bugün

entry'ler (117)

victoria azarenka

An itibariyle kerber ile muhteşem bir oyun çıkaran tenisçi. heyecan dorukta, nefesimi tuttum resmen.

the flowers of war

1937 yılında japonların çinlilere yaptığı katliamı anlatan bir film. Filmin gerçekçiliği ve oyunculuklar o kadar net ki kesinlikle izlenmesi gereken bir yapıt.

atatürk ün ayaklarının altını öperim

Atatürk'e saygım sonsuzdur lakin atatürk'ü tanrılaştırana da atatürk'ü aşağılayana da karşıyım dediğim bir başlık.

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

Bir harmanım bu akşam- fikret kızılok.

ıq seviyesi ayakkabı numarasıyla aynı yazarlar

Tek hücreli bir amip olan yazardır. burada fazla olması can sıkar.

ak parti döneminde kadın cinayetlerinin artması

Ak parti kamuya başörtü soktu diye övüneceğinize bu gerçekleri görün artık dedirten başlık. tek getirisi buysa eğer götürülerinin saymakla bitmezlerinden bir tanesi işte.

not: kesinlikle başörtü karşıtı değilim. zaten ak partinin yaptığı tek iyi şey bu.

ak parti döneminde hırsızlığın azalması

Aksine artmıştır efendim lakin medya sağolsun bunu vatandaşa yansıtmamaktadır. Mesela şuan doğu bizim bildiğimizden daha da kötü durumda olmasına rağmen medya bunun üstünü çok güzel kapatmaktadır.

uludağ sözlük zeki müren hayranları birliği

Sanat müziğinin eşsiz güzelliğinden zevk alan birliktir.

siyasi içeriklerden midesi bulanan sade vatandaş

Aynı zamanda Sürekli ayrım yapan ırkçı insanların söylemlerinden de bıkmış bir vatandaştır.

yazarların uğraştıkları sanat dalları

drama, resim.

shakespeare den alıntılar

"Baş kaldıranlar geldi. Ey kanlı tasarı!
Gece, bütün kötülükler kol gezerken bile,
Göstermekten utanıyor musun
Ölüm yüklü kaşını gözünü? Ya gündüz,
Gündüz nerede bulacaksın öyleyse
Canavar suratını
Saklayacak kadar karanlık bir mağara?
Boşuna arama, ey ihanet! Sakla kendini
Güler yüz, tatlı sözler arkasında;
Yoksa en derin Gayya kuyuları bile
Saklayamaz seni kuşkunun gözlerinden. "

15 dakika hoca gelmeyince dersin düştüğü efsanesi

ilk 20 dk hoca gelmeyince dersin düştüğünü sanan öğrenci sınıfı terk eder ve öğrenci çıktıktan birkaç dakika sonra gelen hoca dersi işler. inanmayın yanlış bir efsanedir.

sigortalı olmayanlara ayda 213 tl ödeme dayatması

insanları yollamanın başka bir versiyonudur bu. işsizlik sorununu çok iyi çözmüşler gibi bide utanmadan böyle saçma sapan bir kanun ortaya atıyorlar. aslında bunlara değil, bunları başımıza musallat edenlere sövmek lazım. "bu kadar mı körsünüz?" diye isyan etmemi sağlayan durum.

köpeğe korktuğunu belli etmezsen ısırmaz

Köpekten korktuğun zaman insan adrenalin salgısı salgılar ve köpek bu salgının kokusunu algılar. O yüzden korkmadan yanından geçtiğinizde pekala bir şey olmaz. her seferinde yaptığım şeydir neticede.

mrlucky

Maksat başlık açmak olsun diye başlık açan yazar.

(bkz: saçma başlıklar yüzünden sözlükten soğumak)

neşet ertaş

bugün ölümüyle bizleri üzen büyük insan.

kadınla erkeğin farkı

Erkekler kadınlardan daha zekidir fakat kadınlar zekalarını kullanmasını iyi bilir, erkekler ise bunu beceremez.

rammstein

2 sene önce istanbul'a gelen ve benim konserine çok isteyip gidemediğim grup.

keşke ben yazmış olsaydım denilen kitaplar

Zülfü livaneli-serenad.

Özellikle maximilian ve nadia'nın hikayesini yazmayı çok isterdim dediğim kitap.

çocukken yapılan salaklıklar

Efendim ben hatırlamıyorum ama annemin anlattığına göre bir gün abim ile beraber salonun ortasına ateş yakmışız. üstüne bide ateşin kenarında halay çekmişiz ki görün şu çocuk aklını. heralde kendimizi kızılderili falan sandık.