bugün

büyüleyici olarak nitelenebilecek,daha iyi bir son bulunamayacak filmlerdendir.. *
bir ara (bkz: the prestige) aklıma gelmedi değil ama bu filmin sonunu gördükten sonra "ne diyorsun be!" dedim kendime..
bir daha izletirir kendini..*
çok da etki bırakmayan, iyi oyuncu, vasat filmi.
gercekte insanrın gerceküstü, mucize olarak degerlendirdigi olayların aslında mantıkla acıklanabilecegini acıklayan, amacları(askı) ugruna insanların en zaaf yönü olan dogaüstü olaylardan yararlanan bir sihirbazın öyküsüdür. düsünüldügünde, öteden beri dünyada olan biten bir cok kavramı net anlayabilecegimiz bi film.
içerik olarak mükemmel, kurgu olarak vasat, izleyicilerin filmin sonunda bir çok sorusunu yanıtsız bırakan edward norton'un baş rolünü aldığı seyredilesi bir film.
scar symmetry'nin mükemmel pitch black progress albümünün adama balyoz gibi çarpan açılış şarkısı.
tam olarak anlamak için birden fazla izlenmesi gereken harika film.
viyana`da çekilen eşsiz filmlerden biridir. izlenmelidir.
the prestige filminden sonra izlemek istediğim; fakat bir türlü kısmet olmayan, geç de olsa bitirdiğim, mükemmel bir sona sahip harika film. oyunculuklar gerçekten güzel.
film olanı da şahanedir, lakin bu entry'mde scar symmetry şarkısı olan the illusionist bu satırları yazma sebebimdir. sanırım son zamanlarda bu kadar güzel şarkı az dinlemişimdir. nakaratına hasta olmayacak insan bizden değildir, o kadarını diyeyim.

bir de klibi var bu şarkının: http://www.youtube.com/watch?v=sASIc6MIsYQ
radio-friendly vurucu nakaratıyla tekrar tekrar dinlenesi bir şaheser. scar symmetry.
edward norton ın resmen döktürdüğü filmdir .

(bkz: eisenheim)
sylvain chomet'nin 2010 yapımı animasyon filmi. 35mm, renkli, 90dk.

belleville'de randevu animasyon filmini yapanlar yapmış, daha ne diyim...

ha, bi de yarın filmekimi'nde gösterilecek.
bu cuma vizyona giricek ticari sinemalarda, kaçırmayın.
edward norton'a hayran olduğum filmdir. senaryosuna da yıldızlı çiçekli böcekli bir aferin!
Çekilmiş en orijinal senaryolu ve en iyi oyunculuk performasına sahip 100 filmden biridir.*
mükemmel kelimesini tam olarak karşılayabilen, süper düşünülmüş bir edward norton filmi.
senaristliğini ve yönetmenliğini neil burger ın yaptığı, başrolünde edward norton ın yer aldığı kesinlikle ve kesinlikle izlenilmesi gereken harika bir film. defalarca izlemiş olmama rağmen bu akşam yeniden izlemek istedim ve aynı heyecanla izledim bir solukta. senaryo, kurgu ve tabi ki edward norton hepsi harika. ayrıca demeden geçemeyeceğim filmdeki sakalıyla daha bir tatlı olmuş edward norton sanki. *
sonunu tahmin etmiştim diyenlere siktir ordan dedirtebilecek film. kimse filmin sonunu son 10 dk sına kadar tahmin edemez.

sonuç olarak güzel bir edward norton filmi.
ömrümde izlediğim en kreatif ve duygusal yapıtlardan biri ve aşkı ,sınıf farklılıklarını,acıyı iliklerimize kadar hissettiren bir klasik.
edward norton'un harbi oyunculuk sergilediği film. aşkı da güzel anlatmıştır.
çerezlik bir film. Ne kadar fos bir yapım olduğu bunca yıl hakkında girilmiş 3 sayfacık entryden anlaşılabilir. Bunu bile beğenenler var işte.
başarısız film, izlemeyen birşey kaybetmez. the prestige ile mukayese bile edilemez.
Mükemmel bir edward norton filmi. Filmin sonunda ise dumur olmamak imkansızdır. Ayrıca norton fight club'ta ki tiplemesine oranla çok daha olgun gözükmektedir.
izlerken filmden çok sıkılmıştım ama sanata ve emeğe saygıya hürmeten sonuna kadar izledim ve sonu beni gerçekten çok şaşırttı. En azından kurgusunu beğendiğim edward norton filmi.
bilmemkaçıncı kez izlediğim ve muhtemelen defalarca daha izleyeceğim filmdir.