1. 1.
  (bkz: magius)
  ... osmanthegral
 2. 2.
  bir tarot kartı.

  hellblazer'ın 40. sayısı. öykü john constantine yerine ikizi the golden boy'un hayatta kaldığı bir paralel evrende geçer. the magus olarak anılan ikiz çok başarılı olmuştur, john constantine'in istediği her şeyi elde etmiştir fakat ömrünün sonuna gelmiştir. tıpkı john constatine'in sürekli ölen ikizini düşünmesi gibi the golden boy da ölü ikiziyle hesaplaşmak istemektedir. sonunda john constantine (the sickly boy) ve the magus karşılaşırlar. birbirlerini bağışlarlar ve john constantine'in ikizi ile olan sorunları böylece çözülür. the magus özel sayı olduğu için diğer sayılardan daha uzundur, hellblazer evreniyle ve john constantine'in atalarıyla ilgili önemli bilgiler içerir.
  ... gokte atam han ulgen
 3. 3.
  (bkz: simon magus)
  (bkz: magic)
  ... vanilla sky
 4. 4.
  john fowles kitabı. türkçeye büyücü olarak çevrilmiştir. iyi kitaptır lakin yoğun olduğunuz bir dönemde başlamamanızı tavsiye ederim.

  ayrıca;

  'Utram bibis? Aquam an undam?'
  1 ... klaus
 5. 5.
  --spoiler--

  Zengin bir oç ve 3-5 yavşak psikoloğun bir araya gelerek seçtikleri kişilerin duygularıyla psikolojik deney adı altında oynayıp "denek"lerin kişliklerinde bozukluk arayıp sonunda da çok matah bir şey söylüyormuş gibi buldukları bu sözde bozuklukları çocukluk travması, igdiş edilme korkusu, sütten kesilme, baba otoritesi gibi tırıvırı şeylere bağlayarak egolarını tatmin etmelerini konu alan roman.

  --spoiler--

  Tanrı oyunuymuş, sikerim tanrınızı sizin.
  ... whatever it takes