bugün

hemen dayı olmakla ilgili bir yazı yazmalıyım.

bileklikleri foto için ödünç verirsin artık.yüzüğü de isterim.
ufak çaplı hasetlik krizi yaşadım.

--spoiler--
möö diyince gülüyor mesela evde herkes bu minikoyu güldürmek için möölüyorahdjd.
--spoiler--

ağlıyorum.
(img:#2335544)

Benim teyzemle ilişkim pek iyi değil. Ayda yılda bir görürsem görürüm o yüzden pek bilmiyordum nasıl bir şey olacağını. Kedilerim kadar çok sevebileceğimi düşünmemiştim açıkçası. Hatta doğduğunda sürekli kıyas yapıyordum.
Şimdi patates neredeyse 3 aylık oldu ve ben bir gün bile görmeyince özlüyorum.
Ve cidden güzel bir his.. Sen Doğurmasan da çocuğun var resmen. Cefasını annesi çekiyor sefasını sensjjd. Ben baya sevdim bu müesseseyi. Tek sıkıntı şu ki bağımlı oluyorsunuz sürekli bu bezelyeyi görmek istiyor insan.
Möö diyince gülüyor mesela evde herkes bu minikoyu güldürmek için möölüyorahdjd.
(bkz: teyzen tevfik)
Üniversiteden bir kız arkadaşımın çocuğu olacağını öğrendim.
Evet yani, kesinlikle bu kızı sikmişler.
Bu durumda galiba ben teyze oluyorum.
Çok heyecanlıyım amına koyim hayatımda ilk defa teyze olacağım.
Umarım bana ağır gelmez.
Annemler 9 kardeşler. Annem 2.kardeş. Benim doğumum ile annemin ablası , teyze olmuş.
Bugün yaşadığım mutluluk verici durum.
arkadaşlar, aq ülkesi pedofili sapık doluyken gerçekten sosyal mecralarda ki herkese açık kimseyi tanımadığınız bi yerde neden akrabalarınızı teşhir ediyosunuz? gerçekten düşünmüyor musunuz ya?

silin rica ediyorum. sapık dolu etraf sapıııkkkkkkk. bu ülkede 1 yaşında bebeğe bile tecavüz edildi. saçma sapan iş yapmayın. 2 like uğruna milletin çocuğunu teşhir etmeyin aq.
ana yarısı olmaktır. Şu hayatta hiç kimsenin öz ana yarısı olamayacağım. Arkadaşlarım var da onların yavrularına teyzelik yapabileceğim. Bundan çok daha önemlisi ve güzeli hali hazırda 5 yeğene halalık yapıyor olmak.
önemli bir şey değildir. vasıfsızları mutlu eder.
Hiçbir zaman yaşamayacağım şey.

Neyse ki kuzenler ve arkadaşlarım var.
hicbir zaman olamayacağımı bilerek yaşamak...
teyze değil de en fazla hala olabiliyorum. o da zor asosyal bir kardeşe sahip olduktan sonra.

hep teyzelerimle anlaşırım ben. daha yakın gelirler. teyze olmayı isterdim çok.
6 aylık hamile ablayı ne naz yaptın doğur artık diye sıkıştırmaktır. Ana babasından sonra en çok beni sevicek ulen.
En büyük hayalim olan şey. inşallah büyüyünce ben de teyze olcam.
görsel
Anası saçımla o kadar çok dalga geçmeseydi şimdi saçları bana benzemeyecekti belki.
Anne olmadan anneliğin nasıl bir duygu olduğunu anlamanızı sağlar.
Yiyerim.
Öz olmasa bile mükemmel hissettiren duygudur. Doğduğunda dünyanın en mükemmel şeyine bakıyor gibi onu izlersin, dokunduğunda bir şey olacak korkusuyla uzaktan seversin. Bir bebeğe aşık olursun adeta.
Anne yarısı olmaktır. Dünyalar güzeli bir kız çocuğu teyzesiyim. Eşsiz bir mutluluk, hayatımın en güzel anlarını bile yanında geçirdiğim çileli günlere değişmem. Kendi çocuğum olsa bu kadar sever, sahiplenirdim. Tüm o sevimliliğinin yanında bir de masumluğu yok mu. Yirim valla.

keyfim yok diye bir dilim pasta getirmiş eğer yüzün gülerse sevdiğin meyve suyundan getiririm diyor.*

Önce pastayı mı yeğenimi mi yesem diye düşünüyorum.*
cok güzel bir duygu olsa gerek.
kardesimin erkek olacagini ögrendigimde, bu durumda teyze olamam diye üzülüp aglamistim. 2 teyzeme de cok düskün oldugumdan en büyük hayalim teyze olmakti galiba o zamanlar.
saglik olsun. Biz de hala oluruz.
kendi çocuğun gibi koruyup kollarsın onlara bir şey olsa sanki kendine olmuş gibi hissedersin. yaşları ne olursa olsun gözünde hiç büyümezler.
teyze anne yarısıdır diye boşuna denmemiş.
Hiç tadamayacağım duygu.
Halalıkta iyi ama arada yenge var.
böyle iki tane cadı etrafında dolanır teyze teyze diye falan. görmeyince özlemektir, bulunca yanaklarını öperek aşındırmaktır falan. onlar daha küçükken falan popolarını temizlerdim bende küçüktüm aslında gram iğrenmezdim, annelik nasıl bir duygu fikrim yok ama teyzelik çok güzel sen de gelsene ahah.
bir gün uzun uzun yazarım ,zıt karakterli meleklerimi.
birkaç ay içerisinde güncellenecek olan durum.

dünyaya gelecek farklı bir sesle teyze kelimesini bir kez daha duyacağım. tabii bunun için doğduktan sonra 2 yaşına gelmesi gerekecek.

anlatılmaz yaşanır arkadaşlar, o bağ çok farklı çok muazzam bir bağ.
bir ömür olamayacağım şey. anneme sordum, ben dayı bi de amca olabiliyor muşum
Öpülerek uyandırıldım. Başucuma çizdiği resmi ve aldığı mavi boncuklu bilekliği koyup kaçtı, Pazar günleri uyandırılmaktan nefret ettiğimi bildiğinden. Ama nasıl kızabilirdim ki, şu resmin minnoşluğuna bakın.

görsel

Anneliğin alt sürümüdür teyzelik. Doğuran siz değilsinizdir ama ameliyathane önüne dokuz doğuran sizsiniz. Uykusuz kalan, koynunda uyutan, karnı aç mıdır diye düşünen, yemek yediren, altını değiştiren...

Üstelik tüm bunları yaşamaya, anneliği hissetmeye, küçük kadın olmaya başladığım yaş 10 idi. Yering.