bugün

iron maiden'in killers albümünün introsu. Steve Harris abinin bir harikasi, Wrathchild'a baglanisi süperdir.
parti içi seçim süreçlerinde bile ne gibi çıkar ilişkilerinin döndüğünü, zeki, ahlaklı ve idealist gibi görünen amerikan siyasetçilerinin arkasında nasılda sağlam danışmanlar ordusunun olduğunu gösteren, ryan goslingin altından başarıyla kalktığı bir george clooney filmi.

filmin içinde geçen önemsiz diyaloglar bile bence hepimizin hayatında şöyle bir oturup biraz düşündüğümüz konulardan oluşmakta.

george clooney ve sean penn den başka hollywoodda siyasi tarzda filmlerin çekilmemesi düşündürücü. michael moore var ama onunkiler belgesel daha çok.
Ryan Gosling'in başrolünde olduğu siyasi/dram film.

filmin ilk karesinde ki Ryan Gosling'in son karesinde ki Ryan Gosling'e nasıl dönüştüğünü anlatan*,bu yılın oscar'ı coşturacağına inandığım film.
hayatımda böyle sikko film izlemedim. izlemeyin hayatınızdan iki saat kaybetmeyin.
--spoiler--
"kimse stajyer sikmemelidir" mesajını veren film.
--spoiler--
sikko filan değildir bilakis güzel bir filmdir. lakin bu filmden beklentine göre değişebilir bu durum. eğlenmek veya bir aksiyon görmek amacıyla izliyorsan hiç izleme derim. bu bir politik film. siyasi arenada ne gibi kirli işler dönüyor bunları gösteren bir film. ayrıca Ryan Gosling'in oyunculuğunun her geçen gün daha da büyüdüğünü söylemeden geçemeyeceğim.
an itibari ile torente düşmüş türkçe altyazısı çıkmıştır. hemen izleyin.
ryan gosling'in coştuğu filmdir. beklediğimize değmiştir.
demokratlar ve cumhuriyetçiler arasında geçen seçim yarışını,seçim detayına girmeden, rakip başkan adayıyla ilgili bilgileri sadece paul giamatti üzerinden döndüren,son kısımları biraz oldu bittiye getirerek yazılmış bir senaryoya sahip filmdir.

yakın zamanda bu tarz bir film izlemediğim için pek sıkılmadım, ama aksi bir durumda film sıradanlaşabilirdi.

7/10.
george clooney'nin yazıp yönettiği, 2011 yapımı politik bir film. filmin en büyük olayı kesinlikle oyuncularıydı. son dönemin en iyi aktörlerinden ryan gosling ve amerikan sinemasının en iyi ve en sağlam karakter oyuncularından philip seymour hoffman ve paul giamatti'yi beraber oynatması bile filmi bir yere getiriyor. konu olarak başkanlık seçiminden çok bir adamın politika içinde kendi normlarına bile ters düşerek değişimini ve tabiri caizse kendinden vazgeçişini anlatıyor. ve bunu da inanılmaz derecede akıcı bir şekilde yapıyor. yer yer klişeler olsa da politikanın, entrikalarını ve pisliklerini göstermesi açısından büyük cesaret isteyen bir yapım. 2011'in akılda kalıcı ve güzel filmlerinden biri.

puanım: 7.3
george clooney'nin yazdığı ve yönettiği diğer filmler gibi mesaj kaygısı taşıyan, bir türlü akmak bilmeyen ve hiçbir sonuca bağlanmayan bir film. ikinci yarısında biraz kıpırdar gibi olmuş ama onu bile becerememiştir. holivud'un göbeğindeki bir adam nasıl oluyor da bu kadar bağımsız sinemacı takılıyor anlamıyorum.
bok gibi film afedersin.
siyasi etmenlerden çok insani ilişkilere değinen, sonu olmamış denilebilecek bir film işte. vasat bir yapım. insan nedense george clooney den daha çok şey bekliyor ama bir dahaki sefere.
fena bir film değil. ancak vasatın da çok üzerine çıkan bir yapım olduğunu söyleyemeyiz. özellikle türün ilgililerine kendini baştan sonuna kadar izlettirir. iyi oyuncular da filmin bir artısı.

ancak "hadi bakalım, bu kez bize başkanlık seçimlerinin hangi pisliklerini gösterecekler" sorusunun yanıtından başkaca pek bir şey vermediği gibi sonunun oldu bittiye giterilmesi handikapıyla da film oscar ödül törenlerinden kanımca eli boş dönecektir.

filmi 101 dk'da bitirmek yerine 141 dk'da bitirmeyi tercih etseydi clooney ve sonunu oldu bittiye getirmeseydi kesinlikle daha tatmin edici olurdu. ama türün bir seveni olarak yine de oscar için şans tanımazdım.
evde can sıkıntısında izlenecek filmler kategorisindedir.hatta evde bile izlenmesine gerek yok pek başarılı bir film değil.onun yerine russel crowe'un oynadığı state of play filmini izleyin, o film hiç yoktan daha iyi.
bilinen bir gerçeğin ısıtılıp sahnelenmiş versiyonudur. çok övüldü falan da ekstra övgü alacak birşey görmedim.

--spoiler--
politikacı aday olur. bir terslik meydana gelir ve politikacının doğru olmayan bir seks ilişkisi ortaya çıkar ve olaylar gelişir.
--spoiler--
arch enemy'in black earth adlı albümündeki 1:47 uzunluğundaki bonus track'tir.
çok ahım şahım bir olayı yok lakin clooney abimizin tarzı giderek oturuyor sanki. yönettiği filmlerde özellikle mi ön planda olmak istemiyor bilemedim ama yerli yerinde ve kaliteli bir yapıt olmuş film. saygı duyarım.
george clooney'nin yazıp yönettiği, 2011 yapımı politik dram örneği film.
ryan gosling hayranı olduğumdan her filmini izlemeye özen gösteririm ancak adam yine iyi oynamış!
tam olarak böyle rollerin adamı ryan goslingdir artık! suratında ki o ifade bilmiyorum kaç aktörde var!
yine çok çok başarılıydı..
bu çizgide devam ederse yaşına rağmen, brad, coni dep abilerinden önce oscar'ı alacak gibi geliyor bana.

filme gelince başkanlık yarışı sırasında görünenin arkasında nasıl kirli işlerin döndüğünü,
politikanın arka yüzünü gösteren cesur bir yapım olması açısından, hollywood'un göbeginde olsa da bunu
perdeye yansıtma cesaretine sahip george clooney'i tebrik etmek lazım. oyuncuların hepsi ayrı ayrı iyiydi..
filmde ki tüm gerilimi, stresi ve diger duyguları yaşatıyorlar izleyene adeta..

yazan ve yöneten ünlü aktörün filmde fazla göze batmaması da güzel bir nokta bence. adam kendini
ön planda tutmadan işine bakmış kısaca! biraz bagımsız sinema havası var ama ne kadar hollywood filmi olsa da!
ancak iyi bir anlatımı ve senaryosu olduğu kesin..

filmin bir yerinde ryan'ın oynadığı karakter için "yok artık bu kadar şey de üst üste gelmez" demiştim ki
çok fena u dönüşü yaptı film.. he beklediğim bir finalle bitti mi? hayır. ki zaten bu da filmin tek ve
en büyük kusuruydu..* *

(bkz: izleyin)*
muazzam bir film. politikanın ''içini'' güzel bir yol ile gösteriyor.

ayrıntılı bir inceleme yazarım sonra. bu burada kalsın.
iron maiden ın gaz enstrumantal parçası.
esas kızın bok yoluna gittiği çok da güzel olmayan film.