1. 1.
  stigmata filminde canlandırdığı peder andrew kiernan rolüyle hatırlanan irlandalı aktör.
  ... legend of the stranger
 2. 2.
  olağan şüpheliler (1995) ve hayalet gemi (2002) filmlerinde de oynamış, iyi bir karakter oyuncusudur. karizmanın ta kendisidir. ayrıca ellen barkin'in de eski kocasıdır.
  3 ... peytonpeyton
 3. 3.
  1950 irlanda dublin doğumlu, hafif geçkin ama yakışıklı ve karizmatik aktör. similla's sense of snow, usual suspects, ve stigmata gibi filmlerde oynamıştır.
  1 ... fata morgana
 4. 4.
  the usual suspectsi izlerken nedense bana sean penn'i anımsatan aktör.
  ... gelecegin bi yuzyil sonrasi
 5. 5.
  çok iyi bir aktördür. hollywood´un nedense o kadar da ön plana sürülmemiş büyük aktörlerindendir. usual suspect teki dean keaton´dır byrne...bence gerçek bir değerdir. şu an başrollerinde oynamakta olduğu ve psikolog paul weston rolünü , başrolünü, üstlendiği "in treatment" dizisi de, bilinen pekçok diziden daha ilginç ,daha intelligent ve gabriel byrne´ın ne kadar büyük bir oyuncu olduğunu , kendisine birkez daha hayran olmamıza sebep olmuştur. doğrudur, gerçek oyuncu, öyle "conan" gibi kas yığını olmak zorunda değildir. ya da bağıra bağıra tirad atmak... byrne bu dizide bir oyuncunun oynayabileceği en zor rollerden birisini oynamaktadır...bir psikoloğu...yani "dinlemeyi"...konuşan değildir gabriel byrne burada...dinleyen ve soru sorandır. ve bu işi ne kadar da güzel yapmaktadır.

  gabriel byrne irlandalıdır. çok az filmini biliriz. ve iyi ki , diyoruz, iyi ki in treatment dizisi var, da biz gabriel ´i "hastasını dinlerken" izleyebiliyor, "ne kadar sakinsiniz doktor weston" diyebiliyoruz...
  ... paganviodio
 6. 6.
  bundan önceki entry´i de benim yazdığımı anladığım, ve o andan beri de sözlükte hiçbir kimsenin "kaydetmediği" bir büyük adam, gerçek bir aktör gabriel byrne...

  paul weston, "in treatment" dizisini mutlaka izleyiniz. hatta orijinalinde izleyiniz. izleyebilecek kadar ingilizceniz yoksa, oturup bu diziyi izleyebilmek için , ingilizce öğreniniz. oradaki konular, kişiler ve o unutulmaz "paul weston" karakterini anladığınız an çektiğiniz bütün zahmetlere değdiğini anlayacaksınız. sadece bu kadar söyleyeyim.

  oynanabilinecek en zor rollerden biridir, koltukta oturan psikoloğu oynamak.

  bir de şu öğrendiğim bilgiyi sözlük yazarıyla paylaşmaktan kendimi alamıyorum ; gabriel bryne aslında pastor, yani rahip olmak istemiş. ve rahipler okuluna bile gitmiş. ve seksüel manada tecavüze uğramış. ve bu dizide oynamayı kabul etmesinin sebeplerinden birisi de buymuş - kaynak bilimum alman gazeteleri mesela http://www.sueddeutsche.de

  gabriel, kıyıda köşede "nadas"a bırakılmış çok büyük bir aktördür. bazıları için belki "birkaç numara" büyüktür... bir stallone gibi, ya da chuck norris gibi action hero diildir gabriel...ama oyuncudur be abi..salt, gerçek mana da oyuncu hem de...e sinemacılık da bununla ölçülmüyor mu?...her adam "brad pitt" olmak zorunda mı?...gabriel olunca olmuyor mu?... e olmuyor ki bak, gabriel belki de hiçbir zaman bir "efsane" olamayacak. böyle bizim gibi bikaç hayranından başka kendisini takdir eden adam olmayacak. yazık...çok yazık hem de...

  in treatment dizisinin baş aktörü gabriel byrne´ı lütfen izleyiniz. dizinin kendisi bir muamma olduğu gibi, gabriel´in orada çıkardığı oyunculuk da başka bir muammadır.
  1 ... paganviodio
 7. 7.
  vikings dizisinde karizma bir rolle arzı endam eden tecrübeli aktör. gerçi bir nevi tutucu ve kıl roldedir, ama yine de karizmayı konuşturmaktadır.
  ... usualsuspects