1. 1.
  ejderha mızrağı serisindeki usta büyücü.Humanın arkadaşıdır.her renk robe giyer.Kimseyi takmaz.Solamniya şovalyelerinin tek saygı duyduğu büyücüdür.Özel güçler verdiği asası vardır.
  (bkz: staff of magius)
  ... osmanthegral
 2. 2.
  4. nesil uuser. *
  2 ... crazy
 3. 3.
  ejderha mızragı serisinde richard knack in yazdıgı huma destanı adlı kitapta tam olarak kim oldugunu ogrendigimiz buyucu. ilk olarak siyah cubbe sonra kırmızı cubbe en sonda beyaz cubbeyi giymistir. her buyucu gibi egoist dusunce ve davranısları olmasına ragmen olumunde humayı satmamıs ve iskence ile oldurulmustur.
  1 -2 ... magius
 4. 4.
  akdeniz üniversitesinde tıp kastıran, kıvırcık bünye. olbia kültür merkeziinde bulunan simitçide şanımı yürütütecek olan kişi.
  ... fasafiso
 5. 5.
  çocukluğumun büyük kısmında yaz aylarımın vazgeçilmez elemanı... etkili eleman... böyle tıpçılar olduğu sürece benide türk hekimlerine emanet edin
  ... ucamayanmemeli
 6. 6.
  ingiliz yazar John Fowles'ın 1950li yıllarda yazmaya başladığı, 1966 ve 1777'de olmak üzere iki versiyon halinde yayınladığı, modern psikanaliz ve mistik felsefe öğelerini ustaca harmanlamış bir başyapıt. (bkz: The Magus/Büyücü) 20. yüzyıl edebiyatının mihenk taşlarından biri. Son çevirisi Ayrıntı Yayınları tarafından piyasaya sürüldü.
  1 ... beatrice lea
 7. 7.
  21.yy da hala daha utanmadan arlanmadan yalanla dolanla kürt acıtasyonu yapan, türkiye'nin her yerinde mafyalaşmış; kaçak elektrik,su vs kullanımında dünya çapında aşmış, kendilerinden çıkan terör örgütüne çözüm üretememiş bir güruhu melek gibi gösteren yazar.

  büyük ihtimalle kürt ve bölücü örgüt sempatizanı yazar.
  2 -2 ... spiritus sancti
 8. 8.
  bir klon sozluk olan iu sozlukteki eski admin. kendini uçurduktan sonra uludağda yazmaya başlamıştır. değerimi bilin lan.*
  2 -3 ... magius
 9. 9.
  şahsen değerini bildiğim, iyi ve görüşlerine katıldığım bir yazar arkadaşım.
  1 -1 ... oneqeno
 10. 10.
  john fowles'ın basyapıtı. bir polisiye romanın verdiği gerilim ve heyecanın çok daha fazlasını inanılmaz bir anlatımla vermeyi başarıyor kitap.

  ayrıca okuduktan sonra bakmakta yarar var (bkz: tempest)
  ... journeytotheendofthenight