, topa vuruşları ve çalımları enteresan olan bir tuhaf adam.
geçtiğimiz günlerde emirates stadyumunda arsenal maçını izleyen ve tüm stad tarafından ayakta alkışlanan futbolcu.
kendisi gitse bile sevgisi kalmıştır.
son vuruş ustası. gol attıktan sonraki asil hali bile yeter.
18 kasım 2009 fransa irlanda cumhuriyeti maçında belki de futbolu bırakmadan önce gidebileceği son dünya kupası'nı kaçırmamak için ne gerekiyorsa onu yapmıştır. kazanmak istiyorsanız ellerinizi kirletmeniz gerekir.
elini, kolunu bol bol kullanarak attığı gol ile irlanda milli takımı oyuncularının ve irlanda halkının dünya kupası umutlarını "çalmış" olan futbolcu...
7 ay öncesine gidelim:
(bkz: thierry henry/#5008312)

karaktersiz, emek hırsızı...

sahtekarlığıyla takımının lehine çevirdiği maçın bitiminde utanıp sessiz sedasız soyunma odasına gideceği yerde hala 32 diş sırıtarak eğlenebilen ve kanımca dünya futbol izleyicilerinin tamamından bu gece ağır küfürler yiyen sahne sanatçısı, en azından benim bütün keyfimi kaçırmıştır. futbol sadece iyi şut çekmekten ibaret değildir evlat. çıkar bunların acısı bir yerlerde...
tanrı'nın elini 2009 yılına uyarlamıs futbolcu..
entelektüel ve muhteşem bir futbolcudur. hatta izlediğim en iyi forvettir. hala futbolla kişiliği karıştıranlar varsa, maradona tanrı'nın elini atarken neredeydiniz? öyle ya, maradona atınca efsane bir gol, henry atınca tü kaka.

fransa burdan gidip de dünya kupası şampiyonu olursa muhtemelen henry'nin attığı gol isa'nın eli olarak geçecektir.
hala 10 sene öncesi kadrosuyla, 10 sene öncesinin futbolunu oynayarak finallerde bi sikim yiyemeyecek olan takımın doymuş, artık çirkefliğe, yüzsüzlüğe sarmış forvetidir. ribery de kurtaramaz artık o takımı, ellerine çocuğu alıp geri dönerler.
"tiyeriii hannnriiii" diye telafuz edilince pek bir çoşkun olan futbolcudur. "tiyeri henri" diyince yavşak bir şey canlanıyor gözümde.
bugünkü attırdığı gol için söylenecek tek kelime yakışmadı olan futbolcu. bari sevinmeseydin golden sonra.

http://www.youtube.com/watch?v=4KIqwTNm8ZA
(bkz: tieri anri)
irlanda maçında saygınlığını yitiren forvet.
arif erdem boşuna dememiş " olm henry rahatsız mısın? " diye. ayıptır be henry...

örneğe gel! arif erdem bir, henry iki zaten.
ulan saygınlığını yitiren forvetmiş. golü yeni gördüm, ben de bir olay var sandım.

henry'nin el hareketlerine, bacak hareketlerine bakarsanız %100 olarak refleksif bir şekilde topa el koyduğu görülebilir. %100 hem de.

emin olun sizi arjantin çocukları, maradona ve messi'nin elle attığı gollerden çok daha masumunu attırmıştır arkadaşına. doğru ya, onlar messi ve maradona olduğu için asla eleştirilmezler. şerefsiz ve ahlaksız futbolcu ilan edilmezler. ancak konu bir fransızsa, hele ki henry gibi -haklı olarak- götü kalkık bir oyuncuysa etmediğiniz lafı bırakmazsınız.

bana hikaye anlatmayın arjantin sevdalıları. arjantinli yıldızlarınız henry ve ronaldo'nun yanında azılı birer suçlu olurlar. o yüzden susun ve hakem hatasından yakının. hiç kimse takımını bir üst tura taşıyan gol elden geldi diye "abi elle elledim." diye hakeme koşmaz, koşamaz. sahada linç ederler adamı. isterse allahın oğlu olsun farketmez.
eğer golden sonra hakemi golü elle attığı yönünde uyarmış olsaydı, bugün kendisini tüm zamanların futbol efsaneleri arasında anıyor olacaktık. oysa henry sıradan bir zaferi tercih etti.
bu sanırım tamamen futbolcunun sevilip sevilmemesiyle alakalı bir durum.

şimdi maradona yıllar yıllar önce aynı şekilde bir gol atmıştı malumunuz, asist de değil gol. ancak buradan durup baktığımızda maradona sevgimiz yaptığı karaktersizliği örtmekte. ancak hem uludağ sözlükte hem de diğer sözlüklerde bakıyorum thierry henry'e nefret kusuluyor: "emek hırsızı", "hırsız", "ümit terminatörü", "şerefsiz", "ahlaksız", "etik yoksunu cibiliyetsiz" falan daha gider.

aga bence siz henry'i sevmiyorsunuz, yoksa aynı hareketi maradona ya da arda falan yaptığında gülüyorsunuz/gülersiniz. yalnız söyliyim buna ikiyüzlülük deniyor camiların bir çoğunda.

karar verin artık; ya herro ya merro.
helali hoş olsun attırdığı gol. o topa dokunduğu eli de hala daha futbol hakemliğinde teknolojiye karşı olanların götüne girsin.
ne spor ahlakından ne de iş ahlakından zerre nasiplenmemiş, son kullanma tarihi geçen emekli golcü. insan gözden düşünce böyle boka sarıyor işte, yazık!
ahlaksız emek hırsızı. adamlar zaten güçsüz ve sen onları ancak böyle eleyebiliyorsun. tarihe geçebilir gönüllerde taht kurabilirdin ama sen kolayı seçtin.

pes'te barcelona'dan göndericem, seni artık takımımda istemiyorum dostum.
irlanda'ya yazık etti.ne istedin lan adamlardan,ne yapmışlardı sana.