1. 1.
  2005 yapımı başrollerinde sean penn ile nicole kidmanın paylaştığı drama/macera filmi.
  2 ... berbay
 2. 2.
  (bkz: çevirmen)
  1 ... berbay
 3. 3.
  sydney pollack'ın yönetmenliğini üstlendiği başrollerini sean penn ve nicole kıdman'ın paylaştığı politik gerilim tadında 2005 yapımı bir filmdir.
  2 -1 ... cuidarte
 4. 4.
  sydney pollack'ın çektiği en iyi film.sean penn ve nicole kidman'ın iyi oyunculuklarıyla göz kamaştırdıkları film.
  4 ... postmortem
 5. 5.
  birleşmiş milletler de üst düzey bir görevde bulunan nicole kidman ın canlandırdığı karaktere bilinmeyen karizmatik bir düşman tarafından tehdit edilmeye başlanır,sean penn in canlandırdığı karakter de onu korumaya ve olayı çözmeye gelir,olaylar gelişir...
  2 -1 ... disco inferno
 6. 6.
  "The truth needs no translation" -gerçek, tercüme gerektirmez- mottolu bir film. Sean Penn -bence- fildeki aksiyonu kaldırabilecek yetenekte olmasına kar$ın Nicole Kidman'a eküri olamayacak bir fiziksel görüntü sergilemekte.

  nedense bu yönüyle bende 1999 yılında çekilmi$ stigmata'yı anımsattı. Konsept olarak ikisi de genç, güzel bir bayan ve ona e$lik eden olgun, pörsüyeyazmı$ -pörsümek- bir erkek. (Gabriel Byrne 1950 doğumlu; Patricia Arquette 1968li)

  bu nedenle bu film bir anlamda da tamer karadağlı için bir umut ı$ığı niteliğinde.

  konusu için;
  --spoiler--
  amerika birle$ik devletleri bir ajanını, $ans eseri gizli konu$malarda geçen bir suikast enformasyonuna eri$mi$ bir çevirmeni denetlemek üzerine görevlendirilir.
  --spoiler--
  2 -1 ... all rights reserved
 7. 7.
  Etrafımızdaki silah sesleri duymamızı zorlaştırıyor
  Ama insan sesi diğer seslerden çok daha farklı
  öyle bir seski diğer herşeyi içine gömüyor
  hatta bağırmıyorken bile
  hatta sadece fısıltıyken bile
  en küçük fısıltı bile orduların sesini bastırıyor

  çünkü GERÇEĞi anlatır.

  Orginali:
  Zuwanie: [reading from the dedication of a book he wrote decades earlier] THE GUNFIRE AROUND us makes it hard to hear. But the human voice is different from other sounds. It can be heard over noises that bury everything else. Even when it's not shouting. Even when it's just a whisper. Even the lowest whisper can be heard - -over armies... when it's telling the truth.

  (bkz: http://www.imdb.com/title/tt0373926/quotes)
  2 ... honest
 8. 8.
  son sahnelerinden biri olan zuwanie yle nicole kidman in bulusmasindaki yuz hali muhtesem olan filmdir.defalarca izlenesidir.
  1 ... karakuzusu
 9. 9.
  Birleşmiş Milletler'in içinde yaşanan politik entrikaları ve ihanetleri ortaya çıkaran ve gözler önüne seren bir çevirmen olan Silvia Broome suikast tehditleri almaya başlar. Bu çevirmeni korumak ve onu suikastlere karşı savunma görevi de bir FBI ajanı olan Tobin Keller'a verilir. Öte yandan, çevirmeni korumakla görevlendirilen federal ajan Tobin Keller, genç kadının bildiklerini tümüyle söylememiş olabileceğinden kuşkulanmaktadır.
  Silvia ile Tobin hayata farklı pencerelerden bakmaktadır. Birleşmiş Milletler çevirmeni olan Silvia sözcüklerin gücüne ve kutsallığına inanır. Buna karşılık Tobin ise bir gizli servis ajanı olduğu için insanların söylediği sözlere aldırmadan sadece davranışlarını okumak gerektiğini düşünür. Güç dengesinin yeniden kurulması için doğru yerde, doğru zamanda tek bir fısıltı yeterli olacaktır.
  2 ... linka
 10. 10.
  film.

  nicole ile sean'in bi' türlü olaya giremediği film.

  aslında egemen güçlerin politikalarına destek verdiğine yönelik mesajları çıkarmak çok da zor değil filmden.
  2 -1 ... yasakani