bugün

iago ve gai assulin ile birlikte barcelona altyapısının önümüzdeki senelerde dünyaya sunacağı süper yıldızlardan birisi.

giovani dos santos ve bojan krkic ikilisinin rüzgar dinmeden piyasaya çıkıp ortalığı birbirine katması muhtemel 5-6 altyapı oyuncusundan belki de en çok dikkat çekenidir.
Barcelona B'de oynayan küçük Dani Alves...
11 nisan 1991 doğumlu barcelona oyuncusu. bu veledin babası da topçuydu. 1994 dünya kupası brezilya kadrosunda yer alan * mazinho nun oğludur alcantara. birkaç hafta önce iç saha maçlarından birinde 90 dakika oynadı. yumuşacık bilekleri var bununda. 1-2 sene sonra bu da çıkar piyasaya.
babası mazinho hakkında şöyle demiştir:

- barcelona nın elinde thiago dururken fabregas ı transfer etme çabasını anlayamıyorum.
barcelona futbolcu üretim fabrikasının çıkardığı son model topçu.
isviçre'yle oynanan u21 avrupa şampiyonası finalinde 35-40 metreden kaleci sommer'e deli divane bir aşırtma gol yolladı bu muhterem ve 1995 kupa galipleri kupası finalinde nayim'in seaman'ı 45 metreden kalenin içine soktuğu golden sonra bir final maçında görülmüş en kafası güzel gollerden birini kaydetti. bu gol resmen şampiyonluğu perçinleyen goldü ve bu acayip golle ve galibiyetle rakiplerinden* bir nebze 2010 dünya kupası grup maçında abilerinin aldığı yenilginin intikamını aldılar. huzur içinde yat paul...
(bkz: #12575248)
muhteşem bir yetenek. futbol oynarken bu eleman için yaşamda futbol topundan başka hiçbir şey olmadığı görebilmek çok basit. geleceğin en büyük futbolcularından biri olacağı kabak gibi belli olan bu adamı henüz izlemeye başlamamış biri hemen yaptığı hatadan dönmelidir.
11 nisan 1991 doğumlu fc barcelona'lı genç yetenek. en son audi cup 2011 finalinde bayern munich'e attığı golle dikkat çekti.

görsel
Bu senenin en büyük star adayı.
ilk önce u21 de ispanya yı şampiyon yaptı. Finaldeki golü görülmeye değerdi.
Daha sonra audi cup ta bayern munich e 2, internacionel 1 gol attı.
Dün akşamda Manchester United e golünü attı.
2012 yılının en çok konuşulacak isimlerinden biri olacak.
bunları geliştirmiyor bence barcelona, üretiyor bir yerde.

alt yapı ve antrenman sahalarının altında büyük tıbbi deneyler ve yetenek kopyalama deneyleri yapılıyor diye düşünüyorum. büyük büyük laboratuvarları var bu takımın lan. iddia ediyorum.
4 gün önce bayern münih'e attığı golün aynısını manchester'e da atmıştır.toplara mükemmel faso veren ve ayağına bu kadar hakim bir genç uzun yıllardan görmemiştim.bana göre barcelona yeni bir xavi daha kazanmıştır ve total futbolun etkisi uzun sürecek gibi.
4 numaralı forma ne de yakışmış kendisine.

http://www.google.com.tr/...&biw=1366&bih=643
yakın zamanda coşturması muhtemel olan barçalı futbolcu.

(bkz: reserved)
oynadığı mevkide bulunan yıldız fazlalığını görünce, akıllara ' galatasaray ' ve ' kiralama sözleşmesi 'ni getiren genç yetenek.
hazırlık maçlarında gösterdiği yüksek performans sonucu ispanya milli takımına çağrılan 20 yaşındaki yetenekli futbolcu.
sezon başındaki hazırlık maçlarında 4 numaralı formayı giyse de , francesc fabregas ın transferi gerçekleştikten sonra 11 numaralı formayı giymeye başlamıştır.
mükemmel futbolcu olacağı gerçek. bir altyapı eseri daha. kendini biraz daha geliştirirse 2 sezon sonra xavi-iniesta karışımı barcelonadan çıkmış olacak.

http://www.youtube.com/watch?v=ggdlU1f_qvI
ön libero oyuncusu geleceğin xavisi iniestası.
manchester united'ın transfer etmiş olduğu futbolcu.
bayern'in sistemine uymayan futbolcu. gereksiz transfer olur. bu adam bu takımı yakacak. evet.
resmen bayern ile anlaşan futbolcu. bonservisi 25 milyon euro. evet.
Schweinsteiger , martinez , kroos , götze , gustavo gibi oyuncuların arasında forma kapmaya çalışacak yeni bayern futbolcusu.
guardialo'dan tokat yemiş. guardiola bayern münchen'in başında olmasa acaba gelir miydi bu takıma orası muamma.

http://www.youtube.com/watch?v=vY075-EJqqE
Bazen Schweinsteiger i bazen toni kroos u kesen orta saha oyuncusu. Bu nasıl bir torpil lan.